Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Biraz meşakatli gibi, voLTE destekleyen bir cihaza takıp etkinleştirip tekrar Xiaomi cihaza hattı taksak voLTE aktif olur mu?

Telefon modeline bağlı 2017 öncesi modellerde olmuyor bildiğim kadarıyla.

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Hocam bende mi 6 var. Türkcell hat kullanıyorum. Dediğiniz yöntemle yani volte destekleyen bir cihaza takıp etkinleştirsek, sonra tekrar kendi cihazımıza hattımızı takınca volte görüşmesi yapabiliyor muyuz? Bu yöntemi deneyip volte konuşması yapan arkadaşlar var mı?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam bende mi 6 var. Türkcell hat kullanıyorum. Dediğiniz yöntemle yani volte destekleyen bir cihaza takıp etkinleştirsek, sonra tekrar kendi cihazımıza hattımızı takınca volte görüşmesi yapabiliyor muyuz? Bu yöntemi deneyip volte konuşması yapan arkadaşlar var mı?
Evet mi6 da sadece bu işlemle volte kullanabiliyorsunuz.

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Ne yaptıysam voLTE'yi bir türlü aktif edemedim, her aramada şebekenin 3G'ye düşmesi de cabası.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
apn eklediniz mi? Ayrıca ayarlardan volteyi aktif de etmeniz gerekli.

Destekleyen bir cihaza takıp voLTE desteğini aktif ettim, hat Turkcell cihaz Redmi Note 3 Pro, lakin kendi cihazıma takıp ayarlardan voLTE'yi açmama rağmen 4G yazıyor, apn ayarlarını yapıyorum, "kaydet" diyorum lakin apn kaydedilmiyor, yani apnlerde kaydettiğim gözükmüyor.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Destekleyen bir cihaza takıp voLTE desteğini aktif ettim, hat Turkcell cihaz Redmi Note 3 Pro, lakin kendi cihazıma takıp ayarlardan voLTE'yi açmama rağmen 4G yazıyor, apn ayarlarını yapıyorum, "kaydet" diyorum lakin apn kaydedilmiyor, yani apnlerde kaydettiğim gözükmüyor.

Hocam sizin cihazınız 2017 öncesi yani eski bir cihaz bu yöntem yeterli değil ilk mesajdaki işlemleri yapmanız gerekli.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bir düzeltme yapmak istiyorum bu gün hiç ellenmemiş efs yedeğimi geri yükledim üstüne Global_8.7.3 firmware yükledim ims apn ekledim volte ve vilte nin çalıştığını gördüm. Bunu diğer arkadaşlarda deneyebilir güncel firmware kurup.

Miui de ims apn si eklediğinizde görülmez ama sisteme eklenir.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
GM8 güncel firmware in den çıkardığım ve kendimde turkcell de test ettiğim efs dosyalarını paylaşıyorum. volte vilte ve vowifi si bende çalışıyor. ilk mesajda verdiğimiz efs dosyaları benim telefonumda olan dosyalarıda ihtiva ettiğinden başka telefonlarda sıkıntı yaratıyor olabilir. Bu verdiğim efs daha sade ve hedefe daha yönelik.

Ekli dosyalar

• GM8_TCELL_EFS.zip
    17,4 KB · Görüntüleme: 35

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
GM8 güncel firmware in den çıkardığım ve kendimde turkcell de test ettiğim efs dosyalarını paylaşıyorum. volte vilte ve vowifi si bende çalışıyor. ilk mesajda verdiğimiz efs dosyaları benim telefonumda olan dosyalarıda ihtiva ettiğinden başka telefonlarda sıkıntı yaratıyor olabilir. Bu verdiğim efs daha sade ve hedefe daha yönelik.

üstad bende mi 8 var eu rom kurulu bu işlemleri yapıyorum çalışan volte çalışmaz oluyor derdim vowifi yi çalıştırmak çünkü benim evde turkcell rezalet

Üst Alt