Diğer Muhtelif yedekleme metodları

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Efendi.:)
Değerli Arkadaşlar, amacım komple bir yedekleme rehberi hazırlamaktı...
ama sonra bundan vazgeçtim ve bu konuda herkesin çorba'da tuzu olsun istedim ve soruyorum sizlere....

hangi işlemi yaparken, neyi nasıl yedekliyorsunuz?

Konu altına detaylı yedekleme yöntemlerini paylaşanların mesaj linklerini , rehber olması açısından buraya ilk mesaja ekleyeceğim....

İlk link Sayın Peocawe hocamın TB ile ilgili paylaşımı
Uygulama - [Root] Titanium Backup [Resimli Anlatım][Toplu Yedek Alma]

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Son düzenleme:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Hocam çok güzel bir düşünce. Forumdaki bir çok kişinin istifade edeceğine eminim
ama sonra bundan vazgeçtim ve bu konuda herkesin çorba'da tuzu olsun istedim ve soruyorum sizlere....

Konu altına detaylı yedekleme yöntemlerini paylaşanların mesaj linklerini , rehber olması açısından buraya ilk mesaja ekleyeceğim....

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bakivrd44

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci

Tamda ihtiyacım olduğu zamanda teşekkürler hocam bir çok kişiye faydası olacaktır

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GokhanOfficial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Ben Migrate ile kişileri, mesajları ve yedeklemek istediğim uygulamaları seçip direkt yeni cihaz olarak kurulum yapıyorum ROM kurduktan sonra. ROM kurulumu bittikten sonra da Migrate yedeğini OrangeFox ile yüklüyorum ve telefon açıldığında hangi uygulamaları geri yüklemek istediğimi soruyor. Geri yüklemeyi bu şekilde yapıyorum. Bildiğim en temiz yol bu sanırım. TouchPal klavye ayarları hariç sorun çıkaran bir uygulama da olmadı şu ana kadar. Klavyenin öğrendiği yazma ayarlarım silinmişti yedeği kurduktan sonra.

Titanium Backup'a alternatif bir uygulama olarak da Swift Backup tavsiye edebilirim. Oero ve Pie sürümlerinde daha başarılı olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Özellikle de Magisk kullanıyorsanız Swift Backup daha stabil çalışıyor.

Birde link ve görsel atsaydınız keşke

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Uygulama linki:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Swift Backup linki:

Yedek alırken:
Screenshot_Migrate_20190105-173248.png
Screenshot_Migrate_20190105-173305.png

Yedeği kurarken:
Screenshot_2019-01-04-18-34-42.png

Kurulumdan sonra bir adet sistem uygulaması eklenmiş oluyor ve size neleri geri yüklemek istediğinizi soran bir bildirim gönderiyor. Bildirime tıklayıp uygulamaları bunun gibi seçiyorsunuz ve işlem bitince Migrate Helper adındaki o sistem uygulamasını silmek isteyip istemediğinizi soruyor.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Yönetici
Destek Ekibi
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdulhamit
Cihazım
Mi MAX 3
En çok kullandığım yedekleme yöntemi TWRP Nandroid Backup.
1- TWRP açılır.
2- Backup'a girilir.
3- Açılan ekrandan Boot, System ve Data‘yı seçip,
4- Swipe to Backup yazısını ok yönünde sürükleyip yedekleme yapılır.

IMG_20190105_173100.jpg IMG_20190105_173340.jpg IMG_20190105_173300.jpg Screenshot_2019-01-05-08-23-17.png

bakivrd44

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Rica etsem birde rootsuz cihazlar için yedekleme yöntemi söylermisiniz evde wifi olmadığı için drive yandexe felan yedekleme yapamıyorum dosyaları direk tutup pc ye atıncada böyle kalıyor chatin hocam teker teker at demişti dosyaları o zamanda çok vakit alıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AFq44

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Faruk
Cihazım
Redmi 5 Plus

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Bende eğer Miui tabanlı bir romdan yine Miui tabanlı bir diğer roma geçiyorsa mutlaka nandroid backup alırım. Nadirende olsa o backup'ı her ihtimale karşı pc'ye atarım. Farklı tabanlı romlardan(misal Miui tabanlı romdan Aosp tabanlı roma) geçiş yapıyorsam titanium backup programını tercih ederim her zaman.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Yönetici
Destek Ekibi
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdulhamit
Cihazım
Mi MAX 3
Bu şekilde yapınca imaj almış gibi mi oluyor
Evet hocam. Cihazınız içerisinde Dosyalar uygulamasında TWRP klasörü oluşuyor. Backup'ta bu klasörün içerisinde oluyor yedek aldıktan sonra bunu silmemeniz gerekiyor. Bunun içinde onu Pc veya OTG Flash Drive'a yedeklemekte gerekebilir. Ne olur ne olmaz elde yedek dursun.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Rehber (kişi fotoğrafları ile birlikte), SMS ve arama geçmişini, oğluma yazdırdığım Backupall adlı uygulama ile yedekliyorum.

