Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
üstteki mesajı attığım zaman hattım türk telekomdu, malumunuz vowifi türk telekomda yok. numaramı vodafona taşıdım ve uğraşlarım sonunda mi A1 de hem volte hemde vowifi için uygun ayarları buldum. Aynı cihazı kullanan arkadaş için rehber olması için ayarları paylaşayım. aşağıdaki iki komuttan birisini komut isteminde yazıyoruz ve cihaz wwan modem moduna geçiyor.
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_bam,adb setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb

PDC yi açtığınızda yukardaki resimde Commercial-Smartfren profilini her iki slot için etkinleştiriyorsunuz. pending yazdığında profili seçip aşağıdaki active butonuna tıkladığınızda her iki slot içinde active olacaktır. eğer kablosuz çağrı aktif olmuyo vs durumlar olursa bi kaç kez cihazı kapatıp açın, uçak moduna alın sonrasında oluyo. muhtemelen profil dosyaları ülkemiz ve operatörümüz için olmadığından modem firmwareinde yeni kayıtlar açıyo yada güncelliyor sonrasında oluyor.

erişim noktası ims kurcaladım ama ilk hali nasıldı hatırlamıyorum. o nedenle onu da paylaşayım.
ad: ims apn:ims mcc:286 mnc:2 apn türü:ims apn protokolü: ipv4/ipv6 apn dolaşım protokolü: ipv4/ipv6 mvno türü: yok

şu an wifiyi açtığım gibi tüm görüşmeler vowifi ile yapılıyor. uçak modunda arama yapıyor ve çağrı alıyor.
Elinize sağlık hocam.TT den kurtulmuşsunuz geçmiş olsun :) TT de olduğumdan daha 4 ay vowifi benim için hayal.

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Elinize sağlık hocam.TT den kurtulmuşsunuz geçmiş olsun :) TT de olduğumdan daha 4 ay vowifi benim için hayal.
Teşekkürler hocam benimde 1 ay vardı. Yenileme için saçma ücretler sundular o nedenle 1 aylık cayma bedeliyle yırttım ve vodafona geçtim. Keşke her teknoloji tüm operatörlerde olsa.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Teşekkürler hocam benimde 1 ay vardı. Yenileme için saçma ücretler sundular o nedenle 1 aylık cayma bedeliyle yırttım ve vodafona geçtim. Keşke her teknoloji tüm operatörlerde olsa.
Bırakın tüm teknolojileri, verdikleri hizmetten bile haberleri yok. Volte için ilk aradığımda, kampanya paketi sandı, müşteri hizmetlerindeki arkadaş. Volte yi aktif ettirirken akla karayı seçtim.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Redmi Note 5'te malesef yapamadım. Çin sürümüne Global ROM(10.2.2.0) kurmuştum aslında ama profiller çok değişik. Asya ve Kuzey Avrupa ülkeleri çıkıyor. Rasgele birkaç tanesini denedim ancak aktifleşmedi. Vodafone kullanıyorum VoLTE var, VoWifi yok.
h3g_uk.... dosyasını denebilirmisiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pdc programında qmi connection not ready please use usb driver version 1.00.32 hatası alıyorum ne yapabilirim
driverleri güncellemeniz gerekiyor. *qud win installer 10037* google da aratın, çıkan dosyayı indirip çalıştırın

Son düzenleme:

kami47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kami
Cihazım
z1
Konular
0
Öncelikle telefonunuz Rootlu, usb hata ayıklama açık, EFS yedeği almayı unutmayın

, linkten program ve sürücüyü indirip kurun.
ben işlemleri (bu versiyon ile yaptım çalışmayanlar için tüm versiyonlar ) programı kurun.
komut satırında adb penceresi açıp sırası ile komutları girin
Kod:
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb
msm8953 kullanan cihazlar
Kod:
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb
diag kodu olarak bunu kullanacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

komut satırı bu şekilde gözüküyorsa pdc programını YÖNETİCİ olarak çalıştırın.

aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın
DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 yapın pending yazılarını gördükten sonra aşağıda bulunan aktivate basın.
(Mi 9T Pro (Turkcell) için turkey-volte seçiniz)
(Stock rom redmi note 5 plus için Chungwa_Commercial seçiniz.)

Önce gözüken Turkey-Volte üzerine tıklayıp Remove yapın listede gözükmüyor ise işlem tamamlanmıştır.

İşlemleri Mi 8 eu 9.9.3 yüklü Vodafone hatlı cihazda yaptım. Turkcell için çok farklı olacağını sanmam.
MI5 de vowifi destekleyen profil bulmadığım için mi5 cihazlar da yöntem işe yaramıyor.
Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.
win 10. runtime hatası. alıyorum ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilir. misiniz

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
guncelleme sonrasi mi 8 de vowifi yine gitti, buradaki adimlari uyguluyorum ancak pdc tool modem olarak gormuyor cihazi, aygit yoneticisinde cihaz android telefon olarak kaliyor. burada mahmut isimli kullanici uzaktan baglanarak bir islem yapmisti ancak, tam hatirlamiyorum. cihazi modem olarak gosterebilmek icin ekstra ne yapmam gerekir. magisk yuklu, shell kabuk kullanici izni var.

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
yaptim tesekkurler

hazar49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hazar
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
PDC ile Türk Telekom volte aktif ettim ama vowifi aktif olmuyor.Telefonum note7 aynı telefona sahip olup vowifi çözen varmı?Pdc başka ayar yapılacakmı?Yardımcı olan varsa çözüm sunan varsa sevinir.

Üst Alt