Diğer Muhtelif yedekleme metodları

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 173
  • Görüntüleme 32K

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Üstadım güzel bir paylaşım ve konu benim gibi bu konuda "TOY" Olan arkadaşlarımıza ve bana yardımcı olacaktır Elinize emeğinize sağlık.Bu.konuya katkı yapan herkesin de Eline emeğine sağlık.Tesekkürler
Rica ederim hocam, siz artık okyanuslardasınız ve TOY kelimesi sizin için asla kullanılacak bir kelime değil....8=)sun~~
laf aramızda asıl TOY olan benim, bu konuyu açtım ki, bir şeyler öğreneyim....kimse duymasın lütfenwasntme~~Idea~~8=)

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ben her zaman yaptığım yöntem;
1. WhahtsApp kendi yedekleme üzerinden (gmail)
2. Fotoğraflar (DCIM) ve önemli dosyalarımı sıkıştırıp pc ye atmak
3. Arama, mesaj, uygulamalar ve sistem ayarları Mİ Cloud :)

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Rica ederim hocam, siz artık okyanuslardasınız ve TOY kelimesi sizin için asla kullanılacak bir kelime değil....8=)sun~~
laf aramızda asıl TOY olan benim, bu konuyu açtım ki, bir şeyler öğreneyim....kimse duymasın lütfenwasntme~~Idea~~8=)

Üstadım teşekkürler...Sağolun..Bana daha çok varrrr...Siz oldukça Forumun sırtı yere gelmez iyiki varsınız ...

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
208
Hocam elinize sağlık gayet başarılı bir konu olmuş çoğu kullanıcı için güzel ve faydalı olacağına eminim.

Bende şuraya ufak bir not düşeyim. Skorpi hocamın yöntemidir.Ayrıca teşekkür ediyorum size hocam.

Miui romlar arası geçiş yaparken kullanıyorum gayet te memnunum,bu sayede yeni rom yüklemem 5 dk yı geçmiyor ve tüm uygulamalarım,ayarlarım aynen duruyor.

Twrp den Full Nandroid Back-Up alıyorum.Yeni romu yüklemeden önce sadece twrp,wipe den Dalvik art cache,cache ve system i wipe yapıp yüklemek istediğim romu flashlıyorum ve kurulumdan sonra tüm ayarlarım yerinde ve de farklı bir rom yüklemiş oluyorum.
Wipe örneği altta mevcuttur.

Not : Sadece miui romlar arasında geçerlidir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Valla bu kadar olur yani iki gündür titanium uygulaması hata vermesinden dolayı alternatif arıyordum bu konu ilaç gibi geldi teşekkürler Skorpi
Rica ederim...sorsaydınız keşke, yardımcı olurduk size...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36

Zannederim TOY kelimesinin forum üzerinde ete kemiğe bürünmüş hali ben oluyorum sayın üstatlar. Rom işleriyle uğraşmayan birinin yedekleme yapma ihtiyacı da olmuyor. Resimlerim onedrive, kişiler ve mesajlarım ise Google amca da.

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Titanium Backup ile yedekleme yapan arkadaşlara 2 sorum olacak.

1- Titanium Backup ile yedekleme yaptıktan sonra dosyaları alıp bir yere kopyaladığımızda telefon bunların uzantılarını algılayamıyor ve dosyaların sonuna kafasına göre “.txt” ve “.zip” gibi uzantılar ekliyor. Biz de Titanium Backup ile tekrar geri yükleme bölümüne gittiğimizde dosyaları ne yapsak da göremiyoruz. Çünkü uzantılar değişince Titanium Backup yedekleri algılayamıyor.
Bu sorunu yaşayan kişiler uzantıları tek tek ya da toplu bir şekilde silerek TB görmesini sağlıyor. Başka çözüm yolu bulamadım. Neden böyle bir şey yaptığını da anlamadım TB'ın.

2- Aynı tabana sahip iki rom arasında geçiş yaptıktan sonra TB ile geri yükleme yapınca programların bazılarında bildirim gelmeme sorunu yaşıyorum. Taki o programı silip sıfırdan tekrardan kurunca bu sorunum gidiyor. Bu sorun ile karşılaşan oldu mu hiç?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Titanium Backup ile yedekleme yapan arkadaşlara 2 sorum olacak.

1- Titanium Backup ile yedekleme yaptıktan sonra dosyaları alıp bir yere kopyaladığımızda telefon bunların uzantılarını algılayamıyor ve dosyaların sonuna kafasına göre “.txt” ve “.zip” gibi uzantılar ekliyor. Biz de Titanium Backup ile tekrar geri yükleme bölümüne gittiğimizde dosyaları ne yapsak da göremiyoruz. Çünkü uzantılar değişince Titanium Backup yedekleri algılayamıyor.
Bu sorunu yaşayan kişiler uzantıları tek tek ya da toplu bir şekilde silerek TB görmesini sağlıyor. Başka çözüm yolu bulamadım. Neden böyle bir şey yaptığını da anlamadım TB'ın.

2- Aynı tabana sahip iki rom arasında geçiş yaptıktan sonra TB ile geri yükleme yapınca programların bazılarında bildirim gelmeme sorunu yaşıyorum. Taki o programı silip sıfırdan tekrardan kurunca bu sorunum gidiyor. Bu sorun ile karşılaşan oldu mu hiç?
1. Bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. Uygulamalarda geriye dönük olarak uygulamaların 3 farklı versiyonunu tutuyorum. Yeni yedekleme yapınca, ilk eskiyi siliyorum. Dosyaların hepsi orjinal isimlerinde PC'ye yedekleniyor.
2. Aynı şekilde titanyum ile aldığım yedeklerde bildirim sorunu da yaşamadım. Her 4-5 formatta bir uygulamaları sıfırdan kurarım.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
1. Bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. Uygulamalarda geriye dönük olarak uygulamaların 3 farklı versiyonunu tutuyorum. Yeni yedekleme yapınca, ilk eskiyi siliyorum. Dosyaların hepsi orjinal isimlerinde PC'ye yedekleniyor.
2. Aynı şekilde titanyum ile aldığım yedeklerde bildirim sorunu da yaşamadım. Her 4-5 formatta bir uygulamaları sıfırdan kurarım.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım hocam teşekkür ederim.
Bayağı kişinin başına gelmiş dediklerim başka forum sitelerinde rastladım. Çözüm yolları var fakat biraz uğraştırıyor.

Üst Alt