Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Rasit03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RAŞİT
Cihazım
POCO X5 PRO 5 G
Meslek
emekli teknisyen
Konular
5
global rom veya eu rom mu hangisinde çalışıyor? ayrıca sadece volte ve vowifi kodlarını mı kullandınız?
global kararlı rom ayrıca her iki koduda kullandım operatördende aktif

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
AOSP/LOS tabanlı romlarda vowifi edinebilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim. MIUI'de sorunsuz ama muhtemelen dosya eksikliğinden dolayı custom romlarda vowifi yok. Cihaz dipper(mi8).
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Denedim hakikaten çalıştı 10.3.5 te. Başkalarına nasıl bu yönetmi yayabiliriz?
Hocam mobil radyo dediği şey cihazın operatöre bağlandığı radyo. Onu açtığınızda hat üzerinden arama yaparsınız, Wifi değil. WFC kullanıldığında miui romlarda durum çubuğunda telefon üzerinde Wifi simgesi çıkar.

çalışıyor uçak moduna almadan önce telefon bilgisi sayfası açık olacak çünkü radyo gücü uçuş modunda kapanıyor uçuş moduna al wifi yi aç tel bilgisi sayfasından mobil radyo yu aç bütün sayfalardan çıkış yap wifiden ara aran ben denedim çalıştı telefonum mix 2
Üstteki mesajım

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
AOSP/LOS tabanlı romlarda vowifi edinebilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim. MIUI'de sorunsuz ama muhtemelen dosya eksikliğinden dolayı custom romlarda vowifi yok. Cihaz dipper(mi8).

Hocam mobil radyo dediği şey cihazın operatöre bağlandığı radyo. Onu açtığınızda hat üzerinden arama yaparsınız, Wifi değil. WFC kullanıldığında miui romlarda durum çubuğunda telefon üzerinde Wifi simgesi çıkar.

Üstteki mesajım
yanlışınız var. wifi bağlı olmayınca mobil radyo açık olsa bile aramalar gitmiyor. radyo kapalı diyor ardından uçak modunu kapat diyor ve smsler gitmiyor. wifi ağına bağlı olunca sorunsuz arama yapıyor ve sms gönderilebiliyor.

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
yanlışınız var. wifi bağlı olmayınca mobil radyo açık olsa bile aramalar gitmiyor. radyo kapalı diyor ardından uçak modunu kapat diyor ve smsler gitmiyor. wifi ağına bağlı olunca sorunsuz arama yapıyor ve sms gönderilebiliyor.
Hocam az önce WiFi bağlantısı olmadan mi8 cihazda denedim.

Şöyle yapalım, dediğiniz şeyi yaptıktan sonra info menüsünde sağ üstteki overflow menüden "IMS Service Status" seçeneğini seçin. Bir bilgi kutucuğu çıkacak. "Voice over WiFi" özelliğinin çalışıp çalışmadığını buradan kontrol edebileceksiniz. "Unavailable" çalışmıyor, "Available" çalışıyor demek. Ayrıca "Phone Info" menüsündeki "Signal Strength" de sizin hattınızın sinal gücünü gösteriyor. dBm ve asu değerleri siz evde ya da işyerinizde dolaştıkça değişiyorsa yine hücresel ağa bağlı olduğunuzu gösterir, zira o sizin "hattınızın" sinyal gücüdür.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Hocam az önce WiFi bağlantısı olmadan mi8 cihazda denedim.

