Ana Başlık Poco F3 / Redmi K40 - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Ekran süresi daha iyi olsa gerçekten başka cihaza geçmeyi uzun süre düşünmem, ısınma sorunu baya azaldı son aldığım güncellemeyle. Stereosu olsun ekranı olsun inceliği tasarımı herşeyi çok güzel. Kamerasıda kağıt üstünde çok iyi değil ama ben f2 prodan daha çok beğeniyorum çektiği fotoğrafları, videoda aynı şeyi söylemek zor tabi. Gerçekten çok güzel cihaz keşke ekran süresi daha iyi olsa. Ben bütün gün dışardayım ve yoğun kullanıyorum genellikle o yüzden yetmiyor. Takas düşünen var mı? :D :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi rom hocam bu 11 saat ekran süresi şaka gibi f3 için
Hocam ben şarjı bitirene kadar pubg oynasam 4 saatten fazla ekran süresi veriyor. Sosyal medya ağırlıklı kullanımda 8 saat üstü ekran süresi veriyor rahatlıkla bende.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Hocam ben şarjı bitirene kadar pubg oynasam 4 saatten fazla ekran süresi veriyor. Sosyal medya ağırlıklı kullanımda 8 saat üstü ekran süresi veriyor rahatlıkla bende.
Aynen pubg 4 saat ekran süresi veriyor maksimum 4.5 saat oluyor. Normaldede 6 saat civarında. F2 proyla 6 saat oyun süresi alıyordum full parlaklıkta. F3 te bu son güncelleme gelene kadar zaten ekranı sonlamaya korkuyodum dimming yüzünden, son güncellemeyle azaldı ısınması. F2 pro sabaha kadar oynasam bile gerçekten hiçbir ısınma olmuyordu.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Aynen pubg 4 saat ekran süresi veriyor maksimum 4.5 saat oluyor. Normaldede 6 saat civarında. F2 proyla 6 saat oyun süresi alıyordum full parlaklıkta. F3 te bu son güncelleme gelene kadar zaten ekranı sonlamaya korkuyodum dimming yüzünden, son güncellemeyle azaldı ısınması. F2 pro sabaha kadar oynasam bile gerçekten hiçbir ısınma olmuyordu.
Hafif kullanımda 10 saat rahat alabilirim bu cihazla ben. Ekran süresini tam ölçen biri değilim, evde olduğumda her fırsatta şarja takan biriyim. Dışarda da genellikle müzik falan dinlerim ve telefonla konuşurum, mobil veri de hep açık olur. Ortalama 10-12 saat sonra eve gelirim ve şarjım hep yüzde 70 civarlarında oluyor. Yani ben memnunum batarya performansından açıkçası. Umarım siz de ya F3'ten kurtulup F2 Pro alırsınız ya da bataryanın çabuk bitmesinden kurtulursunuz.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Hafif kullanımda 10 saat rahat alabilirim bu cihazla ben. Ekran süresini tam ölçen biri değilim, evde olduğumda her fırsatta şarja takan biriyim. Dışarda da genellikle müzik falan dinlerim ve telefonla konuşurum, mobil veri de hep açık olur. Ortalama 10-12 saat sonra eve gelirim ve şarjım hep yüzde 70 civarlarında oluyor. Yani ben memnunum batarya performansından açıkçası. Umarım siz de ya F3'ten kurtulup F2 Pro alırsınız ya da bataryanın çabuk bitmesinden kurtulursunuz.
Sağolun hocam, inşallah ekran süresi daha iyi yerlere gelir f2 proya geçmektense eksiklikleri giderilirse çok daha iyi deneyim sunacak bir cihaz.

