Güncelleme [Önemli Duyuru] 5 Temmuz itibari ile MIUI Beta haftalık güncellemeleri kısıtlanıyor !!!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resmi forumdan yapılan açıklama ile beraber Xiaomi Beta romlarındaki güncelleme değişikliğini paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Resmi forumda yapılan açıklamayı özetleyecek olursak,

" Biz Beta romları insanlar günlük yaşamlarında kullansınlar diye hazırlamıyoruz yeni eklediğimiz özellikleri test etsinler hataları bize bildirsinler diye hazırlıyoruz Ve gittikçe daha fazla sayıda kullanıcı, Beta sürümünü kararlı bir sürüm gibi kullanmaya başladı; bu, açık bir şekilde, erken gelişim ve geliştirmemizin orijinal amacından sapıyor.Neredeyse iki aydır süren sürekli tartışmaların ardından, bazı gerekli kısıtlamalar sayesinde, geliştirici ekibimizin daha değerli görüşler ve daha etkili geri bildirim almalarına yardımcı olabileceğimizi umuyoruz."

Kaynak :

Resmi açıklama 2

Bir Yaşından eski Xiaomi Telefonlar kademeli olarak alacak.Giriş seviyesi Redmi cihazları, MIUI Beta güncellemelerini önümüzdeki aydan itibaren almayacak.

Kaynak :

Güncelleme : 06.07.2019
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 Ekim 2019'da , aşağıdaki modellerde Çin açık beta sürümünün dağıtımı durdurulacaktır:

Redmi Note 4X, Xiaomi Mi Pad 3, Redmi 4X , Redmi Note 5A standart versiyonu, Redmi Note 5A AL , Xiaomi Mi 5C, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi MIX, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi 5s Plus , Redmi 5 Plus, Xiaomi Mi 5X, Redmi 5A, Redmi 5.

Ayrıca, MIUI11 için açık Beta'nın yeniden açılması bekleniyordu. Şimdi anlıyoruz, yukarıda belirtilen modeller için, Android'in yeni bir versiyonunu elde etme şansı kalmadı. Bu haber yukarıda adı geçen cihazlar için çıkarılan Custom romları da bitirecek gibi görünüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Pixel expirence nasil. Caf edition dikkatimi cekti özellikle.

Aslinda forumda bi konu olsa romlari performans yönünden inceleyen . Cok fazla cesitlilik var. Mesela benim gibi oyun oynamayan birisi icin performansli bi romdansa donanimin gucunu kisarak batarya odakli bi rom kernel daha iyi. İvir zivir uygulamalardab komple arındırılmış bu tarz bi rom arıyorum. Boş ozellikler kisilmis bi rom, isteyende gapps paketlerini kursun
Hocam Söylediğiniz romları kullandım mı hatırlamıyorum, çok fazla rom denedim, ne söylesem yalan olur, istediğinizi deneyerek bulmanız en iyisi bence

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam Söylediğiniz romları kullandım mı hatırlamıyorum, çok fazla rom denedim, ne söylesem yalan olur, istediğinizi deneyerek bulmanız en iyisi bence
Birsuru rom var :D cok zaman alir bide batarya icin gunluk kullanim yapmak lazim. Ustune her rom da ufak tefek kisisel kullanim ayarlari baya zahmetli :D pixel caf i denerim ama mi9se icin cikarsa

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Şaşırtıcı bir şey değil, bunun olacağı belliydi.

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
Zorla bize huwai geçin diyorlar yada üst model alın diyorlar,beta ekibi okadar yavaş ki ,sağ eliyle sol kulağını tutuyorlar,beta adı üstünde mi5 mi mi 6 mı adam akıllı bunlara güncellemeyi verir bir tarih belirlersin,o tarihten sonra bu ceplerin geliştirilmesi tamamlanmış olup bilgisini verirsin,aylardır,global beta romda yüz verisi halen beceremediler,haftali beta değil aylık beta olur ,mi5. MI6 bu betayi alır görevini tamamlar olay budur,bizde biliriz ,

byduke555

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi 6
Konular
19
Max 2 bundan sonra haftalık güncelleme alırmı acaba

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1

1 Temmuz itibari ile Global Beta diye bir şey olmayacak.

Üzgün bizi Xiaomi.

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Global kullanmıyorum ama zamanında sorundan geçilmiyor diye millet betayı tercih ediyordu. Artistlik yapmasınlar, o kadar geri dönüş yaptım makale yazdım, takan olmadı, kapatsınlar, daha da kötüye gidiyordu zaten.

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
Şimdi betadan global kararlı ya gecelimmi ,adamların yazısını okuduğum kadarı ile beta surum kalkıyor,global sürüme güncelleme vericekmis,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Beta madem kalkıyor illa kararliya geçmek zorundamiyiz

Son düzenleme:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Biz midocularin ahi tutdu ahi...!!! ben bu cihazi alirken miui 8 vardi ve hemen miui 9 guncellemiwdim son guncelleme diye ve tahminim miui 13 falandi ama devir degiwdi artik aosp rom candir ya miui gibi olmasada candir aliwmak lazim

Üst Alt