Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Hocam dediğinizide yaptım yine bir şey değişmedi mmengi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Merhaba bende bir Mi Mix kullanıcısı olarak ve T80_TCELL_EFS klasöründe ki dosyaları tek tek atarak VoLTE ve ViLTE yi aktif ettim hatta samsung note 8 kullanan bir arkadaşımla da görüntülü görüşme sağladım sadece kalite olarak görüntüm ona kötü gitti acaba dosyaların alınan telefon özelliğine göre mi görüntü kalitesi belirleniyor bilememdim. Ama gerçekten çok teşekkür ederim emeğinize sağlık. Birde bu işlemlerle birlikte WoWİfi gelmesi gerekmiyor muydu ? Cihazımda root yok bu arada.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam dediğinizide yaptım yine bir şey değişmedi mmengi
O dosyaları sildiğiniz halde bir yerlerden buluyor hocam ve efs yi değiştiriyor. Miui pro ve portları ile uğraşırken bazı romlarda sonuç alabildim bazılarında alamamıştım bu silme yöntemi ile. Bir yöntem daha var ama epey karışık ve sonuç almanız kesin değil o yüzden hiç anlatmayacağım. Şu an hangi romda deniyorsunuz? Güncel Eu yada global stable roma geçerseniz tekrar deneyebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba bende bir Mi Mix kullanıcısı olarak ve T80_TCELL_EFS klasöründe ki dosyaları tek tek atarak VoLTE ve ViLTE yi aktif ettim hatta samsung note 8 kullanan bir arkadaşımla da görüntülü görüşme sağladım sadece kalite olarak görüntüm ona kötü gitti acaba dosyaların alınan telefon özelliğine göre mi görüntü kalitesi belirleniyor bilememdim. Ama gerçekten çok teşekkür ederim emeğinize sağlık. Birde bu işlemlerle birlikte WoWİfi gelmesi gerekmiyor muydu ? Cihazımda root yok bu arada.

Root olmadan diag portu *#*#717717#*#* ile mi açtınız? Görüntü malesef çok kaliteli değil bu dosyalar ile ilgili değil diğer marka cihazlarda da benzer kalitede görüntü. Telefonunuz da root olmadığını söylemişsiniz bu yüzden magisk modülü olan voenabler i yüklemediniz bundan dolayı vowifi yi açamamış olabilirsiniz.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
O dosyaları sildiğiniz halde bir yerlerden buluyor hocam ve efs yi değiştiriyor. Miui pro ve portları ile uğraşırken bazı romlarda sonuç alabildim bazılarında alamamıştım bu silme yöntemi ile. Bir yöntem daha var ama epey karışık ve sonuç almanız kesin değil o yüzden hiç anlatmayacağım. Şu an hangi romda deniyorsunuz? Güncel Eu yada global stable roma geçerseniz tekrar deneyebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Root olmadan diag portu *#*#717717#*#* ile mi açtınız? Görüntü malesef çok kaliteli değil bu dosyalar ile ilgili değil diğer marka cihazlarda da benzer kalitede görüntü. Telefonunuz da root olmadığını söylemişsiniz bu yüzden magisk modülü olan voenabler i yüklemediniz bundan dolayı vowifi yi açamamış olabilirsiniz.
Anladım hocam sagolun bir sonra ki sefer de yaparım onu da artık

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Özellikle eu romda denedim hocam. mmengi

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Yok herhangi bir değişiklik olmadı efs de fakat yine aktif olmadı

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Hocam Merhaba. Tarif edildiği şekilde gerekli dosyaları yükledim. VoLTE ve ViLTE oldu ama VoWİFİ' yi aktif edemedim. Yukarıda verilen iki adet Turkcell dosyalarının içeriğini kendi cihazımın efs klasörleri içine yerleştirdim reboot yaptım ve VoLTE ve ViLTE aktif oldu. Dikkatimi çeken bir husus var verilen, Turkcell klasörleri ile ilgili. Yukarıda verilen klasörde bulunan bazı klasör isimleri benim cihazın içeriğinde mevcut değil. O yüzden onları ekleyecek yer bulamadım. Ondan da kaynaklanıyor olabilir. Örneğin sizin vermiş olduğunuz zip dosyasının içeriğinde "efsprofiles" adlı dosya sizin verdiğiniz Turkcellefs dosyasında var ama benim cihazın içeriğinde yok. Haliyle onu ekleyemedim. Aynı şekilde bir kaç tane de alt klasör de yok. WoWifi aktivasyonu için ne yapabiliriz.

mmengi

Üst Alt