Şöyle yapalım, dediğiniz şeyi yaptıktan sonra info menüsünde sağ üstteki overflow menüden "IMS Service Status" seçeneğini seçin. Bir bilgi kutucuğu çıkacak. "Voice over WiFi" özelliğinin çalışıp çalışmadığını buradan kontrol edebileceksiniz. "Unavailable" çalışmıyor, "Available" çalışıyor demek. Ayrıca "Phone Info" menüsündeki "Signal Strength" de sizin hattınızın sinal gücünü gösteriyor. dBm ve asu değerleri siz evde ya da işyerinizde dolaştıkça değişiyorsa yine hücresel ağa bağlı olduğunuzu gösterir, zira o sizin "hattınızın" sinyal gücüdür.
Dediğim gibi. Uçak modundayken ims çalışmıyor. Wifi ağı olunca da aynı kalıyor. Ben gerekli denemelerimi yaptım vowifi çalışıyor. Ekran görüntülerindede görürsünüz mobil radyo açık olsada wifi a bağlanmadan bağlantı gücğ değerleri göstermiyor. Miui 10 mix 2 için resmi olarak desteklemediğinden yazılımsal olarakta göstermeyebilir.
Oturduğum bina mahallenin ortasında ve 2 yokuşun ortasında olduğu için telefon ev içinde çekmiyor. Arama yaptığımda şebeke 2g iken uçak moduna alıyorum çoğumzaman ve ysptığım vowifi aramalarında ses aynı volte üzerinden gidiyor gibi net oluyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-18-08-51-18-734_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-07-18-08-51-18-734_com.android.settings.png
    222,7 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2019-07-18-08-53-52-962_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-07-18-08-53-52-962_com.android.settings.png
    224,9 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_2019-07-18-08-53-38-456_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-07-18-08-53-38-456_com.android.settings.png
    220,8 KB · Görüntüleme: 59
Moderatör tarafında düzenlendi:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Dediğim gibi. Uçak modundayken ims çalışmıyor. Wifi ağı olunca da aynı kalıyor. Ben gerekli denemelerimi yaptım vowifi çalışıyor. Ekran görüntülerindede görürsünüz mobil radyo açık olsada wifi a bağlanmadan bağlantı gücğ değerleri göstermiyor. Miui 10 mix 2 için resmi olarak desteklemediğinden yazılımsal olarakta göstermeyebilir.
Oturduğum bina mahallenin ortasında ve 2 yokuşun ortasında olduğu için telefon ev içinde çekmiyor. Arama yaptığımda şebeke 2g iken uçak moduna alıyorum çoğumzaman ve ysptığım vowifi aramalarında ses aynı volte üzerinden gidiyor gibi net oluyor.
Hocam üzgünüm, ekran görüntülerinde operatöre bağlı olduğunuz görünüyor. Muhtemelen placebo etkisi falan. Yani yazılımsal olarak göstermezsen zaten bağlanmaz ağa, bağlanırsa da gösterir, kaçarı yok onun. O simge yoksa vowifi çalışmıyor demektir, eğer desteklemiyor diye göstermiyor dediğini düşünüyorsanız IMS Service Status'ta kesinlikle Kullanılabilir olarak göstermesi gerekiyordu.

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Bende başta volte etkin değildi. İlk önce telefondan *#*#86583#*#* yaptım. Daha sonra volte destekli bir telefona ( samsung a7 2016) sim kartı takıp türkcell 2222 ye HD SES yazıp mesaj attım. Hemen volte etkinleştirildi diye cevap geldi. Sim kartı tekrar kendi telefonuma taktım. Şebeke çekim sinyalinin üzerinde HD ibaresi gözüktü. Bu şekilde telefonda volte yazısı olmasada çalışmaya başladı.
Görüntülü arama yapmaya çalıştım ama arıyor görüntüyü açmıyor.
Daha önce ses araması yaptığımda hat 4,5 G den 3G ye düşüp arama yapıyordu. Şimdi 3G ye düşmeden 4.5 G üzerinden arama yapıyor.
İnternet hızı bariz bir şekilde arttı. Bu işlemi yapmadan önce yaklaşık 20-25 mbps hız alırken şimdi 50 mbps hızlarda indirme yapıyor. Şehrin farklı bölgelerinde denedim hızda çok bariz bir düşme olmadı. Eskisine göre internet hızı çok yüksek.
Sistem dosyaları üzerinde oynama yapmadan önce bu yöntemi bir deneyin. Belki diğer cihazlarda da işe yarar.
Telefon mi mix2
Miui 10 8.7.5
VoLTE aktif, Rehberde Görüntülü arama menüsü olan ve aynı operatörde VoLTE görüntülü arama aktif olan hattı aradığı zaman görüntülü arama yapmayan arkadaşlar buyrun ▶️
Yeni APN tıkla
Ad:ims
APN:ims
APN türü:ims
Kaydet de ve
Mutlu son➡️

Ekli dosyalar

• IMG_20190511_172421.jpg
    IMG_20190511_172421.jpg
    118,8 KB · Görüntüleme: 1.347

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Mi8 cihazımda HavocOS kurdum, başlarda çalışmadı, sonra bir kez arama yapabildim, sonra tekrar bozuldu. Gerçekten şu telefon beni her geçen saniye pişman etmekten vazgeçmedi.

Üst Alt