Güncelleme [Önemli Duyuru] 5 Temmuz itibari ile MIUI Beta haftalık güncellemeleri kısıtlanıyor !!!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resmi forumdan yapılan açıklama ile beraber Xiaomi Beta romlarındaki güncelleme değişikliğini paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Resmi forumda yapılan açıklamayı özetleyecek olursak,

" Biz Beta romları insanlar günlük yaşamlarında kullansınlar diye hazırlamıyoruz yeni eklediğimiz özellikleri test etsinler hataları bize bildirsinler diye hazırlıyoruz Ve gittikçe daha fazla sayıda kullanıcı, Beta sürümünü kararlı bir sürüm gibi kullanmaya başladı; bu, açık bir şekilde, erken gelişim ve geliştirmemizin orijinal amacından sapıyor.Neredeyse iki aydır süren sürekli tartışmaların ardından, bazı gerekli kısıtlamalar sayesinde, geliştirici ekibimizin daha değerli görüşler ve daha etkili geri bildirim almalarına yardımcı olabileceğimizi umuyoruz."

Kaynak :

Resmi açıklama 2

Bir Yaşından eski Xiaomi Telefonlar kademeli olarak alacak.Giriş seviyesi Redmi cihazları, MIUI Beta güncellemelerini önümüzdeki aydan itibaren almayacak.

Kaynak :

Güncelleme : 06.07.2019
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 Ekim 2019'da , aşağıdaki modellerde Çin açık beta sürümünün dağıtımı durdurulacaktır:

Redmi Note 4X, Xiaomi Mi Pad 3, Redmi 4X , Redmi Note 5A standart versiyonu, Redmi Note 5A AL , Xiaomi Mi 5C, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi MIX, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi 5s Plus , Redmi 5 Plus, Xiaomi Mi 5X, Redmi 5A, Redmi 5.

Ayrıca, MIUI11 için açık Beta'nın yeniden açılması bekleniyordu. Şimdi anlıyoruz, yukarıda belirtilen modeller için, Android'in yeni bir versiyonunu elde etme şansı kalmadı. Bu haber yukarıda adı geçen cihazlar için çıkarılan Custom romları da bitirecek gibi görünüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
Betada olanlara ne olacak peki?

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Kaldırılsın tabi.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Önde gelen teknoloji haber sitelerini okuyunca bilmediği konularda haber yapmalarının ne kadar komik olduğunu anlamış oldum. "Yapılan analizlere göre, kullanıcılar son zamanlarda test sürümünü kullanmak yerine direkt olarak stabil romları talep etmeye başladılar. Bunun asıl sebebi MIUI arayüzünün belirli bir olgunluğa erişmiş olması. Mühendisler de bu durumun farkına vardıkları için geçmiş telefon modellerine beta romlar üretmek yerine stabil romlar üzerinde daha fazla vakit harcama kararı aldılar." Ne kadar komik bir haber başlığı. Beta rom maksadını aşıp stabilden daha çok kullanıldığı için kaldırılıyor halbuki. Ve telefon çeşitliliğinin önünü alamıyorlar artık. Siz siz olun haberleri okurken iki kere düşünün

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Önde gelen teknoloji haber sitelerini okuyunca bilmediği konularda haber yapmalarının ne kadar komik olduğunu anlamış oldum. "Yapılan analizlere göre, kullanıcılar son zamanlarda test sürümünü kullanmak yerine direkt olarak stabil romları talep etmeye başladılar. Bunun asıl sebebi MIUI arayüzünün belirli bir olgunluğa erişmiş olması. Mühendisler de bu durumun farkına vardıkları için geçmiş telefon modellerine beta romlar üretmek yerine stabil romlar üzerinde daha fazla vakit harcama kararı aldılar." Ne kadar komik bir haber başlığı. Beta rom maksadını aşıp stabilden daha çok kullanıldığı için kaldırılıyor halbuki. Ve telefon çeşitliliğinin önüanü alamıyorlar artık. Siz siz olun haberleri okurken iki kere düşünün

Shiftdelete yazmisti galiba :D Komedi gibiler ya.

Ben mutlu oldum acikcasi. Xiaomini MIUI arayuzune gore sevdim ve bana gore stabilite pil performansi onemli. Cihaz sayi fazla her cihaza beta cikarip hem chine hem global olmak uzere 2 kola da ayirmak etki ediyor bunlara. Zira bakiniz Mi 8 ve Mi 9 ilk romlari ile gayet stabil cihazlardi. Gelen her stabil guncellemeyle cihazlarin performasi pili stabilitesi bozuluyor ve cihaz cok diye yeni guncelleme icin de 2 3 ay beklemek gerekir ki bana gore bu hic normal degil. Diger firmalarin amiral gemileri her ay guncelleme aliyor. bug varsa 1 ay beklersin fixlenir gelir. Biz 3 ay bekliyoruz guncelleme geliyor ne eski bug fixleniyor ne de stabilite felan artiyo aksine yine bug yine sorunlar geliyor. Ha beta kullanicilari icin kotu durum ama arkadaslar beta romlar da her zaman iyi olmuyor ki. izliyorum cogu zaman betalarin pil performansi kotu oluyor. Bu karardan sonra sanirsam daha hizli global stabil guncelleme alicaz

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Adamlar çok haklı

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Miui 11 listesinde pocophone bile yok. Bu beta işlerinden nasıl etkilenecek poco ? Üvey evlat muamelesi görüyor sanki

Üst Alt