Güncelleme MIUI 9 Global Kararlı Güncellemesi (02.11.2017)

OfluyuzHani

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi5
Konular
14
Anladığım kadarıyla yeni MİU9 sürümü son derece hatalarla dolu ve geçmeye değmez doğrumuyum yanılıyormuyum acaba sayın xioami ailesi Yorumlarınız önemlidir bekliyorum saygılarımla...
Valla ben aşırı memnunum

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ben de tereddüt etmiştim, miui 9 a geçmek için ancak bazı arkadaşlar memnun olduklarını yazınca gittim miui 8 global den miui 9 BETA ya geçtim. Miui arayüzü inceliklerini ve detaylarını geliştirmiş, mesela artık menü tuşlarından birini uzun basarak telefon ekranı kilitleme gibi özellikler gelmiş. Bu çok önemli en azından power tuşunu eskitmeyiz ve pratik oluyor. Diğer eksik hususların pek çoğu geliştirilmiş, 2 çekirdek çalışıyor görünüyor. ancak antutu da veya geekbench'de yarı yarıya düşüş görmedim. %10 bir performans kaybı var. Bana göre ise android içinde tam tersi durum var. Akıcılık hızlanmış. Benchmarkta tersi olan durum pratikte etkili değil demekki. Belki oyunlarda fark eder ben oyun oynamıyorum. Beta sürüm olduğu için sıkıntısı var mıdır bilmem ben denk gelmedim. Ne wifi ne de çekim sorunu yok şu anda benim telefonumda ve globalden daha memnunum şimdilik.

tcandemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
tcandemir
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
WhatsApp bildirimi 1 yazıyor, içine girip bakınca bazen 50 tane bildirim oluyor. Aynı durum Tapatalk vb şeylerde de var. Kablosuz bağlantı bazen kopuyor, Wifi açıp kapatınca düzeliyor. Onun dışında telefon çok hızlı, batarya uzun gidiyor, kasma vs. Yok.
Samsung tüm bildirimleri doğru gösteriyordu ama şarj yarım gündü. Wifi sağlamdı ama İnternete girmek işkenceydi. Her linke tıkladığımda kilitleniyordu. Samsung Mi6 e kurban olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Arkadaşlar güncellemeden sonra geçmiş güncellemelerde de yaşanan whatsapp bildirim ses sorunu yaşıyorum, dedim tamam kendi seslerinden biri ile idare ederim ama grup yazışmalarında sadece ilk gelen mesajın sesi çıkıyor, diğer mesajlarda ne ses var ne titreşim, bunu nasıl çözerim, hiç olmadı eskiye döneyim ben bir şekilde.

ziyaunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ziya ÜNAL
Cihazım
Mi 5S
Konular
0
Mi 5s 8.5.4.0 kullanıyorum otomatik güncellemede miui9 gelmiyor bana neden olaki? Forumda bazi arkadaşlara gelmiş baska bir ayar mi var acaba?

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Anladığım kadarıyla yeni MİU9 sürümü son derece hatalarla dolu ve geçmeye değmez doğrumuyum yanılıyormuyum acaba sayın xioami ailesi Yorumlarınız önemlidir bekliyorum saygılarımla...
Bahsettiğiniz gibi hatalarla dolu değil. Lakin geçmek için de çok mühim bir yenilik yok.

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Arkadaşlar güncellemeden sonra geçmiş güncellemelerde de yaşanan whatsapp bildirim ses sorunu yaşıyorum, dedim tamam kendi seslerinden biri ile idare ederim ama grup yazışmalarında sadece ilk gelen mesajın sesi çıkıyor, diğer mesajlarda ne ses var ne titreşim, bunu nasıl çözerim, hiç olmadı eskiye döneyim ben bir şekilde.
demek sende de bu sorun var
bende kaç gündür bununla uğraşıyorum silip tekrar kurdum bildirim sorunu devam ediyor,daha önce böyle birşey yoktu
birde güncellemeden sonra ara ara kullandığım uygulamalar kendiliğinden kapanmaya başladı iyice sinir oldum
miui 9 hız dışında pek hoşuma gitmedi,
arkadaşlar tekrar 8,5 geri yüklemek mümkün mü

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Mi 5s 8.5.4.0 kullanıyorum otomatik güncellemede miui9 gelmiyor bana neden olaki? Forumda bazi arkadaşlara gelmiş baska bir ayar mi var acaba?

aynı sıkıntı benim mi5s dede var neden gelmiyor bu güncelleme bilen varmı ?

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
demek sende de bu sorun var
bende kaç gündür bununla uğraşıyorum silip tekrar kurdum bildirim sorunu devam ediyor,daha önce böyle birşey yoktu
birde güncellemeden sonra ara ara kullandığım uygulamalar kendiliğinden kapanmaya başladı iyice sinir oldum
miui 9 hız dışında pek hoşuma gitmedi,
arkadaşlar tekrar 8,5 geri yüklemek mümkün mü
Hocam mıuı 8 e dönülebilir fakat biraz meşakatli, bu sorun ile ilgili yazışmalarım oldu, geliştiricilerin sorundan haberi varmış, ne zaman düzeltirler bilemem, sorun uzun süredir var yanlız, yeni değil.
[doublepost=1511899769,1511898988][/doublepost]Bir günlük MIUI 9 izlenimlerimi paylaşayım, bu arada telefonum mi mix. Telefonumdan mıuı 9 dan önce de son derece memnundum, mıuı 9 bildirim seslerinde şuan sorunlu, güncellemeden önce en ufak bir sorunum yoktu.

Tuşlara atanan görevler çok güzel olmuş, mesela geri tuşuna uzun basınca ekranın kapanması harika olmuş, diger tuş ile son kullanılan uygulamalar arası geçişte çok güzel.

Artık telefonu tamamen sessize almak daha kolay olmuş.

Güç butonuna 2 kere basarak, telefonun kilidini bile açmadan flaşın açılması çok pratik olmuş.

animasyonlar hoş.

Batarya süresini henüz test edemedim, onu da biraz kullandıktan sonra yazarım.

Mi mix'i ilk kullanmaya başlayınca, bir önceki telefonum redmi note 4x e göre kulaklık ses seviyesi çok düşük gelmişti ve bu beni üzmüştü açıkcası, şuan ise ses seviyesi tek kelime ile mükemmel olmuş, bunun düzelmesi teselli oldu bana.

Şimdilik gözüme çarpan yenilikler bunlar.

Daha bir çok eksik olduğu gibi duruyor yanlız, umarım zamanla düzelir bu eksiklerde.

İyi geceler herkese.

Üst Alt