Diğer Muhtelif yedekleme metodları

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 173
  • Görüntüleme 32K

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben buna hiç sevinmedim :) Kalsaydı başkası da faydalanırdi:)

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merak etmeyin, gereksiz olan fazlalıkları sildim sadece

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Merak etmeyin, gereksiz olan fazlalıkları sildim sadece

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Eyvallah hocam tahmin etmiştim :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Anladım hocam teşekkür ederim.
Bayağı kişinin başına gelmiş dediklerim başka forum sitelerinde rastladım. Çözüm yolları var fakat biraz uğraştırıyor.

Açıkçası 33 senedir bilgisayarlarda, 10 senedir de telefondan bilgisayara dosya kopyalarken uzantısının değiştiğini hiç görmedim. Tabi ben standart kopyalamadan bahsediyorum. Bunun için herhangi bir uygulama kullanılıyorsa o uygulamayla ilgili bir sorun olabilir. Direkt kopyalama yani bilgisayardan dosya yöneticisi ile kopyala yapıştır yapılabilir.

Bildirimler için birşey diyemiyorum. Android sürümü farkları, rom sürümü farkları v.s. yüzünden sorun çıkıyor olabilir. Belki arada bir yaptığım yeniden kurulumlar yüzünden karşılaşmamış olabilirim.

Çözüm yolları nedir merak ettim şimdi. Belki ters mühendislik ile çözüm yollarından, sorunun nedeni anlaşılabilir.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben buna hiç sevinmedim :) Kalsaydı başkası da faydalanırdi:)

Sizin mesaj duruyor hocam.

Akıllarda daha kolay kalması için bir ilave yapayım.
Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Crackli kullanıyordum ve crackli kullandığım sadece bu uygulama kalmıştı. Sonunda anketler uygulamasındaki param satın almaya yeterli hale gelince Titanyum'u da satın aldım. Yüklediğimde aynen böyle durduruldu hatası ile açılmadı. Bu klasörün silinmesi gerektiğini öğrenip silince düzelmişti. Titanyum'u uninstall ettiğimizde cihazda kalıntı bıraktığı için sorun çıkartıyor.

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
33 senemi maşallah hocam
Açıkçası 33 senedir bilgisayarlarda, 10 senedir de telefondan bilgisayara dosya kopyalarken uzantısının değiştiğini hiç görmedim. Tabi ben standart kopyalamadan bahsediyorum. Bunun için herhangi bir uygulama kullanılıyorsa o uygulamayla ilgili bir sorun olabilir. Direkt kopyalama yani bilgisayardan dosya yöneticisi ile kopyala yapıştır yapılabilir.

Bildirimler için birşey diyemiyorum. Android sürümü farkları, rom sürümü farkları v.s. yüzünden sorun çıkıyor olabilir. Belki arada bir yaptığım yeniden kurulumlar yüzünden karşılaşmamış olabilirim.

Çözüm yolları nedir merak ettim şimdi. Belki ters mühendislik ile çözüm yollarından, sorunun nedeni anlaşılabilir.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
33 senemi maşallah hocam

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet hocam. MsDos yerine CPM-Dos, Basic yerine Fortran öğretilen zamanlar. :)

ogunozden

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Önce ek ayarlardaki yedekleme ile rehber,uygulama, mesajlar, ana ekran düzeni vd. yedeklemeleri yapıyorum.
Sonra Titianium Backup ile ne varsa yedekliyorum.
Yeni romu kurduktan sonra önce titianiumdan yedekleri kuruyorum sonra ek ayarlardan aldığım yedeklemeyi kurduktan sonra ana ekran düzeni vs geri gelmiş oluyor.

Bir ekleme yapmak istiyorum. Whatsapp, İnstagram, gmail, bankacılık uygulamaları tarzı senkronizasyonla çalışan uygulamalarda yedek alınca senkranizasyon sorunu, uygulamayı açmadan bildirim gelmeme sorunu yaşıyorum. Bu sebeple bu uygulamaları kurduktan sonra uygulama ayarlarından tüm verileri silip giriş yapıyorum ve bildirim sorununu çözmüş oluyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Önce ek ayarlardaki yedekleme ile rehber,uygulama, mesajlar, ana ekran düzeni vd. yedeklemeleri yapıyorum.
Sonra Titianium Backup ile ne varsa yedekliyorum.
Yeni romu kurduktan sonra önce titianiumdan yedekleri kuruyorum sonra ek ayarlardan aldığım yedeklemeyi kurduktan sonra ana ekran düzeni vs geri gelmiş oluyor.

Bir ekleme yapmak istiyorum. Whatsapp, İnstagram, gmail, bankacılık uygulamaları tarzı senkronizasyonla çalışan uygulamalarda yedek alınca senkranizasyon sorunu, uygulamayı açmadan bildirim gelmeme sorunu yaşıyorum. Bu sebeple bu uygulamaları kurduktan sonra uygulama ayarlarından tüm verileri silip giriş yapıyorum ve bildirim sorununu çözmüş oluyorum.
Teşekkürler hocam...bende bazı durumlar hariç, aynı sizin yaptığınız gibi yapıyorum genelde...

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
2011 den bu yana samsung, lg ve son olarak da xiaomi telefonlarda hep titanium backup programı kullanıyorum. Hatta telefon markası değiştiğimde bile sistem dışında yüklediğim uygulamaları da tb ile yeni telefonda kullandığım oldu. Rom değişikliğinde ise twrp den full yedek alıp romu yükledikten sonra sadece data olanı geri yüklüyorum. Bu arada konuyu başlatan Skorpi hocama teşekkür ediyorum.

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Güzel bir konuya değinmiş siniz hocam geçen mi4c den ki twrp kurulu mi8 lite aktarma konusunu açmıştım sağolsun cantara hocam yönlendirmişti ben PC ye komple yedek aldım mibuluta notları rehberi ve uygulamaları Google resimleri ve watsapp ı yedek aldım sonra mibuluttan ve Google'dan mi8 lite geri yükledim ama yedek almakta geri yüklemek te bayağı uzun sürüyor

Üst Alt