Ana Başlık POCO X3 NFC - Genel Bilgiler - Teknik Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

brkbskc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco X3 NFC 64
Konular
0
geekbench puanına baktım

580 tek çekirdek
1810 çoklu çekirdek

fena değil. Galaxy s8 den hızlı s9 dan biraz yavaş puanlara bakarsak.

Antutu ise 300 bine yakın çıkıyor.

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
poco x3 nfc cıhazım var. Kullanmadığım uygulamalar var onları nasıl devre dışı bırakabilirim mesela mi tarayıcı gibi mi cloud gibi

diğer bir sorumda boşta kalan ram miktarını ve arkada çalışan uygulamaları nasıl görebilirim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bazı yerlerde telefonun power tuşuyla ilgili sorunlar var diye okudum ama içeriğini çok çözemedim size gelen bir duyum var mı bu konuda ?

Kasa kalitesi için iyi değil yorumları var yıllardır samsung kullandım genelde metal kasaydı ve sağlamdı. Telefon yan cebımde yada mont cebimde eğilmelerde falan bükülme sorunu yaşayacak kadar mı kalite az kasada ? Yıllardır amiral gemisi kullandım ama bu sefer orta üst model bir telefon almak istedim.

Fiyatı 3 bin olunca aldım. Bence seri güzel telefon s9 plustan geçtim hemen hemen s9 plus kadar seri.

ayrıca altta ki navigasyon tuşlarının otomatik gizlenme özelliği var mı ? Ekranda yanık olmasın istiyorum lcd ekran gerçi ama ekranda iz yapar diye korkuyorum uzun süre kalınca. Şimdilik tam ekran hareketlerini kullanıyorum. Menüsü bana biraz karışık geldi çözemedim daha telefonu
Alttaki navigasyon tuşlarını kapatma var iphone x ile gelen geri ve menü gösterme özelliği mevcut tam ekran modu ile.
Mi tarayıcı vs gibi üreticinin uygulamaları ya başka rom ile gider yada root ile.

brkbskc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco X3 NFC 64
Konular
0
garip bi sorun var. Telefon %99 u geçmiyor şarj olurken

ilk başta şarj oldu %100 oldu ama şarj aleti çıkarır çıkarmaz %98 e düştü şarjım

sonra denedim bir türlü şarj %99 u geçmiyor

durup dururken ne oldu buna ya :( bir fikri olan var mı ?

kapalıykende şarj ettim yok %99 da kalıyor telefon şarj ediyor diyor ama 1 saat geçiyor %99 da kalıyor telefon :( halbuki hep düzenli olarak %15 %100 arası şarj yaparım çekip takma bile yapmıyorum arada

Son düzenleme:

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
poco x3 nfc cıhazım var. Kullanmadığım uygulamalar var onları nasıl devre dışı bırakabilirim mesela mi tarayıcı gibi mi cloud gibi

Bootloader kilidini açtıktan sonra, xiaomi.eu yada poco x3 nfc için çıkmış diğer custom romlardan birini kurmuş olursan, gereksiz tüm uygulamalardan arınmış olursun yada istediğin çoğu uygulamayı kaldırabilirsin.

bazı yerlerde telefonun power tuşuyla ilgili sorunlar var diye okudum ama içeriğini çok çözemedim size gelen bir duyum var mı bu konuda ?
Hayır hiçbir problem yok (en azından bende...)

Kasa kalitesi için iyi değil yorumları var yıllardır samsung kullandım genelde metal kasaydı ve sağlamdı. Telefon yan cebımde yada mont cebimde eğilmelerde falan bükülme sorunu yaşayacak kadar mı kalite az kasada ? Yıllardır amiral gemisi kullandım ama bu sefer orta üst model bir telefon almak istedim.
Hangi cihazı kullanırsan kullan, kasadaki eğilme bükülme senin kullanımına bağlıdır. Samsungun her modelinin çerçevesi metal değildir ve hatta çoğu metal görünümlü plastiktir. Aynı şekilde Xiaomi ve diğer markalarda da öyle. Yıllardır çoğu markanın çoğu modelini kullandım, daha bugüne kadar ne bir kasa eğmişliğim oldu ne de arka kapak, ön kapat çatlayıp kırmışlığım... Çok şükür... Zaten orta segmentte bulunan Poco X3 NFC'deki çoğu özellik diğer markaların Üst modellerinde var

ayrıca altta ki navigasyon tuşlarının otomatik gizlenme özelliği var mı ? Ekranda yanık olmasın istiyorum lcd ekran gerçi ama ekranda iz yapar diye korkuyorum uzun süre kalınca. Şimdilik tam ekran hareketlerini kullanıyorum. Menüsü bana biraz karışık geldi çözemedim daha telefon
Artık (yine bende olmadığı için söylüyorum) Xiaomi'de navigasyon tuşlarını çoğu uygulamada otomatik gizliyor zaten. Bence tam ekran hareketlerine alıştıktan sonra navigasyon tuşlarını kullanmak istemeyeceksin Aslında menüsü karışık değil uzun süre tek marka kullanıldığında o zorluğu her markada yaşarsın.

Son düzenleme:

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Merhaba arkadaşlar bu X3 modelinde sürekli açık ekran çalışmıyor bilgisi olan var mı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Boromir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
5
Merhaba arkadaşlar bu X3 modelinde sürekli açık ekran çalışmıyor bilgisi olan var mı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Normalde zaten bu seçenek yok. Miui optimizasyonu kapatıldığında çıkıyordu. Onun da bir işlevi olmuyor gördüğünüz gibi. Ekran amoled olmadığı için anlamsız göstermelik bir seçenek.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Yani tamamen bir yazıdan ibaret eyvallah

brkbskc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco X3 NFC 64
Konular
0
wipe cache özelliği var mı bu cihazlarda ? samsunglarda oldugu gıbı tus kombınasyonu ıle wıpe data wıpe cache yapılıyordu. Bunda sadece wıpe data gordum

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
wipe cache özelliği var mı bu cihazlarda ? samsunglarda oldugu gıbı tus kombınasyonu ıle wıpe data wıpe cache yapılıyordu. Bunda sadece wıpe data gordum
Benim bildiğim kadarıyla twrp yükleyince oluyor wipe cache ve daha fazlası.

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Küçük tasarımları bende daha çok seviyorum aslında. O bahsettiğinizi Apple yapıyor :D Ama insan alışıyor yine de kullandıkça. Yazılımı zaten hiç sormayınfacepalm~~ aosp romda rahatım şuan cihazı hem batarya hem performans olarak sonuna kadar kullanabiliyorum
Hocam hangi aosp romdasiniz , ve sanırım bizim cihazda twrp üzerinden format data durumları falan farklıymış ,

Üst Alt