Soru Mi9t pro PUBG ve dokunmatik ekran hassasiyet problemi

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Herkeze merhaba ve de iyi forumlar. Daha önce forumda hem konu açtım hem de açılan konuları okudum. PUBG oynayan bazı arkadaşlar (mi9t pro için) oyunda dokunmatik hassasiyet algısının değiştiğini söylüyor ve benim de sorunum bu şekilde. PUBG oynarken ekranın sag tarafında crosshairi ve karakteri saga sola yukarı aşağı çevirdiğimiz kısımın hassasiyet ayarı oyun esnasında bozuluyor yavaşlıyor. Game turbo, gfx tools, 3 parmak ekran görüntüsü alma vs. birçok şeyi denedim ancak; azalmış olmasına rağmen bu sorundan halen muzdaribim. Rom konusunda araştırma yaparken aklıma şöyle bir şey geldi. Şu an cihazımda orjinal olarak gelen global rom yüklü durumda ve 8 ay daha kullanabileceğim için malum yolla kayıt işlemini yaptırmadım. Acaba kayıt işlemini yaptırıp eu stabil roma geçiş yapsam bu oyun içerisindeki hassasiyet sorunu düzelir mi? Eu rom kullanıp da Pubg oynayan arkadaşlar yazabilir mi? Hatta forumda global romdan eu roma geçen var mı?

nuui

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nurullah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Saol kardeşim daha iyisi senin olsun inşallah. Aynı şeyi bende düşünerek aldım zaten xiaomiyi 855 işlemci 12 gb ram duyunca hemen aldım. Normalde bakınca en iyisi gibi görünüyor ama üstte dediğim gibi 2. Snapdragon deneyimim oldu ve ikisi de berbattı. Açıkçası 7 8 bin verip galaxy s10 plus alamazdım ben 4 bin vermiştim k 20 Pro premiuma. Tesadüf netten biriyle karşılaştım ben samsung o xiaomi hayranı çıktı kafa kafaya değiştik. İkisi de yurt dışı zaten. Kayıtsız ama bi çaresini bulurum diye düşündüm. Dediğin gibi maddi durum fazla olsa baştan alırdım. Gerçekten de öyle samsung ve iPhone her zaman en iyisi ama fiyat işte. Tekrar teşşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim, Samsunglar da knox adı verilen güvenlik koruması olduğunu belirteyim hocam. Detaylı bilgi için internetten araştırabilirsiniz.

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Samsung lar yazılım konusunda çok iyi ama exynos işlemciler kesinlikle snapdragon ayarında değil. Aynı fps alsanız bile güç tüketimi, ısınmaya başlama süreleri aynı değil. Aynı cihazların snapdragon versiyonlarına göre yer yer ciddi farklar var. Eğer bulabilirseniz sd işlemcili versiyonlar alırsanız o zaman çok çok daha iyi deneyim yaşarsınız. Onun dışında ekran, kasa, yazılım kalitelerine zaten lafım yok.

Oyla:

emrrr27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre27
Cihazım
xiaomi mi 12T
Konular
20
k20 pro kullanıcısıyım bahsettiğiniz sorunu Pubg yi ilk indirdiğimde fark ettim.Muhtemelen dokunmatik sensörü daha iyi olan bir telefondan geçtiniz xiaomiye.Ben daha önce iphone 8 plus kullanıyordum ve böyle bi sorunla karşılaşmamıştım.Konuya gelecek olursam tüm romları denemiş birisi olarak belki yardımcı olur.3.parti yazılım apk yüklemeden dokunmatik gecikmesi sorunu olarak adlandırılan sorunu AOSP tabanlı romlar kullanırken yaşamadım.Mesela Havoc os ya da pixel ex. rom da yaşamadım.Ama kendi global romlarında yaşadım eea tabanlı romda yaşadım.K20 pro da enteresan bir şekilde sadece global sürümlerde performans aldım.EEA tabanlı son romun üstüne temiz MMX kurdum şarj konusunda beni perişan ettti.Şuan global kararlıdayım şarjım iyi sorunu Pubg yi bırakarak çözdüm maalesef.Sizin bahsettiğiniz touch delay olayı için xiaomi resmi rom çıkarmış olsa da bence tam anlamıyla oyun oynatacak kadar hassas değil.Buradan kimse yanlış anlamasın.Yaklaşık 16 aydır oynadıgım oyunda biraz ustalaştıgım icin bu kadar hassasiyet problem.daha kötü bir cihazdan gelecekler ya da ortalama oyuncu olan arkadaşlar bunu anlamayacaktır.kimse yine söylüyorum yanlış anlamasın.Jiroskop hassasiyeti 300 de oynayan birisi olarak yazıyorum.umarım kısa zamanda kalıcı çözüm çıkar.
hocam pubg de ısınmayan vveya az ısınan bir rom arıyotum öneriniz varmı? cihaz mi 9T pro

Oyla:

Rapboi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Al
Cihazım
Mi8 se
Konular
2
Oyla:

AntiPesimist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
7
Oyla:

Coskun31

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Coskun
Cihazım
K20
Konular
0
Eu rom a geçtim memnun kalmadım şuan revos kullanıyorum çok stabil kullanışlı ve pubg cod gibi oyunlara bağımlı biriyim game turbo dan yaptığım hassasiyet ayarından sonra hiç bir sorun yaşamadım hocam ben takılma gecikme vesaire

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hangi rom olduğunu nasıl anlarım cihazım k20

Oyla:
Üst Alt