Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Sevgili hocam, emeklerini zeka saygım var; sakın yanlış anlaşılmasın. On dakika önce Turkcell müşteri hizmetlerini aradım. Ve oradaki görevli benim cihazının Xiaomi mı 6 olduğunu ve Turkcell'in Xiaomi cihazlara HD ses desteği vermediğini söyledi.

Ben cihazımin modelini yada markasıni söylemedim ama onlar bir şekilde ( nasıl bir teknoloji varsa ) hangi cihazi kullandığımı biliyorlar.

Şimdi ben kartımı çıkarıp Turkcell destekli cihaza taktım ve dediğiniz gibi mesaj attım. HD ses aboneliğin aktif oldu. Tekrar Xiaomi' yi kullandığımda Turkcell bunu iptal etmeyecek mi? Yani koskoca GSM operatörü böyle bir arkadan dolanmanin farkına varmaz mı?
Böyle bir imkan var. :)

Mi a1

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180721-182944~2.png
    Screenshot_20180721-182944~2.png
    304,8 KB · Görüntüleme: 49

tosunkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosunkaya
Cihazım
Samsung S10
Konular
4
Şöyle ki;
Volte kullanımının iki önemi var. Birincisi volte aktif ise görüşmelerinizi 4g üzerinden yaparsınız, volte aktif değilse hattınız ve telefonunuz 4g olsa bile görüşmelerde 3g ye düşersiniz. İkincisi aradığınız abone sizin öperatörünüzde ve voltesi aktif ise yüksek kalitede ses görüşmesi yaparsınız.

Volte bir uygulama değil operatörün hattınıza sunduğu bir özellik. Operatör desteklediği modellere bu özelliği veriyor. Evet xiaomi bu listede değil ve biz desteklesiği bir modele hattımızı takıp gerekli başvuruyu yapıp hattımızda bu özelliği aktif ediyoruz. Sonrasında sim kartımızı telefonumuza takıp gerekli ayarları yaptığımızda bu özellikten faydalanabiliyorsunuz. Girin xda da farklı ülkelerde insanlar farklı yöntemlerle bu özelliği açma peşinde. Sizi bu konuda nasıl ikna edebilirim verdiğim videolar var bunlara baktınız mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizde mi6 var şanslısınız ki sizin telefonda volte açmak çok kolay. Sim kartınızı destekleyen bir telefona takın 2200 a hdses diye mesaj atın. Onay geldiğinde hattı tekrar mi6 ya takın ağ ayarlarından volteyi altif edin eğer volte seçeneği yoksa *#*#86583#*#* kodunu telefon çeviricisinden kodlayın.
merhaba son dosyaları gönderebilir misiniz? son durum nedir? mi note 3 dosyalarından sonra yeni bi gelişme oldu mu? wifidan mobile geçince mobil çalışmıyor, uçuş moduna alıp geri açınca çalışıyor volte açıkken. karşıda codec varsa 10 konuşmanın 1'inde volte görüşme sağlanıyor.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Kardeşim şu an son dosyalar nedir en son aylar önce note 4x cihazıma note 3 turkcell dosyalarını atmıştım. Volte 10 aramanın 1'inde çalışıyor ve de wifia geçip tekrar mobile geçersem uçak moduna almadan mobil veri çalışmıyor. Ayrıca görüntülü arama ve vowifi da çalışmıyor. En güncel doayalar neler? Ne yapmam lazım? Karşı cihaz s8 ve s8 ile başka tellerle görüntülü görüştüm.
Hocam dosyalarda bir değişiklik yok dosyaları kopyalarken eksik bir şeyler kalmış olabilir dosyaları kopyalarken telefon üstündeki dosyaları silmeniz gerekebilir. Silerken sadece kopyalayacağınız dosyaları sileceksiniz. Sd625 li telefonda bu dosyalar çalışıyor. Video arama çalışma ihtimali var ama vowifi kesinlikle çalışmıyor miui de.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Hocam dosyalarda bir değişiklik yok dosyaları kopyalarken eksik bir şeyler kalmış olabilir dosyaları kopyalarken telefon üstündeki dosyaları silmeniz gerekebilir. Silerken sadece kopyalayacağınız dosyaları sileceksiniz. Sd625 li telefonda bu dosyalar çalışıyor. Video arama çalışma ihtimali var ama vowifi kesinlikle çalışmıyor miui de.
hocam hafta sonu mi5 cihazda sizin dosyaları yükleyip aex nougat resmi romu kurdum. volte çalışıyor. vowifi, wifi'den bağlı ve hücre verisi açıkken çalışıyor, (durun çubuğunda volte gibi bir yazı çıkmıyor. Aramaya Turkcell'den yapar gibi başlıyor, karşı taraf açınca kablosuz bağlantıya geçiyor.) Ancak uçak modunu açıp wifi'den bağlanınca (bir süre beklememe rağmen) arama yapmıyor, "uçak modunu kapat" diyor. konuyla ilgili gösterdiğiniz emek ve çabaya tekrar teşekkür ediyorum. Görüntülü arama yapmıyor.
kolay gelsin.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
hocam hafta sonu mi5 cihazda sizin dosyaları yükleyip aex nougat resmi romu kurdum. volte çalışıyor. vowifi, wifi'den bağlı ve hücre verisi açıkken çalışıyor, (durun çubuğunda volte gibi bir yazı çıkmıyor. Aramaya Turkcell'den yapar gibi başlıyor, karşı taraf açınca kablosuz bağlantıya geçiyor.) Ancak uçak modunu açıp wifi'den bağlanınca (bir süre beklememe rağmen) arama yapmıyor, "uçak modunu kapat" diyor. konuyla ilgili gösterdiğiniz emek ve çabaya tekrar teşekkür ediyorum. Görüntülü arama yapmıyor.
kolay gelsin.

