Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Üstad, işaretli yeri aktif etmediginizde ikon gelmiyor, anlam aramamak lazım bazen. Mesela uçak modunda iken aynı yeri aktif ettiğinizde, çeken bir yerdeyseniz, uçak modunda wifi olmadan arama yapıyor garip bir sekilde, çok uğraştım bu telefonla çok denedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Volte araması için telefonun 4g çekmesi gerekiyor, bildiğim kadarı ile karsi tarafında volte desteklemesi geriyor hocam.
Evet, karşı taraf VoLTE destekliyor hem de Türkcell tarafından cihazı destekliyor resmi olarak.
4G ve VoLTE ikonu var..
Şuan ikon yok, 4G var. Profili remove edince ikon gitti.

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Üstad, işaretli yeri aktif etmediginizde ikon gelmiyor, anlam aramamak lazım bazen. Mesela uçak modunda iken aynı yeri aktif ettiğinizde, çeken bir yerdeyseniz, uçak modunda wifi olmadan arama yapıyor garip bir sekilde, çok uğraştım bu telefonla çok denedim

Volte araması için telefonun 4g çekmesi gerekiyor, bildiğim kadarı ile karsi tarafında volte desteklemesi geriyor hocam.

eksik bilgi volte açık olduğunda cihaz aramaya yaparken 3g ye düşmez direk 4g den arar ve her iki operatör aynı ve volte aktifse hd görüşme yaparsınız mesele turkcell den vodafone u ararsanız hd görüşme olmaz

Ne kendi ne de başka bir profili load edemiyorsunuz o yüzden efs yedeği alın diye belirtmiştim konuda sizin telefonda tr ile ilgili bir profil yok o yüzden degsimiyor olabilir mi8 de var bu yüzden silmeniz gerekiyor sadece bir istisna konu gördüm size mesaj olarak attım burda da paylaşmıştım Google pixel 2 cihaza Nokia 8 mbn dosyasını yüklemisler ancak ondan önce magisk modülü ile diag modunda değişiklik yapmışlar

Çünkü pixel 2 ve nokia 8 in işlemcileri aynı sd 835 ondan load yapınca yükleniyor ve her ikiside saf android

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Ne kendi ne de başka bir profili load edemiyorsunuz o yüzden efs yedeği alın diye belirtmiştim konuda sizin telefonda tr ile ilgili bir profil yok o yüzden degsimiyor olabilir mi8 de var bu yüzden silmeniz gerekiyor sadece bir istisna konu gördüm size mesaj olarak attım burda da paylaşmıştım Google pixel 2 cihaza Nokia 8 mbn dosyasını yüklemisler ancak ondan önce magisk modülü ile diag modunda değişiklik yapmışlar
Yedek almıştım, geri yükledim.
Sıfırdan yaptım işlemleri, VoLTE ikonu var ancak sadece 532'yi arıyor.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Yedek almıştım, geri yükledim.
Sıfırdan yaptım işlemleri, VoLTE ikonu var ancak sadece 532'yi arıyor.
Başka numaralarnhic mi aranmiyor şimdi telefon arayüzü farklı olabileceği için birşey diyemem ama şu şekilde olması gerek sim ayarlarında volte aktif mi kontrol eder misiniz volte kodu ile vowifi etkinleştirme kodlarını da girin romu yeni yuklediginizi bunları yapmadığınızı var sayarak yazdım *#*#86583#*#*
Sanırım buydu tam hatırlamıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-01-23-08-22-748_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2020-01-01-23-08-22-748_com.android.incallui.jpg
    208,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2020-01-01-23-14-51-527_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2020-01-01-23-14-51-527_com.android.incallui.jpg
    209,5 KB · Görüntüleme: 34

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Başka numaralarnhic mi aranmiyor şimdi telefon arayüzü farklı olabileceği için birşey diyemem ama şu şekilde olması gerek sim ayarlarında volte aktif mi kontrol eder misiniz volte kodu ile vowifi etkinleştirme kodlarını da girin romu yeni yuklediginizi bunları yapmadığınızı var sayarak yazdım *#*#86583#*#*
Sanırım buydu tam hatırlamıyorum.

Şu şekilde yaptım aramaya başladı ancak geç aramaya başladı. *#*#4636*#*# girdim ve biraz profil değiştirdim sonra imei'nin uçtuğunu fark ettim. Sanırım imei gitti.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

*#*#4636*#*# girip, Tercih edilen ağ türünüzü söyler misiniz hocam? Doğrusunu bir türlü bulamadım.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Şu şekilde yaptım aramaya başladı ancak geç aramaya başladı. *#*#4636*#*# girdim ve biraz profil değiştirdim sonra imei'nin uçtuğunu fark ettim. Sanırım imei gitti.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

*#*#4636*#*# girip, Tercih edilen ağ türünüzü söyler misiniz hocam? Doğrusunu bir türlü bulamadım.
Vodafone olan profili deneyin velcom Rus sağlayıcınız belki cihaz onlarda tanımıdır o da olabilir IMEI uçması çok olası değil gibi ama olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-01-22-42-52-742_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-01-01-22-42-52-742_com.android.settings.jpg
    315,2 KB · Görüntüleme: 34

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Vodafone olan profili deneyin velcom Rus sağlayıcınız belki cihaz onlarda tanımıdır o da olabilir IMEI uçması çok olası değil gibi ama olabilir.
Vodafone olanı denediğimde bu sefer beklemek değil, direkt arama kapanıyor.
Bu profilde bazen arıyor bazen aramayı kapatıyor. Ve çok geç bağlanıyor.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Vodafone olanı denediğimde bu sefer beklemek değil, direkt arama kapanıyor.
Bu profilde bazen arıyor bazen aramayı kapatıyor. Ve çok geç bağlanıyor.
En spesifik olarak velcom smartone honkong sanirim commerical ticari demek genel gibi birşey büyük saglayicilardan biri olsaydı orange gibi daha h3g gibi çok iyi olurdu

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
En spesifik olarak velcom smartone honkong sanirim commerical ticari demek genel gibi birşey büyük saglayicilardan biri olsaydı orange gibi daha h3g gibi çok iyi olurdu
Kafası estiği gibi bazen arıyor, bazen kapatıyor hocam. Tüm profilleri denedim.. Sizde anında bağlanıyor mu?

Başka cihazdan denedim, o da çok yavaş arıyor. Sanırım bulunduğum bölge kaynaklı..

Son düzenleme:

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Kafası estiği gibi bazen arıyor, bazen kapatıyor hocam. Tüm profilleri denedim.. Sizde anında bağlanıyor mu?

Başka cihazdan denedim, o da çok yavaş arıyor. Sanırım bulunduğum bölge kaynaklı..
Bağlantı kalitesi önemli otomatik 3g ye düşmesi hayat kurtarır hatta 2g süper olur sadece LTE yapmayın böyle bir sıkıntı varsa

Üst Alt