Cannn88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
K40 gaming
Konular
1
Arkadaşlar 4 aydır k40 gaming kullanıyorum daimi cod mobile oyuncusuyum ama k40 gaming gibi rezil bir cihaz yok en azından cod severler için çünkü cihazda 120 hz açıkken oyunda en yüksek kare hızı ayarlıyorum ama aldığım fps 60-70 i geçmiyor 2. oyundan sonra telefon elinizi yakıyor neredeyse uzun süre oynayamıyorsunuz oynarsanız bile ping normal olmasına rağmen takılmalar donmalar başlıyor oyunu kapatıp açmak zorunda kalıyorsunuz. Sonra bir de ses sorunu var ki sormayın takım oynuyorsanız eğer takımın sesini kapatamazsanız oyunun sesi sonda bile olsa düşük geliyor kapatırsanız takımla iletişim kuramıyorsunuz. Belli bir süre oynarken ekran parlaklığı sonda iken ekran durduk yere kararıyor. K40 gaming = pişmanlık

yavzka

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Ekran süresi daha iyi olsa gerçekten başka cihaza geçmeyi uzun süre düşünmem, ısınma sorunu baya azaldı son aldığım güncellemeyle. Stereosu olsun ekranı olsun inceliği tasarımı herşeyi çok güzel. Kamerasıda kağıt üstünde çok iyi değil ama ben f2 prodan daha çok beğeniyorum çektiği fotoğrafları, videoda aynı şeyi söylemek zor tabi. Gerçekten çok güzel cihaz keşke ekran süresi daha iyi olsa. Ben bütün gün dışardayım ve yoğun kullanıyorum genellikle o yüzden yetmiyor. Takas düşünen var mı? :D :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi rom hocam bu 11 saat ekran süresi şaka gibi f3 için
Tr romu hocam, 12.5.4. Biraz şans galiba f3'te, kimi çok memnunken kimi değil, ki ilk 3 gün ben de geri götürmeyi düşündüm iade için, sonra sagda solda okudugum optimizasyonlari denedim ekran sürem arttı ama hala ekran kapaliyken anormal şarj yiyor.

Yaptiklarim sürekli wifi arama secenegini kapatmak, wifi mumkun olan yerlerde wifi kullanmak (ki cok etkiliyor), 5g degil 4g modunda kullanmak, arkaplanda mumkun oldugunca fazla uygulama birakmamak, ekran parlakligini gerekmedikce yuksek birakmamak (hatta evdeyken mumkun olabildigince en kisikta tutuyorum)

Temanın etkisi var mi bilmiyorum ama mi 6 kullanirken kullandigim orjinal miui 8 teması var sade, belki denemek isteyen olur diye.

Hatta telefonu 60 hz'de kullaniyordum dedim ki o kadar da degil madem aldik 120 hz'lik telefon 120de kullanalim şarj biraz daha hizli dusuyor tabi ama memnunum.

Gorselde de 120 hz etkisi, normalde bundan daha fazla kullanmis oluyorum %25 lik sarjla normal kullanimda, su an 2 saat ekran suresi var ve sarjin %20sini ekran yemis zaten.

Olay biraz ekran isigi/arkaplanda calisan gereksiz seyleri kapatmaktan geciyor sanirim.

not : bugün full sarjdan sonra cok aktif kullanmadim whatsapp instagram haric.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Arkadaşlar 4 aydır k40 gaming kullanıyorum daimi cod mobile oyuncusuyum ama k40 gaming gibi rezil bir cihaz yok en azından cod severler için çünkü cihazda 120 hz açıkken oyunda en yüksek kare hızı ayarlıyorum ama aldığım fps 60-70 i geçmiyor 2. oyundan sonra telefon elinizi yakıyor neredeyse uzun süre oynayamıyorsunuz oynarsanız bile ping normal olmasına rağmen takılmalar donmalar başlıyor oyunu kapatıp açmak zorunda kalıyorsunuz. Sonra bir de ses sorunu var ki sormayın takım oynuyorsanız eğer takımın sesini kapatamazsanız oyunun sesi sonda bile olsa düşük geliyor kapatırsanız takımla iletişim kuramıyorsunuz. Belli bir süre oynarken ekran parlaklığı sonda iken ekran durduk yere kararıyor. K40 gaming = pişmanlık
Ço modunda 120 fps var sadece o da sadece bazı cihazlar için. Br de zaten Max seçeneği 60 fps.

