Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

panzehir1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Pocox3
Konular
5
Hocam 40 ve 60 arasına acayip fark var gözle görülüyor maalesef ki ama dediğiniz doğru ban atabilirler şans işi
Oynayış tarzından bşri seni hile zannedip bildiri yapsa bile riske girmiş olursun hex editör ile yakalanmak o kadar riskli değişdir diye düşünüyorum ama basit şekilde şöyle anlayabilirler hile bildirimde senin hesabını kontrol etmeye kalktıklarında 60 veya 90 fps oynadığını anladıkları zaman zaten diyecekler ben 90 fps yi bir kaç amiral gemisi telefonlarla anlaşmalı olarak açtım her cihazın fps sınırını pubg koyuyor yoksa benim cihaz pocox3 120 hz 120 fps rahat oynar.ama hakkı 60 bakalım ilerleyen güncellemelerde açıcaklarını söylüyorlar .valla 70 level hesabı riske atamadım şahsen yoksa hex ile 90 fps yaptığımda gayet güzel olmuştu 60 ile 90 arası fark bile epey var eskiden 30 oynardım şimdiki cihazım 40 o bile nasıl farkediyor.

Murat5117

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xperia z2
Konular
11
Oynayış tarzından bşri seni hile zannedip bildiri yapsa bile riske girmiş olursun hex editör ile yakalanmak o kadar riskli değişdir diye düşünüyorum ama basit şekilde şöyle anlayabilirler hile bildirimde senin hesabını kontrol etmeye kalktıklarında 60 veya 90 fps oynadığını anladıkları zaman zaten diyecekler ben 90 fps yi bir kaç amiral gemisi telefonlarla anlaşmalı olarak açtım her cihazın fps sınırını pubg koyuyor yoksa benim cihaz pocox3 120 hz 120 fps rahat oynar.ama hakkı 60 bakalım ilerleyen güncellemelerde açıcaklarını söylüyorlar .valla 70 level hesabı riske atamadım şahsen yoksa hex ile 90 fps yaptığımda gayet güzel olmuştu 60 ile 90 arası fark bile epey var eskiden 30 oynardım şimdiki cihazım 40 o bile nasıl farkediyor.
90 FPS ye geçmiyor benim telefon bu uygulamaya gerek kalmadan oyunun içinde 90 FPS açık ama 60 ı gecmiyor sorun nedir aceba cihaz mi 10 t

KENZO

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ATLAS
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Youtuber
Konular
7
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
90 FPS kodunu bulabildim mi:) cihaz sonuçta 120hz ekran denemek lazım. 45 FPS ile oynanmıyor 60fpstede sanki nasıl ifade etsem 60fps değil gibi. Yada ben telefondan oynamaya alışık olmadığım dan dolayı. Eline sağlık.

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Hocalarım merhabalar uzun süredir forumda yoktum konuda çok soru sorulmuş cevaplayamadım kusura bakmayın öncelikle şu 90 FPS konusuna gelecek olursak cihazım max 60 FPS alabildiği için 90 FPS ile ilgili bir bilgim yok fakat şu ban riski var diyenler için bir şeyler açıklamak istiyorum. Öncelikle bu oyuna daha betadayken ve Play Store'da yokken APK olarak indirip başlamıştım o zamanlar Galaxy A5 2017 vardı ve ilk play Store'a geldiği zaman da bu cihazım vardı sonra GFX Tool çıktı ve ben o cihazımda da Redmi Note 7'de de GFX Tool kullandım. Sonra Mi9 SE'ye geçtim ve GFX Tool işlevini yitirdiği için HEX Editor kullanmaya başladım. Bunların hepsini sadece bir hesapla yaptım ve o hesabımı hâlâ aktif kullanıyorum kesinlikle ban yemedim. Ama bu demek değildir ki siz de ban yemeyeceksiniz. Ben sadece örnek olması için söyledim. Sorularınız varsa yanıtlamaya hazırım. Teşekkürler.

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Hocam birşey sormak istiyorum , manuel 60 fps yaptiginiz gibi, çözünürlüğü de o şekilde ayarlayabilir miyiz. Ornegin; 2048x1536 yapabilir miyiz?

Uguraltn1527

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur Altun
Cihazım
Xioami note 9 p
Konular
0
Ben denedim tüm ayarları sırasıyla yaptım fakat halen 30 40 fps alıyorum cihaz redmi note 9 pro

hakankocatepe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
iPhone 11
Meslek
Memur
Konular
8
sanırım artık yeni sürümlerde işe yaramıyor

Cherkessgokhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gokhan
Cihazım
Mi9 pro
Konular
0
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu deği
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not 9 pro defalarca denedim ama game turbo halen 40 fps gosteriyor

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
53 ün altındaki 07 04 tü , 07 yapmama rağmen halen 40 fps..

panzehir1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Pocox3
Konular
5
53 ün altındaki 07 04 tü , 07 yapmama rağmen halen 40 fps..

Selam dünyalı diğer konumuz kapanmış
Burdan devam edeceğiz,şimdi 07 yadığın yeri 00 yap ve bir basamak yanındaki satırı 07 yap olacak ERTY....... YAZAN YERİN SONUNDAKİ NOKTALARDAN 11 BASAMAK SAYACAKSIN

Ekli dosyalar

• IMG_20210212_181330.jpg
    IMG_20210212_181330.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt