Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

Emrahky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
2
Bunun yapılması ile görsel fps nin 60 kalacağını bende düşüyorum ama gerçek fps fene düşük olacağı kanaatindeyim. Aynı şey gibi xiaomi cihazlarda telefon puanlama uygulamaları açılınca turbo mod açılıp uygulama dışında telefonu tam kullanamama gibi bir olay :) görsel olarak iyi ama işlevsel olarak geri gibi gerekli testleri yapıpta daha ayrıntıya inilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendi görüşüm.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bunun yapılması ile görsel fps nin 60 kalacağını bende düşüyorum ama gerçek fps fene düşük olacağı kanaatindeyim. Aynı şey gibi xiaomi cihazlarda telefon puanlama uygulamaları açılınca turbo mod açılıp uygulama dışında telefonu tam kullanamama gibi bir olay :) görsel olarak iyi ama işlevsel olarak geri gibi gerekli testleri yapıpta daha ayrıntıya inilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendi görüşüm.
Hocam size bu uygulamayı önereyim. Gerçekten de 60fps açıyor. Deneyip görün:) Alta ssleri bırakacağım. Hdr 40fps ortalama alıyorum Note 6 pro cihazımda. Tavsiyem akıcı 60 FPS açıp denemeniz hassasiyet görüntü falan on numara oluyor 60fpsle.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-21-01-50-06-240_com.tencent.ig.jpg
    Screenshot_2020-05-21-01-50-06-240_com.tencent.ig.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 148
  • Screenshot_2020-05-21-02-01-21-477_com.tencent.ig.jpg
    Screenshot_2020-05-21-02-01-21-477_com.tencent.ig.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 147
  • Screenshot_2020-05-21-02-38-23-642_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-05-21-02-38-23-642_com.miui.home.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 148

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Hocam direkt olarak 60 fps alıyorsunuz deneyip test edebilirsiniz, görsel bir durumla alakası yok :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Alternatif olarak bununla uğraşmak yerine YouTube da hazır active sav dosyası bulabilirsiniz 60 fps
Doğrudur hocam ama active.sav dosyası bazı ayarları da içerdiğinden size uygun olmayan ayarları içerecektir muhtemelen, bu yüzden bu işlemi yapıyoruz :)

Alican51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
İşletmeci
Konular
2
Gençler deneyin Harbiden oluyor Bunu yapmadan 5 dk önce kanser ediyodu pubg beni çok fazla kasma vardı yaptım ve sanki iphone de oynuyor gibi oldu bütün kasma kalktı cihaz çok ısınıyor du artık ısınmıyor

Uygar62

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uygar
Cihazım
Redmi note 7
Konular
42
Gençler deneyin Harbiden oluyor Bunu yapmadan 5 dk önce kanser ediyodu pubg beni çok fazla kasma vardı yaptım ve sanki iphone de oynuyor gibi oldu bütün kasma kalktı cihaz çok ısınıyor du artık ısınmıyor
Hocam bunu yapınca daha çok ısınması lazım nasıl ısınmıyor

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Hocam direkt olarak 60 fps alıyorsunuz deneyip test edebilirsiniz, görsel bir durumla alakası yok :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Doğrudur hocam ama active.sav dosyası bazı ayarları da içerdiğinden size uygun olmayan ayarları içerecektir muhtemelen, bu yüzden bu işlemi yapıyoruz :)
Görsel bir durumla nasıl alakası yok onu anlamadım. Bu ayarı yapınca gpu'ya ekstra güç mü gelmiş oluyor, çekirdekler mi artıyor nedir yani?
Grafikler düşürülecek ki fps artsın. Yaptığınız o ayar tam da bunu yapıyor.
Yani pubg gibi multiplayer bir oyunda yüksek grafiğe ne yapacaksanız...
Grafikleri düşürün öyle oynayın.
Ben Mi8'de tüm grafik ayarlarını düşürüp öyle oynuyorum. Hem pilim daha iyi gidiyor hem de 60fps alıyorum.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Arkadaşlar normalde pubg desteklenen telefonlarda 60fps oynanabiliyor. Ama gfx tool veya bu yolla 60fps ayarını elle açabiliyorsunuz. Görüntü daha akıcı ve zevkli oluyor. Buna bağlı cihazın gücüne göre ısınması değişkenlik gösterebiliyor.

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Görsel bir durumla nasıl alakası yok onu anlamadım. Bu ayarı yapınca gpu'ya ekstra güç mü gelmiş oluyor, çekirdekler mi artıyor nedir yani?
Grafikler düşürülecek ki fps artsın. Yaptığınız o ayar tam da bunu yapıyor.
Yani pubg gibi multiplayer bir oyunda yüksek grafiğe ne yapacaksanız...
Grafikleri düşürün öyle oynayın.
Ben Mi8'de tüm grafik ayarlarını düşürüp öyle oynuyorum. Hem pilim daha iyi gidiyor hem de 60fps alıyorum.
Hocam burada ki ayar grafikleri yükseltmek değil buradaki amaç oyuna her girdiğinizde ki grafik ayarlarının sıfırlanmasını önlemek daha doğrusu sadece fpsi sabitlemek yani demem o ki bu oyun öyle saçma bir algoritmaya sahip ki hem düşük fps verip hem de yüksek grafik veriyor bizim amacımız da bize verilen düşük fpsi yükseltmek bu ayarın grafiklere etkisi yok. Ayrıca CPU'ya GPU'ya güç geldiği falan da yok. Umarım anlaşılmıştır.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
60 FPS olduğunu nerden anlıyorsunuz ?
Ölçmek için önerdiğiniz program var mı ?
Game turbo hocam:) Mesela pubg de oto koşuya alıp game turbo panelini açıyorum anlık gpu cpu kullanımı ve FPS yazıyor. Yukarıda paylaştığım sslere bakabilirsiniz.

Üst Alt