Güncelleme [Önemli Duyuru] 5 Temmuz itibari ile MIUI Beta haftalık güncellemeleri kısıtlanıyor !!!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resmi forumdan yapılan açıklama ile beraber Xiaomi Beta romlarındaki güncelleme değişikliğini paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Resmi forumda yapılan açıklamayı özetleyecek olursak,

" Biz Beta romları insanlar günlük yaşamlarında kullansınlar diye hazırlamıyoruz yeni eklediğimiz özellikleri test etsinler hataları bize bildirsinler diye hazırlıyoruz Ve gittikçe daha fazla sayıda kullanıcı, Beta sürümünü kararlı bir sürüm gibi kullanmaya başladı; bu, açık bir şekilde, erken gelişim ve geliştirmemizin orijinal amacından sapıyor.Neredeyse iki aydır süren sürekli tartışmaların ardından, bazı gerekli kısıtlamalar sayesinde, geliştirici ekibimizin daha değerli görüşler ve daha etkili geri bildirim almalarına yardımcı olabileceğimizi umuyoruz."

Kaynak :

Resmi açıklama 2

Bir Yaşından eski Xiaomi Telefonlar kademeli olarak alacak.Giriş seviyesi Redmi cihazları, MIUI Beta güncellemelerini önümüzdeki aydan itibaren almayacak.

Kaynak :

Güncelleme : 06.07.2019
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 Ekim 2019'da , aşağıdaki modellerde Çin açık beta sürümünün dağıtımı durdurulacaktır:

Redmi Note 4X, Xiaomi Mi Pad 3, Redmi 4X , Redmi Note 5A standart versiyonu, Redmi Note 5A AL , Xiaomi Mi 5C, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi MIX, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi 5s Plus , Redmi 5 Plus, Xiaomi Mi 5X, Redmi 5A, Redmi 5.

Ayrıca, MIUI11 için açık Beta'nın yeniden açılması bekleniyordu. Şimdi anlıyoruz, yukarıda belirtilen modeller için, Android'in yeni bir versiyonunu elde etme şansı kalmadı. Bu haber yukarıda adı geçen cihazlar için çıkarılan Custom romları da bitirecek gibi görünüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Biz midocularin ahi tutdu ahi...!!! ben bu cihazi alirken miui 8 vardi ve hemen miui 9 guncellemiwdim son guncelleme diye ve tahminim miui 13 falandi ama devir degiwdi artik aosp rom candir ya miui gibi olmasada candir aliwmak lazim
Mido'dan daha çok Global beta kullanıcısı olan Redmi 5 Plus sahiplerinin ahıdır bence ;(giggle~~

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Herkesin derdi kendine buyuk hocam anliyorum haha-- aosp rom kotu degil yani miui kadar olamasada iw yapar :Dwasntme~~
Custom romlardan gelecek tepkiye göre hareket edeceğim ben hocam, AOSP geçmeyi hiç düşünmüyorum açıkçası.

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Anlamadığım kısım neticede global beta haftalık çıkmayınca eu beta da haftalık çıkmayacak demek olmuyor mu ?

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Anlamadığım kısım neticede global beta haftalık çıkmayınca eu beta da haftalık çıkmayacak demek olmuyor mu ?

EU bildiğim kadarıyla China Beta ile alakalı. Yani devam edecek tahminine göre.

resulltan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Resul
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Meslek
Ptt Dağıtıcı
Konular
8
China beta rom içinde geçerli diye biliyorum bu güncelleme politikası

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
Aynen öyle betayi komple kaldırıyorlar

resulltan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Resul
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Meslek
Ptt Dağıtıcı
Konular
8
Mi 9 se için ilk betayi bu hafta vermişlerdi oysa.... :)

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
bu da demek oluyor ki, xiaomi'nin en beğendiğimiz çok eski olmasada eski telefonlarına dahi güncelleme çıkarması tarihe karışacak.

muhtemelen mi 6 miui 11'den sonra güncelleme almayacak. bu politika kademeli olarak sürecek, bu sayede planlı eskitmede yapılmış olacak.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
bu da demek oluyor ki, xiaomi'nin en beğendiğimiz çok eski olmasada eski telefonlarına dahi güncelleme çıkarması tarihe karışacak.

muhtemelen mi 6 miui 11'den sonra güncelleme almayacak. bu politika kademeli olarak sürecek, bu sayede planlı eskitmede yapılmış olacak.
MIUI11 alacağı kesin mi ki?

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Üst Alt