Benim denediğim rom "AospExtended-v4.6-gemini-20171017-0600-FINAL-OFFICIAL.zip" buydu linki aşağıda. Normal yada uçak modunda vowifi çalışıyordu. Ama görüntülü arama bu romda çalışmıyor arama yapmak istediğinizde volte kopuyor saçmalıyordu. Volte yazısını ayarlardan gösterebiliyorsunuz isterseniz diye hatırlıyorum ama emin değilim volte yazması önemli değil Lineage romlarda hiç bir şey yazmadığı halde volte çalışıyor. Bütün sıkıntı aslında romlarda mesela mi5 aex oreo da vowifi çalışmazken görüntülü arama sorunsuz çalışıyor.

Benim en büyük avantajım redmi note 3 pro (kenzo) için çıkan güncel oreo romların çoğunda vowifi ve görüntülü aramanın çalışması herhalde.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Benim denediğim rom "AospExtended-v4.6-gemini-20171017-0600-FINAL-OFFICIAL.zip" buydu linki aşağıda. Normal yada uçak modunda vowifi çalışıyordu. Ama görüntülü arama bu romda çalışmıyor arama yapmak istediğinizde volte kopuyor saçmalıyordu. Volte yazısını ayarlardan gösterebiliyorsunuz isterseniz diye hatırlıyorum ama emin değilim volte yazması önemli değil Lineage romlarda hiç bir şey yazmadığı halde volte çalışıyor. Bütün sıkıntı aslında romlarda mesela mi5 aex oreo da vowifi çalışmazken görüntülü arama sorunsuz çalışıyor.

Benim en büyük avantajım redmi note 3 pro (kenzo) için çıkan güncel oreo romların çoğunda vowifi ve görüntülü aramanın çalışması herhalde.

ben de yukarıda bahsettiğiniz romu kurdum, herhalde bir şeyleri yanlış yaptım. benim için önemli olan vowifi idi, o da bir noktaya geldi. ileriki günlerde farklı çözümler gelişebilir. tekrar teşekkürler

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
ben de yukarıda bahsettiğiniz romu kurdum, herhalde bir şeyleri yanlış yaptım. benim için önemli olan vowifi idi, o da bir noktaya geldi. ileriki günlerde farklı çözümler gelişebilir. tekrar teşekkürler
hocam mi5 için çıkan romları ara ara deniyorum çalışan birine denk gelirsem haberdar ederim.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
GM8 firmware inde Türk Telekom mbn dosyasını buldum ilgilenen arkadaşlar inceleyebilir.

Ekli dosyalar

• mcfg_sw.zip
    3,1 KB · Görüntüleme: 15

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
GM8 den çıkardığım Türk Telekom EFS dosyalarını ekte paylaşıyorum. EFS explorer ile bire bir dosyaları kopyalamanız gerekiyor kopyalamadan önce bire bir aynı isimdeki dosyaları silmeniz gerekmektedir. Dosyalar 1. hat içindir 2. hat içinde işlem yapılacaksa dosyaların kopyaları yaratılıp sonlarına (varsa dosya uzantısından önce) "_Subscription01" eklenmelidir. Magisk voenabler modülü kurulmalı ve ilk mesajdaki ims apn si eklenmelidir.

Bende TT hat yok deneyen arkadaşlar geri dönüş yapabilirse faydalı olur.

Edit: İşlemleri yapmadan önce hattınızı TT nin volte desteği verdiği bir telefona takıp 4.5G ve volte yazıp 5555 mesaj gönderdikten sonra TT uygulamasından hizmetlerin açıldığını teyit etmeniz gerekmekte.

Ekli dosyalar

• TT_EFS.zip
    15,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Biraz meşakatli gibi, voLTE destekleyen bir cihaza takıp etkinleştirip tekrar Xiaomi cihaza hattı taksak voLTE aktif olur mu?

Üst Alt