Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Elinize sağlık bu yöntem çalışmazsa find yerine find next yapın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

53 ün altındaki 07 04 tü , 07 yapmama rağmen halen 40 fps..

find next deneyin birde

pervanhuseyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Pərvan
Cihazım
Poco x3
Konular
2
90 fps benim telefon. Tam 90 fps almak için ne yapmam gerek?

Bhtyrba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahtiyar
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Hocam note 9 pro da kasma falan yapar mı

Emrullahaltan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi6
Konular
6
İyi günler. Cihazim mi 6 cr droid 6 android 10 şu anda kullansam güncel midir faydası olur mu?

Turantir31

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turan
Cihazım
Redmi 4X
Konular
5
cod mobile da yapılabiliyor mu ?

Byerdo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
RN 9 pro 6/128
Meslek
Kimya Teknisyeni
Konular
2
PUBG Mobile üreticisi Tencent; kullanıcılardan gelen aşırı ısınma ve kasma şikayetlerinden sonra maksimum grafik ve FPS kısıtlamasına giderek, şikayetleri olabildiğince azalttı. Ultra HD son sınır oldu. Cihazınız en yüksek ayar olan Extreme+HD çalıştıracağından eminler fakat FPS Ultra ve FPS 40'ta kilitlediler. Düşünceleri, Snapdragon 765 altındaki cihazlara 60 FPS vermemek. Gençler Twitter'da PUBG Mobile 60 FPS ile ilgili konuya giderek tepkilerini koyuyorlar.
Önemli açıklama; FPS konusu MİUİ ile ilgili değildir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-01-18-31-32-995_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-03-01-18-31-32-995_com.android.chrome.jpg
    381,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
İyi forumlar herkese, poco f2 pro cihazımda ultra hd'de 60 fps seçeneği kapanıyor onu açabiliyor muyuz böylece, yoksa sadece akıcı ayarda mı 60 fps'i açıyor. Ultra hd'de oynamak zaten mantıksız geliyor ama merak ettiğim için birkaç el oynamak istiyorum

panzehir1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Pocox3
Konular
5
İyi forumlar herkese, poco f2 pro cihazımda ultra hd'de 60 fps seçeneği kapanıyor onu açabiliyor muyuz böylece, yoksa sadece akıcı ayarda mı 60 fps'i açıyor. Ultra hd'de oynamak zaten mantıksız geliyor ama merak ettiğim için birkaç el oynamak istiyorum
Poco x3 cihazında akıcı ve dengeli ayarlar dışında fps düşer,sizde bu nasıl bilmiyorum fakat ultra hd ayarlarda fps kaybı yaşıyacağın kesin.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Poco x3 cihazında akıcı ve dengeli ayarlar dışında fps düşer,sizde bu nasıl bilmiyorum fakat ultra hd ayarlarda fps kaybı yaşıyacağın kesin.
Hocam hdr 60 fps seçeneği var bende hd 60 fpste oynuyorum zaten. Ultra hd'ye geçince bir seçenek azalıyor en fazla 45 fps seçeneği kalıyor. Bir şekilde o 60 fps'i aktif edebilir miyiz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran görüntülerinde olduğu gibi hocam.

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Bende işe yaramadı maalesef. Keşke yarasaydı çok saçma bir sınırlama bu. Mail atıp yazabileceğimiz bir yer yok mu acaba?

Üst Alt