Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.

Son düzenleme:

messevim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
m emin
Cihazım
Redmi Note 5 ai
Konular
12
İşlemciden işlemciye nasıl olacak? Mesela benim telefon note 5 pro. Bu işlemleri yapsam 60 fps mi alacağım? Diyelim aldım acaba telefonu yorduğumdan dolayı sıkıntı yaşamaz miyim?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
İşlemciden işlemciye nasıl olacak? Mesela benim telefon note 5 pro. Bu işlemleri yapsam 60 fps mi alacağım? Diyelim aldım acaba telefonu yorduğumdan dolayı sıkıntı yaşamaz miyim?
Isınma sorunu yaşarsınız en fazla ve bundan dolayı batarya hızlı biter. :)

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Hocam işlemci ile alakası yok tamamen oyunun bize uygulamış olduğu saçma fps kısıtlamasını kaldırıyor ve 60 fps almamızı sağlıyor tabi her 60 fps de aynı olmuyor işin içine biraz da ram giriyor fakat eski haline göre kat kat daha fazla akıcı bir deneyim yaşarsınız. :)
Isınma sorunu yaşarsınız en fazla ve bundan dolayı batarya hızlı biter. :)
Haklısınız hocam :)

seaLife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9t
Konular
4
Denedim oldu fakat telefon bi tık daha ısındı HD modunda da değildi dengelideydi ona ragmen ısınma oldu telefonu yoruyor bu gibi işlemler oyundan tam performans isteyenler için iyi bir seçenek teşekkurler.

Mi9t .

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Denedim oldu fakat telefon bi tık daha ısındı HD modunda da değildi dengelideydi ona ragmen ısınma oldu telefonu yoruyor bu gibi işlemler oyundan tam performans isteyenler için iyi bir seçenek teşekkurler.

Mi9t .
Doğrudur hocam, rica ederim :)

Snnbsr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Huawei mate 20
Konular
0
Bunu yaptıktan sonra gfx kullanılıyor mu ben yapıyorum mesela oyunda çıkınca tekrar 06 oluyor orası

Snnbsr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Huawei mate 20
Konular
0

Sxiao

Usta Üye