deepBlue23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
mi 6
Konular
0
Bataryadan şikayet eden arkadaşlar, miui 12 de ekran süresi olarak son 24 saati gösteriyor yani son sarjdan sonra tüm ekran süresi yerine son 24 saatlik dilimi gösteriyor. Ekran süresi olarak gördüğünüz değer tam şarj sonrası 24 saati geçiyorsanız aslında çok daha fazla olabilir.

Ayrıca bataryası optimizasyon için ayarlarını yapınca dark theme ve amoled ekran birleşince global romda bile çok çok iyi süreler alınabiliyor (15+ saat gibi) Oyun oynamayan biriyseniz sizi oldukça memnun etmeli. Aşağıya optimizasyon için birkaç link bırakıyorum. Buradaki amaç amoled ekranın avantajını kullanmak ve Google xiaomi servisleri gibi arkaplanda güç tüketen uygulamaları kısıtlamak. Amoled ekran için ne kadar tam siyah renk o kadar az enerji ne kadar beyaz ve parlaklık o kadar çok enerji tüketmesi demektir, dolayısıyla bunu avantaja çevirip çevirmemek bizim elimizde.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Bataryadan şikayet eden arkadaşlar, miui 12 de ekran süresi olarak son 24 saati gösteriyor yani son sarjdan sonra tüm ekran süresi yerine son 24 saatlik dilimi gösteriyor. Ekran süresi olarak gördüğünüz değer tam şarj sonrası 24 saati geçiyorsanız aslında çok daha fazla olabilir.

Ayrıca bataryası optimizasyon için ayarlarını yapınca dark theme ve amoled ekran birleşince global romda bile çok çok iyi süreler alınabiliyor (15+ saat gibi) Oyun oynamayan biriyseniz sizi oldukça memnun etmeli. Aşağıya optimizasyon için birkaç link bırakıyorum. Buradaki amaç amoled ekranın avantajını kullanmak ve Google xiaomi servisleri gibi arkaplanda güç tüketen uygulamaları kısıtlamak. Amoled ekran için ne kadar tam siyah renk o kadar az enerji ne kadar beyaz ve parlaklık o kadar çok enerji tüketmesi demektir, dolayısıyla bunu avantaja çevirip çevirmemek bizim elimizde.

Hocam kullandığım romda %90 şarjın üstüne çıkarsanız eğer sıfırlanıyordu ki sadece verilere göre bu süre az demek mantıksız zaten. Deneyimlerime göre bu telefonda maksimum 6.5 saati gördüm ama gece kullanımı ekran çok kısıktı ve oyunsuz kullanımda. F2 proya geçtim tekrardan, 8-9 saat civarında ekran süresi alıyorum şu an. F3 ten alışageldiğim istemsizce şarja takıyım telefonu dediğimde hala %50-60 civarlarında şarjım olduğunu görüyorum. Yani f3 te %20 şarjım kalmıştır hemen hemen diye düşünüp prize yöneldiğim süreden bahsediyorum.

Musluk Suyu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Poco F3
Konular
0
O kadar sayfa mesaj varda bi cihazın oyun performansından, CPU ve GPU performansından söz eden olmamış.Arkadaşlar batarya bu kadar önemliyse samsung m51 hala satışta lütfen onu alınız.Cihaz Wifi ile bağlantıda 10-12 saat mobil veride ise toplam 24 saatlik kullanımda 7-8 saat ekran süresi veriyor.Performans şahane, telefon görüşmesi işkence, wpden ses kaydı dinlemek işkence.Onun dışında güzel telefon çamur atmayın.

Üst Alt