Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
işlemleri ilk mesajdaki şekilde yaptıktan sonra arama yapmaya çalıştığımda ''çağrı sona erdi '' hatası alıyorum ve arama yapmıyor normal arama dahi
çift hat var telefonda Vodafone ve Turkcell olarak
Volte ve Vowifi aktif ama arama normal şebekeden dahi yapmıyor

bu sorunla karşılaşan oldu mu ?

edit : uzun bir deneme sonucu sorunu çözdüm, mi room'da akıllı ağ modunda mobil veri etkin ya da çağrı sırasında ağ türü ayarlarından herhangi biri direk 4G olarak seçiliyse arama yapmaya hiçbir şekilde izin vemiyor bunu 2G/3G/4G olarak ya da farklı bir ayar belirtmek gerekiyor

Mi room veya Masik rom'da deniyeceklerin buna dikkat etmesi gerekiyor, hiç beklemedik bir yerden geldi sorun

mi 8 lite mi room 20.1.9 sürümünde DT_Greece olarak seçip her iki hattımda da ( Vodafone & Turkcell ) hem çift Volte hem de çift Vowifi olarak etkin oldu

memocaan değerli paylaşımın için teşekkürler

Son düzenleme:

bysah

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cesur
Cihazım
Note 8 pro
Konular
7
Yıldız kare ile açılıyor bunlara gerek var mı

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

miui 11 ve And10 ile beraber çoğu cihazda Vowifi özelliği aktif olmuyor her ne kadar kodlar girilse de, hatta bazı cihazlarda Volte dahi aktif olmuyor kullanılan rom'a bağlı olarak

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
operatörünüzün cihazı desteklemesi lazım yıldız kare kodları ile açılması için ithal cihazlar ve çoğu Xiaomi modeli destek listesinde yok.

TheGed129

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Elinize sağlık müthiş bir guide olmuş. Mi max 3 kullanıyorum. Çok fazla seçenek var ve burada yazan her seçeneği denedim. Dt_greece hiç işime yaramadı volteyi bile kapadı. En son row_commercial denedim ekteki gibi WiFi Calling harici her şey açıldı. Acaba hattimla alakalı bir problem mi var yoksa doğrusunu aramaya devam etmeli miyim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-19-08-10-40-540_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-01-19-08-10-40-540_com.android.settings.jpg
    310,8 KB · Görüntüleme: 38

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Arkadaşlar merhaba. Elinize sağlık müthiş bir guide olmuş. Mi max 3 kullanıyorum. Çok fazla seçenek var ve burada yazan her seçeneği denedim. Dt_greece hiç işime yaramadı volteyi bile kapadı. En son row_commercial denedim ekteki gibi WiFi Calling harici her şey açıldı. Acaba hattimla alakalı bir problem mi var yoksa doğrusunu aramaya devam etmeli miyim?
Hattınız nedir hocam.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
En garanti yöntem uçak moduna alıp wifi açtıktan sonra arama yapmak. Türk Telekom vowifi desteği vermiyor.

Son düzenleme:

TheGed129

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
hattım vodafone hocam.
deniyorum da uçak moduna alıp nafile malesef.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
hattım vodafone hocam.
deniyorum da uçak moduna alıp nafile malesef.
Vodafone için dt_greece kesin çalışıyor benim hatttim da Vodafone yurt dışında ki Vodafone aboneleri de aynı yöntem ile çalıştırmış siz ilk önce volte vowifi kodlarını telefondan girip öyle deneyeyin

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Hocam Allah razı olsun. mi A1 cihazım da pdc de ne yaptıysam görünmüyordu. stock android olduğu için düşünüyordum. hiç bi kod çalışmamıştı ama bu kodu ilk kez gördüm ve denedim oldu pdc cihazı tanıdı. sw_default aktifti onu volte-cu yaptım. şimdilik volte de sıkıntı yapmadı. türk telekomda vowifiyi bekleyeceğiz artık. Tekrar teşekkür ederim.

pdc-jpg.84425

üstteki mesajı attığım zaman hattım türk telekomdu, malumunuz vowifi türk telekomda yok. numaramı vodafona taşıdım ve uğraşlarım sonunda mi A1 de hem volte hemde vowifi için uygun ayarları buldum. Aynı cihazı kullanan arkadaş için rehber olması için ayarları paylaşayım. aşağıdaki iki komuttan birisini komut isteminde yazıyoruz ve cihaz wwan modem moduna geçiyor.
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_bam,adb setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb

PDC yi açtığınızda yukardaki resimde Commercial-Smartfren profilini her iki slot için etkinleştiriyorsunuz. pending yazdığında profili seçip aşağıdaki active butonuna tıkladığınızda her iki slot içinde active olacaktır. eğer kablosuz çağrı aktif olmuyo vs durumlar olursa bi kaç kez cihazı kapatıp açın, uçak moduna alın sonrasında oluyo. muhtemelen profil dosyaları ülkemiz ve operatörümüz için olmadığından modem firmwareinde yeni kayıtlar açıyo yada güncelliyor sonrasında oluyor.

erişim noktası ims kurcaladım ama ilk hali nasıldı hatırlamıyorum. o nedenle onu da paylaşayım.
ad: ims apn:ims mcc:286 mnc:2 apn türü:ims apn protokolü: ipv4/ipv6 apn dolaşım protokolü: ipv4/ipv6 mvno türü: yok

şu an wifiyi açtığım gibi tüm görüşmeler vowifi ile yapılıyor. uçak modunda arama yapıyor ve çağrı alıyor.

Üst Alt