Aktivasyon gereken bankacılık uygulamaları gibi uygulamaları Titanium Back-Up uygulamasıyla yedekliyorum.

Ana ekran düzeni, sistem ayarları v.s. MIUI'nin ayarlarında bulunan MIUI Backup uygulamasıyla yedekliyorum.

Ayrıca düzenli olarak telefondaki herşeyi PC'ye kopyalıyorum.

Bunların dışında Google'ın her türlü Cloud uygulamalarını kullanıyorum. Video-resimler için Google Photos, notlar için Google Keep, dosyalar için Google Drive, Rehber ve SMS'ler için Gmail v.s.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Yönetici
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
İsmail
Cihazım
Mi5 Prime
Ben telefonu ilk aldığım günden beri Yedekle ve geri yükle kısmından yedek alıp yeni Roma aktarıyorum. Bazen WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını alamıyor, o yüzden onları tek tek seçip ayrı bir yedek alıyorum ve sorunsuz geri yükleme yapabiliyorum

Screenshot_2019-01-05-18-04-20-372_com.android.settings.jpg Screenshot_2019-01-05-18-04-42-442_com.android.settings.jpg Screenshot_2019-01-05-18-05-03-818_com.miui.backup.png

AFq44

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Faruk
Cihazım
Redmi 5 Plus
ADB'den komut vererek de tam yedekleme yapmak mümkün, daha önce yedekledim ama geri yüklemeyi hiç test etmedim.

How to backup your Android device’s data |
  1. Plug your Android device into your computer
  2. Using either Command Prompt or Terminal, navigate to the folder in which the ADB tools are located and type in “ADB devices“. A pop-up on the Android device will appear if you need to grant your computer permission to interact with the phone or tablet. You will know if the command worked on your computer if it returns with the connected device’s identification number
  3. Type in “adb backup -apk -shared -all -f <filepath>/backup.ab
  4. Your Android device will now show the full backup window. Here you can encrypt your backup with a password (which is recommended)
  5. Tap on Back up my data
  6. This process can take several minutes and when completed, a new file will be placed on your computer

mehmet_dengiz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Ben Migrate ile kişileri, mesajları ve yedeklemek istediğim uygulamaları seçip direkt yeni cihaz olarak kurulum yapıyorum ROM kurduktan sonra. ROM kurulumu bittikten sonra da Migrate yedeğini OrangeFox ile yüklüyorum ve telefon açıldığında hangi uygulamaları geri yüklemek istediğimi soruyor. Geri yüklemeyi bu şekilde yapıyorum. Bildiğim en temiz yol bu sanırım. TouchPal klavye ayarları hariç sorun çıkaran bir uygulama da olmadı şu ana kadar. Klavyenin öğrendiği yazma ayarlarım silinmişti yedeği kurduktan sonra.

Titanium Backup'a alternatif bir uygulama olarak da Swift Backup tavsiye edebilirim. Oero ve Pie sürümlerinde daha başarılı olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Özellikle de Magisk kullanıyorsanız Swift Backup daha stabil çalışıyor.

Uygulama linki:

Swift Backup linki:

Yedek alırken:
Ekli dosyayı görüntüle 36249
Ekli dosyayı görüntüle 36250

Yedeği kurarken:
Ekli dosyayı görüntüle 36251

Kurulumdan sonra bir adet sistem uygulaması eklenmiş oluyor ve size neleri geri yüklemek istediğinizi soran bir bildirim gönderiyor. Bildirime tıklayıp uygulamaları bunun gibi seçiyorsunuz ve işlem bitince Migrate Helper adındaki o sistem uygulamasını silmek isteyip istemediğinizi soruyor.
Tam aradığım uygulama. Seviliyorsun hocam

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Efendi.:)
ADB'den komut vererek de tam yedekleme yapmak mümkün, daha önce yedekledim ama geri yüklemeyi hiç test etmedim.
Test edin lütfen, eğer olursa sorunsuz, bunu da dahil ederiz

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Yönetici
Destek Ekibi
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdulhamit
Cihazım
Mi MAX 3
Katılımda bulunan herkese teşekkür ediyorum....şimdilik gayet iyi gidiyoruz

Teşekkürler bizden hocam.
Bilmeyenler için yönlendirilecek güzel konu oldu.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DOBERDEN

Yaşlı Üye.....
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Doberden
Cihazım
Mi Max 3

Üstadım güzel bir paylaşım ve konu benim gibi bu konuda "TOY" Olan arkadaşlarımıza ve bana yardımcı olacaktır Elinize emeğinize sağlık.Bu.konuya katkı yapan herkesin de Eline emeğine sağlık.Tesekkürler

Üst Alt