Rom MIUI 12.6 | MIUI BANGSAT | Redmi Note 9S / 9 Pro Curtana-Joyeuse / 9 Pro Max / Poco M2 Pro (Miatoll)

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Curtana için deneyen oldu mu acaba kamerada beyaz çekim sorunu oluyor miatoll portlarda.. bunda var mı bilemiyorum
Beyaz çekim nedir ben bu romun 12.5 olan sürümünü kurdum miatoll kontrol edeyim curtana benimki

emretwolf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
9 pro
Konular
2
evet bugün bu forumdaki nerdeyse bütün romları denedim, yeniler iyi gözüküyor fakat yenilik getireceğiz diye çalışmayan uygulamaları koymuşlar ya da 9 proya uygun olmayan uygulamalar var mesela yeni çıkan kamera opsiyonları.
Bunda yok diye belki ama çalışmadıktan sonra olmasın da.
Şu an Miui romlar arasında en iyisi bu bangsat romu, sarjı gitmiyor resmen. Oyun perfonmansı akıcı. Dolbyde var ama size tavsiyem audiowizard arkadaşlar çok daha basit ve ses daha net, özellikle kulaklıkla. Teşekkürler.

ligtv39

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
salman
Konular
4
evet bugün bu forumdaki nerdeyse bütün romları denedim, yeniler iyi gözüküyor fakat yenilik getireceğiz diye çalışmayan uygulamaları koymuşlar ya da 9 proya uygun olmayan uygulamalar var mesela yeni çıkan kamera opsiyonları.
Şu an Miui romlar arasında en iyisi bu bangsat romu, sarjı gitmiyor resmen. Oyun perfonmansı akıcı. Dolbyde var ama size tavsiyem audiowizard arkadaşlar çok daha basit ve ses daha net, özellikle kulaklıkla. Teşekkürler.
Rom süper pubg de şarj fazla gitmiyor yağ gibi akıyor oyun.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Curtana için deneyen oldu mu acaba kamerada beyaz çekim sorunu oluyor miatoll portlarda.. bunda var mı bilemiyorum
İlk defa böyle bir hata mesajı okuyorum. Hiç böyle bir dönüş gelmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam hiç bir port rom da kamera için ayrı ayrı özelleştirmeler yapılmaz. Bu kadar kameraya merakınız varsa ücretli bir sürü kamera programı var. Free olarak custom romlar dan premium yüksek özelliklere sahip kamera beklemeniz ne kadar doğru sizce?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Beyaz çekim nedir ben bu romun 12.5 olan sürümünü kurdum miatoll kontrol edeyim curtana benimki
Bir ara AOSP EvolutionX de vardı sadece. Diğer hiç bir port veya miatool rom da öyle bir sorun mesajı ne okudum, nede gördüm.

Son düzenleme:

İsko68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsko
Cihazım
Redmi note9 pro
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bu MNFR ayarını kapatırsanız düzelir kamera ayarlarında

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
Rom çok güzel ama ufak bir sorunum var Acca adlı programı kurdum 80 olunca şarjı kes ayarı yaptım ve pil istatistiklerini sıfırladım şimdide telefonun şarjı gitmiyor normal mi bu ? Ne yapabilirim ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Rom çok güzel ama ufak bir sorunum var Acca adlı programı kurdum 80 olunca şarjı kes ayarı yaptım ve pil istatistiklerini sıfırladım şimdide telefonun şarjı gitmiyor normal mi bu ? Ne yapabilirim ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hiçbir fikrim yok hocam.

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
30
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Deneme Yapılan Cihaz : Xiaomi Redmi Note 9 Pro ( Joyeuse )
Android sürümü : 10
Yapım Tarihi : 15/04/2021

Romun Detaylı Şekilde Yükleme Adımları :

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Rom Hakkında Detaylı Video :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Rom İndirme Linki :

Kurulum Bittikten Sonra Yüklenecek Uygulamalar : -
(Yukarıda paylaşmış olduğum uygulamalar rom içerisinde bulunmamaktadır. O yüzden indirip yüklemeniz gerekmektedir.)

Normal Kurulum Aşamaları :

• OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data.
  • Flash rom
  • Reboot System
  • Kurulum tamamlandıktan hemen sonra Magisk uygulamasına girip kurun
  • Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Temiz Kurulum Aşamaları :

• Romun zip dosyasını OTG Flash belleğe veya SD kartınıza yükleyiniz, indiriniz.
  • OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz ve Format Data - Yes (Yeniden BAŞLATMAYIN)
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data/İnternal Storage
  • Flash rom
  • Reboot System
  • Kurulum tamamlandıktan hemen sonra Magisk uygulamasına girip kurun
  • Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not : Eğer imkanınız varsa temiz kurulum yapmanızı tercih ederim. Kurulum biraz uzun sürüyor. Panik yapmayınız. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir. (Vendor, Magisk, Kernel yüklemenize gerek yoktur. Magisk ve Vendor indireceğiniz dosya içerisinde yer almaktadır.)
Düzenlemeler, temalar, eklentiler ve Vendor dosyası içerisinde yer aldığı için dosya boyutu büyüktür.

Yenilikler :
  • Miui 12.6
  • Android 10 / Q
  • Xiaomi AB bağlantı noktasına göre yapılmıştır.
  • Dolby yüklü olarak gelmektedir.
  • Viper yüklü olarak gelmektedir.
  • Magisk yüklü olarak gelmektedir.
  • Özelleştirilmiş tema yüklüdür.
  • Özelleştirilmiş iconlar yüklüdür.
  • NFC çalışıyor.

Ekran görüntüleri :
9s için sadece rom indirip kuracaksiz doğrumu? Başka herhangi birşey varmı?

Üst Alt