Ana Başlık Poco F3 / Redmi K40 - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Neymiş hocam bu sorun ve çözümü. Ben de f2 düşünüyorum da nasipse.
Hocam şarjda kopmalar oluyo, lehimler çok sağlam değilmiş söylenilene göre. Bu 2. f2 prom ikisindede yaşamadım bu sorunu. Çözümüde arka kapak açılıyor güzelce lehim yapılıyor sıkıntısız kullanılıyor. Sorunun kaynağı ise hızlı şarjın çok sağlam olmayan devreyi ısındırması. Maliyetide 150-250 arası tutuyor, arka kapağı çok zor açılan bir cihaz olduğunuda belirtmek isterim.
Selamlar POCO F3 ler için imei işlemi başladımı? veya son durum nedir?
Kayıt yok şuan hocam, gelmez diye düşünerekten cihazımı satıp f2 proya geçtim.

vanbeyi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kürşat
Cihazım
mi 9se ve mi 9t
Konular
0
valla bende oneplus 9R alacağım muhtemelen. RSA yaktı bizi

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
Evet fabrikasyon bir sorun ama çözümü var.
Cozumu dedigin cihaz acikip altina destek konuyor ben sifir aldigim cihazi neden acayim :) bu mantikli bi cozum degil ki daha sonrasinda o lehimle yinede kopacak bi sekilde ve cihaz tamir gormek zorunda kalacak

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Cozumu dedigin cihaz acikip altina destek konuyor ben sifir aldigim cihazi neden acayim :) bu mantikli bi cozum degil ki daha sonrasinda o lehimle yinede kopacak bi sekilde ve cihaz tamir gormek zorunda kalacak
Hocam sıfır aldığınız cihazda olmuyor zaten, Destek koyacak yere yaptırmayın sakın. İçi açılıyor zaten adam akıllı lehimleri sağlamlaştırın açılmışken. Genellikle hem oyun oynanıp hemde şarj edilen telefonlarda oluyor. Yada telefonu çok zorlayıp ısındırıp hemen şarja takınca meydana geliyor, veya çok ısınan cihaza darbe alması sonucu oluyor. 1 sene gibi sürelerde oluyor diye okuyorum forumlarda. Tabiki can sıkıcı bir durum ama f3ün sıkıntıları daha kötü benim için. 8 aydan uzun süre f2 pro kullandım 6 ayı pubgyle geçti, böyle bir sorun yaşasam ben yaşardım ama bilinçli kullanmakla bir nebzede olsa önüne geçtim bu sorunların. Şarjımı %20 nin altına düşürmedim, sıcak telefonu direk şarja takmadım, takarsamda mini fan desteğiyle taktım. F2 proda fanı sadece destek amaçlı kullandım bu arada, f3 te şarj aleti gibi bişey oldu benim için oyun oynarken mecbur kalıyordum kullanmaya.

Son düzenleme:

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
Hocam sıfır aldığınız cihazda olmuyor zaten, Destek koyacak yere yaptırmayın sakın. İçi açılıyor zaten adam akıllı lehimleri sağlamlaştırın açılmışken. Genellikle hem oyun oynanıp hemde şarj edilen telefonlarda oluyor. Yada telefonu çok zorlayıp ısındırıp hemen şarja takınca meydana geliyor, veya çok ısınan cihaza darbe alması sonucu oluyor. 1 sene gibi sürelerde oluyor diye okuyorum forumlarda. Tabiki can sıkıcı bir durum ama f3ün sıkıntıları daha kötü benim için. 8 aydan uzun süre f2 pro kullandım 6 ayı pubgyle geçti, böyle bir sorun yaşasam ben yaşardım ama bilinçli kullanmakla bir nebzede olsa önüne geçtim bu sorunların. Şarjımı %20 nin altına düşürmedim, sıcak telefonu direk şarja takmadım, takarsamda mini fan desteğiyle taktım. F2 proda fanı sadece destek amaçlı kullandım bu arada, f3 te şarj aleti gibi bişey oldu benim için oyun oynarken mecbur kalıyordum kullanmaya.
F3e gectim geceli pubg oynamadim daha kurmadim bile evet f3 dede zorun var ama f2 prodaki sorun bence tasarimsal binsorundan kaynaklaniyor muhtemelen sivi sogutmali bir cihazda bu sorun olmamaliydi. Bence sorunun kaynaklarindan biriside fan kullanimi. Oyun iynarken fan takiyorlar sarj bitiyor buseferde sarja takiyorlar yani o bilge.hep aktif kaliyor . Bu sorunun bu gune kadar bi bu cihazda yasanmasida ayri binsoru isareti baska cihazlardada olmustur belki ama duymadim pek. F2 prodan uzaklasmama neden oldu bu sorun suan f3 den memnunum f2 pro alsam mubtemelen memnun olurdum yine 4664 e alacakdim vazgectim usb sorunu yuzunden hem almadigima pisman oldum hemde almadigima sevindim iki ucu sivri degnek hangisini alsak aklimizda soru isareti olacakti

newra42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
GM5+
Konular
1
Sürüm 12.5.5 stock garantili cihazım da şarjda takılıyken bildirim gelince(hangi uygulama olduğu farketmiyor) ekran tekrar uykuya geçmiyor parlaklık en kısık ayara düşüp öyle kalıyor çözümünü bilen var mı?

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
F3e gectim geceli pubg oynamadim daha kurmadim bile evet f3 dede zorun var ama f2 prodaki sorun bence tasarimsal binsorundan kaynaklaniyor muhtemelen sivi sogutmali bir cihazda bu sorun olmamaliydi. Bence sorunun kaynaklarindan biriside fan kullanimi. Oyun iynarken fan takiyorlar sarj bitiyor buseferde sarja takiyorlar yani o bilge.hep aktif kaliyor . Bu sorunun bu gune kadar bi bu cihazda yasanmasida ayri binsoru isareti baska cihazlardada olmustur belki ama duymadim pek. F2 prodan uzaklasmama neden oldu bu sorun suan f3 den memnunum f2 pro alsam mubtemelen memnun olurdum yine 4664 e alacakdim vazgectim usb sorunu yuzunden hem almadigima pisman oldum hemde almadigima sevindim iki ucu sivri degnek hangisini alsak aklimizda soru isareti olacakti
Fan harici fan hocam powerbanktan klasik usb ile besleniyor. Telefona takılan fan olsa 3 erangelde biterdi herhalde şarjım.

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
Fan harici fan hocam powerbanktan klasik usb ile besleniyor. Telefona takılan fan olsa 3 erangelde biterdi herhalde şarjım.
bi sürü fan çeşidi var seninki öyle olabilir ama bazıları şarjı telefondan çekiyor hemde telefonu şarj ediyor üzerindeki porttan :) acaip acaip uyduruk uyduruk fanlar var n11e baksana :)

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
bi sürü fan çeşidi var seninki öyle olabilir ama bazıları şarjı telefondan çekiyor hemde telefonu şarj ediyor üzerindeki porttan :) acaip acaip uyduruk uyduruk fanlar var n11e baksana :)
Valla öyle hocam saçma sapan telefona takılan aparatlar var, e bide gücü telefondan alıyosa zaten sıkıntı. Benim fan şu şekilde powerbanktan güç alıyor veya yerim uygun olursa o anda adaptör veya pc.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yucelankara55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Mi 8se
Konular
4
Konu dağılmış iyice
Pocofone f3 modeline IMEI repair geldimi ne durumda Yazılımcı ustalar el atmalı bu cihaza yazık oluyor cihaza

Üst Alt