Yardım ORD ( Obsessive ROM Disorder ) Hastalığı ve tedavisi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bilindiği üzere, tıbbi adı ORD ( Obsessive ROM Disorder ) olan hastalığın maalesef tedavisi yok ve bu kaşıntının azaltılmasının tek çözümü, cihazına devamlı farklı ROM'lar yükleyip, denemekten geçiyor....
Hatta öyle bir hastalıkki, çok iyi olan bir Rom'dan sıkılıp, başka bir rom'u denemeye kadar gidiyor...
Maalesef bende uzun yıllardır bu hastalığa muzdaripim ve tedavime iyi geleceğini bildiğim için de Xiaomi'ye geçtim....Benim Cihazımın daha çok yeni olması nedeniyle, fazla hareket şansım henüz mevcut değil ve haftalık Beta EU, kararlı global ve MIUIPro Rom'lar arası gidip geliyorum....

Bu hastalığa muzdarip bir çok kişinin varlığını biliyorum...her hafta Beta Rom'u yüklemek için beklemekte aynı hastalık, ancak henüz ilerlememiş olan safha da

Sizlerden ricam, hangi cihaza sahipsiniz ve bugüne kadar hangi Custom Rom'ları denediniz ve hangi sıklıkta sıkılıp, Rom değiştiriyorsunuz....Teşekkürler ve iyi kaşıntılar...8=)drunk~~happy~~

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Mi-globe yok ? En sevdiğim rom olur kendisi
Var hocam olmaz olur mu aklıma gelenleri yazdım denemediğim rom kalmadı, özellikle Note 6 Pro telefonumda bir dünya rom vardı Mi 9 SE'de fazla yok.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
energy romlari cok severdim zamaninda nerde o eski windows 6.1 ve 6.5 romlari canim sıkildikca sony x1 imi cikarip kullaniyorum hala

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Ben bana göre artık iyileştim, EU Beta haftalık güncelleme bana kafi geliyor, başka rom arayışlarına girmiyorum, başka rom denesem bile, devamlı EU Beta ya geri dönüyorum, AOSP romlarda çok bug var, içimden o nedenle hiç denemek bile gelmiyor...sizlerde durum nedir?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Valla hocam ben öyle bir yıldım ki artık romlarda oluşan sorunlardan normalde çok yenilik arayan biriyim ama uğraşmıyorum şu aralar eu stabile geçtim kafam rahat mi 8 se de hiç görmediğim pil süreleri alıyorum bir de benim çok hoşuma giden always on display özelliği beta da kasıla kasıla çalışıyor normalde ancak stabil de o kadar güzel çalışıyor ki rom değiştiresim de gelmiyor yakın tarihte cihaz değiştirmeyi düşünüyorum ancak.128 Gb bir cihaz alacağım Xiaomi olur sanırım yine.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Valla hocam ben öyle bir yıldım ki artık romlarda oluşan sorunlardan normalde çok yenilik arayan biriyim ama uğraşmıyorum şu aralar eu stabile geçtim kafam rahat mi 8 se de hiç görmediğim pil süreleri alıyorum bir de benim çok hoşuma giden always on display özelliği beta da kasıla kasıla çalışıyor normalde ancak stabil de o kadar güzel çalışıyor ki rom değiştiresim de gelmiyor yakın tarihte cihaz değiştirmeyi düşünüyorum ancak.128 Gb bir cihaz alacağım Xiaomi olur sanırım yine.
Kesinlikle bende aynıyım hocam...ancak ben 1 ay veya daha fazla dayanamam, o nedenle bana haftalık EU Beta yetiyor

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Kesinlikle bende aynıyım hocam...ancak ben 1 ay veya daha fazla dayanamam, o nedenle bana haftalık EU Beta yetiyor

Hocam ben de 2 hafta öncesine kadar betayı kullanıyordum ancak çok da araştırma fırsatım olmadı sanırım android 10 a magisk çıkmamış root olmuyormuş YouTube vanced kuramadım.Şu aralar da YouTube reklamları insanı cidden saç baş yoldurtacak raddeye getirdi kaç sefer cihaza root denedim mi logosunda kaldı sil baştan rom yükle bekle derken...Neler çektim neler bir karar aldım kendime yüksek hafızalı cihaz alıp uzun süre format atmadan kullanacağım sürekli verilerimin gitmesi kişisel ayarlarımın gitmesi bana göre değilmiş :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Hocam ben de 2 hafta öncesine kadar betayı kullanıyordum ancak çok da araştırma fırsatım olmadı sanırım android 10 a magisk çıkmamış root olmuyormuş YouTube vanced kuramadım.Şu aralar da YouTube reklamları insanı cidden saç baş yoldurtacak raddeye getirdi kaç sefer cihaza root denedim mi logosunda kaldı sil baştan rom yükle bekle derken...Neler çektim neler bir karar aldım kendime yüksek hafızalı cihaz alıp uzun süre format atmadan kullanacağım sürekli verilerimin gitmesi kişisel ayarlarımın gitmesi bana göre değilmiş :)
Bende Android 10 kullanıyorum ve Magisk 20.1 sorunusz bende hocam

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Samsungdan örnek vereyim arayüzde romda her yere gereksiz özellik tıkıştırmış telefon boşta arkada 50 küsür uygulama çalışıyo çöp uygulamalar vs resmen içim daralıyordu xiaomiye geçtiğimde resmi romda yine var bişeyler eu stabil kurdum kafam rahat. benim hastalığımda böyle bloatware çöp yazılımlara ve arkaplanda çalışan gereksiz düzine düzine işlemlere ve ayarlarda yüz tane boş beleş özellik olmasına katlanamıyorum giggle~~

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Samsungdan örnek vereyim arayüzde romda her yere gereksiz özellik tıkıştırmış telefon boşta arkada 50 küsür uygulama çalışıyo çöp uygulamalar vs resmen içim daralıyordu xiaomiye geçtiğimde resmi romda yine var bişeyler eu stabil kurdum kafam rahat. benim hastalığımda böyle bloatware çöp yazılımlara ve arkaplanda çalışan gereksiz düzine düzine işlemlere ve ayarlarda yüz tane boş beleş özellik olmasına katlanamıyorum giggle~~
Bende 200 küsür uygulama var, EU beta dan başkası yalan...yerel yedekler her şeyi yedeklyor, garanti olması için ayrıca TB kullanıyorum

MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Bende 200 küsür uygulama var, EU beta dan başkası yalan...yerel yedekler her şeyi yedeklyor, garanti olması için ayrıca TB kullanıyorum

MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır

Hocam içinde twrp olmasa. Rom kurulumu bittikten sonra twrp kuruyor. O da benim cihaza dokunuyor. Sonra mı flash la tekrar rom atmak zorunda kalıyorum :(

Oyla:
Üst Alt