Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Arkadaşlar benim de TurkTelekom için bu program ile bi kaçtane denedim ama vowifi gelmedi o değil bunları seçtikten sonra olan volte ayarım da gitti şuan hiç bir şekilde volte gelmiyor ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

Birde neden sadece bu resimdeki seçenekller çıkıyo atıyorum greece cıkmıyor bende

Ekli dosyalar

• mix.JPG
    mix.JPG
    87,2 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
India-VoLTE-Vodafone , Telefonica_UK_Commercial bu seçenekler var ise deneyin.

Son düzenleme:

Farti

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
One Plus 5
Konular
1
Pdc programında qmi connection not ready please use usb driver version 1.00.32 hatası alıyorum ne yapabilirim güncel driver kurulu bu arada bütün komutları yaptığım halde yine aynı konuyu baştan aşağı okudum ama bende hep aynı hatayı veriyor.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Program ekle kaldır da qualcom usb driver for windows programı sürüm kısmında 1.00.32 den daha yeni bir sürüm olması gerekli. Bu hatayı geçmek için Qualcom sürücüsü kaldırıp olanı kaldırıp konuda olanı kurarsanız düzelir. Konuda verdiğim 1.00.37 versiyonudur. Daha yeni sürümlerde Windows sürücü imzalamayı devre dışı bırakmak gerekebilir. Daha yeni versiyon bulursanız kurarken buna dikkat edin.

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Türk Telekom bireysel faturalı hatlarda belirli modellerde VoWiFi desteği vermeye başladı.
Rootlu Snapdragon işlemcili yeni nesil Xiaomi telefonlarda VoWiFi rehberi

HakanK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
0
İlk başta turkey volteyi active edip row commercial deactive ettim sildim uçak moduna aldım çalıştı 5dkda koptu bir tanıdığım yanlış yaptığımı söyledi rehberde yazanı yaptım turkey volteyi deactive yapıp sildim dt greece active yaptım ama yine uçak modunda 5 dkda kapanıyor uçak modu kapalı olunca yani normal şekildede 10 dkda kapanıyor sanki programlanmış gibi wifi kapatıp açınca , vowifi kapatıp açınca tekrar aktif oluyor sürekli açık kalması için ne yapmam gerekiyor?
(Cihaz mi 9 se turkcell faturalı hat kullanıyorum)

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
hocam HakanK akıllı wifi modu açık ise tel ayarında ondan olabilir yada wifi zayıfladığı için volteye geçiyordur. İşlemin düzgün olmadığını düşünüyor iseniz tekrar bağlayın dt_greece active yazması gerek yazmıyor ise diğer profillerden birine geçmiştir onuda silersiniz. Uzak ama bir ihimal daha var bazı modemler için vowifi ayarı yapmak gerekebilir. İş yeri gibi ağlarda vowifi yasaklı olabilir.

HakanK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
0
memocaan hocam efs yedeğini geri yükleyip işlemleri tekrarladım sonuç aynı akıllı wifi modu kapalı modemin dibinde olsam da devre dışı kalıyor bir süre sonra ben superonline modemi (huawei hg658v2) ile turknet kullanıyorum dün kuzenime gittim zyxel (modelini bilmiyorum) ile turknet kullanıyor aynı paket ve onda kopma olmadı sorun modemimdeymiş yani vowifi çalışıyor sonra kendi kendine devre dışı kapanıyor canı istediğinde tekrar aktif oluyor modemin bu sorununu nasıl çözeceğimi bilmiyorum aynı modemle vowifi kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
HakanK keşke vowifi ayarlamaları hatalı olsaydı modemi araştırmak lazım bu formda görmüştüm iş yerinde çalışmıyor evde çalışıyor nasıl yaparım diye konu vardı ama nerede bulamadım bende de hg658c Huawei modem var Vodafone çalışıyor kesintisiz

HakanK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
0
HakanK keşke vowifi ayarlamaları hatalı olsaydı modemi araştırmak lazım bu formda görmüştüm iş yerinde çalışmıyor evde çalışıyor nasıl yaparım diye konu vardı ama nerede bulamadım bende de hg658c Huawei modem var Vodafone çalışıyor kesintisiz
Kuzenimle aynı sokakta oturuyoruz ikimiz de türknetin aynı paketini kullanıyoruz bende sürekli devre dışı kalıyor onun evinde hiç olmadı sorun belki iss kaynaklı ama daha çok modem kaynaklı gibi duruyor zaten destek kaydı açtım ilgilendiklerini söylediler umarım olumlu sonuç alırım yardımınız için teşekkürler memocaan

Üst Alt