Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Üstat 4g çeken yerde üste HD yazıyor ve 3g hat düşmüyor. El ile ims eklemiştim. Vowifi çalışmıyor. Vowifi ayar menüsü gelmiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dediğiniz gibi diag portu için miui arayüzü gerekmiyor. Hat türkcell. Daha önce HD ses yazıp desteklenen telefonda HD ses aktif edildi ve vowifi kullanıldı( j7 2017). Şimdi Mi A1 ile tekrar mesaj attığımda desteklenmediği mesajı geliyor.
Telefon uygulamasında aşağıdaki gibi bir ayar gelmiyorsa ya telefonu rootlayıp build.prop u ilk mesajdaki gibi editleyeceksiniz ya da twrp kurup magisk voenabler modülünü kuracaksınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Estağfurullah bizde deneye deneye öğreniyoruz. Bir savımız kısmen doğru gibi Mi serisi modellerde usb diag komutu çalışıyor ve miui olması gerekmiyormuş bunu öğrenmiş olduk. Bu sadece portu açıyor sonrasında yapılması gereken işlemler var sizin ne kadarını yaptığınızı bilemiyorum ama volte aktif oluyor diyorsunuz. Hangi işlemlerle aktif oldu hattınız turkcell, sanırım aktivasyon sms i artınız peki ims apn si eklediniz mi ?
hocam redmi 5a için *#*#13491#*#* kodu kullanılıyormuş, belki sizin cihaza da uyar.
saygılarımla,

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
hocam redmi 5a için *#*#13491#*#* kodu kullanılıyormuş, belki sizin cihaza da uyar.
saygılarımla,
o kod çalışmadı ama 717717 yi bir şekilde çalıştırdım. Daha öncede dediğim gibi bu yöntemle xiaomi de pek yol alınacak gibi durmuyor. İlk yaptığım çalışma 2017 öncesi telefonlar için daha uygulanabilir.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
o kod çalışmadı ama 717717 yi bir şekilde çalıştırdım. Daha öncede dediğim gibi bu yöntemle xiaomi de pek yol alınacak gibi durmuyor. İlk yaptığım çalışma 2017 öncesi telefonlar için daha uygulanabilir.
inşallah bir çözüm bulabilirsiniz.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
inşallah bir çözüm bulabilirsiniz.
Hocam siz one+ için PDC ile çözüm bulabildiniz ama mi5 için olmuyor çünkü içinde tr ye uyacak bir operatör tanımı yok aslında var ama listede çıkmıyor ve ilavede edilemiyor bir kaç şeyle uğraşıyorum ama şu an bir netice alamadım. Rom deseniz şu an için destek yok mi5 de vowifi için ama miui 10 da destek var gibi duruyor.

En temiz yöntem efs explorer ve bu yöntemle kesin çözüm alınabiliyor. 2017 sonrası telefonlarda da çalıştırılabilir efs dosyalarını zamanım olursa hazırlamaya çalışacağım.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Hocam siz one+ için PDC ile çözüm bulabildiniz ama mi5 için olmuyor çünkü içinde tr ye uyacak bir operatör tanımı yok aslında var ama listede çıkmıyor ve ilavede edilemiyor bir kaç şeyle uğraşıyorum ama şu an bir netice alamadım. Rom deseniz şu an için destek yok mi5 de vowifi için ama miui 10 da destek var gibi duruyor.

En temiz yöntem efs explorer ve bu yöntemle kesin çözüm alınabiliyor. 2017 sonrası telefonlarda da çalıştırılabilir efs dosyalarını zamanım olursa hazırlamaya çalışacağım.
Kolay gelsin, çabanızın olumlu sonuçlanacağına inanıyorum.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Mi5 için miui 10 da deneme yaptım volte ve vilte çalışıyor turkcell de ama vowifi çalışmadı ne yazık ki. 8.8.2 beta romunda deneme yaptım.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Mi5 için miui 10 da deneme yaptım volte ve vilte çalışıyor turkcell de ama vowifi çalışmadı ne yazık ki. 8.8.2 beta romunda deneme yaptım.
xiaomi kendi cihazlarında özellikle vowifi özelliğini kapatıyor diye düşünüyorum. yeni cihazlar da bile bu özelliği göremedim.

Bir yol önerebilirim eğer PDC de telefonu gösterebiliyorsanız deneyebilirsiniz. Öncelikle bir önceki mesajdaki telefon modellerinden birinin global beta romu yada global beta firmware ini indirip içerisindeki non-hlos.bin dosyası içinden firmware altında hindistan operatörünün klasörünü bulup içerisindeki mcfg_sw.mbn dosyasını kendi telefonunuzda firmware altına aynı klasör dizinine kopyalayıp telefonu kapatıp açın sonra PDC ile görebilecekmisini bir kontrol edebilirsiniz.
günaydın, 153 numaralı mesajınızda bahsettiğiniz non.hlos. bin dosyasını çıkarıp kendi telefonuna kopyalamayı becerecek üye sayısının çok olmadığını düşünüyorum. Yapabilirseniz siz, dıbı dıb tıs veya zuperm üstadlar yapabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
biz bir hattın volte'sini ayaklandırmak için uğraşıyoruz. elin adamı iki hatta volte veren telefonlar yapmış... iyi haber redmi 5 de listede var...

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
xiaomi kendi cihazlarında özellikle vowifi özelliğini kapatıyor diye düşünüyorum. yeni cihazlar da bile bu özelliği göremedim.

günaydın, 153 numaralı mesajınızda bahsettiğiniz non.hlos. bin dosyasını çıkarıp kendi telefonuna kopyalamayı becerecek üye sayısının çok olmadığını düşünüyorum. Yapabilirseniz siz, dıbı dıb tıs veya zuperm üstadlar yapabilir diye düşünüyorum.

Pdc üzerinden mi5 ve rn3 e dışarıdan mbn yazamıyoruz telefona kopyalasak bile görmüyor testini yaptım bunun. Telefonun hangi mbn leri okuyacağının bilgisi bir yerlerde var telefon içinde onu bulup istediğimiz mbn leri okutabilirsek bir çözüm olabilir bunu araştırıyorum.

Üst Alt