Soru Mi9t pro PUBG ve dokunmatik ekran hassasiyet problemi

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Herkeze merhaba ve de iyi forumlar. Daha önce forumda hem konu açtım hem de açılan konuları okudum. PUBG oynayan bazı arkadaşlar (mi9t pro için) oyunda dokunmatik hassasiyet algısının değiştiğini söylüyor ve benim de sorunum bu şekilde. PUBG oynarken ekranın sag tarafında crosshairi ve karakteri saga sola yukarı aşağı çevirdiğimiz kısımın hassasiyet ayarı oyun esnasında bozuluyor yavaşlıyor. Game turbo, gfx tools, 3 parmak ekran görüntüsü alma vs. birçok şeyi denedim ancak; azalmış olmasına rağmen bu sorundan halen muzdaribim. Rom konusunda araştırma yaparken aklıma şöyle bir şey geldi. Şu an cihazımda orjinal olarak gelen global rom yüklü durumda ve 8 ay daha kullanabileceğim için malum yolla kayıt işlemini yaptırmadım. Acaba kayıt işlemini yaptırıp eu stabil roma geçiş yapsam bu oyun içerisindeki hassasiyet sorunu düzelir mi? Eu rom kullanıp da Pubg oynayan arkadaşlar yazabilir mi? Hatta forumda global romdan eu roma geçen var mı?

ekorkulu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
1
bu sorunun nedeni ve çözümü hakkında hiçbir gelişme yok mu? mi 10t pro'da aynı sorunu 3-4 gündür yaşıyorum. bu süreçte hiçbir güncelleme, ayar değişikliği hatta herhangi bir yükleme dahi yapmadım. oyuna girdikten itibaren 10-15 dakika kadar herhangi bir problem yok ancak sonrasında aniden algılamada gecikme, hassasiyet kaybı gibi diğer ardaşların da bahsettiği malum sorunlar ortaya çıkıyor.

Oyla:

_enesnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi10 t
Konular
9
bu sorunun nedeni ve çözümü hakkında hiçbir gelişme yok mu? mi 10t pro'da aynı sorunu 3-4 gündür yaşıyorum. bu süreçte hiçbir güncelleme, ayar değişikliği hatta herhangi bir yükleme dahi yapmadım. oyuna girdikten itibaren 10-15 dakika kadar herhangi bir problem yok ancak sonrasında aniden algılamada gecikme, hassasiyet kaybı gibi diğer ardaşların da bahsettiği malum sorunlar ortaya çıkıyor.
Mi10 t de ve çoğu modelde var bu sorun ve çözümünü tesadüfen buldum ama anlatması biraz zor elimden geldiği kadar denicem.

Anlattığım herşeyin ekran görüntülerini de eklicem.

1- Oyun ayarı yapıyoruz.
Game Turboya giriş yaptıktan sonra ayarlara giriyoruz. En aşağı inip ek ayarlar dedikten sonra sorunu yaşadığınız oyunu seçiyorsunuz. Karşınıza çıkan menüde dokunma tepkisi ve aşşağıdaki seçeneği full yapıyosunuz. (ss ekledim)

2. Yapmanız gereken game turboyu yatay moda almak.
Bunun için Game Turbo>Ana Ekran Düzeni>Yatay
(ss ekledim)

3. Ve son adım en anlatılması zor kısım
Tek tek anlatıcam
Game Turboya girip oyununuzun üstüne geliyorsunuz.
Oynamaya başla dedikten hemen sonra game turbo menüsünü hızlı bir şekilde açıp kapatıyorsunuz. Biliyorsunuz game turboyu sol üstteki bir çizgiyi tutup sağa sürükleyerek açıyoruz.
Oyunu açtığınız an o çizgi çıkar çıkmaz o menüyü açıp menü içindeki oklarla alt menüleri açıp kapatıyorsunuz bunu çok hızlı bir şekilde yapmanız gerekiyor ama.

Tüm bunları yaptıktan sonra sorun çözülmüş oluyor ama. Bu ekran dokunma hızı problemini bozan bazı şeyler var.

1-Oyundan çıkmanız
Oyunu arkada kapatmasanız bile oyundan herhangi bir şekilde çıkmanız hassasiyeti bozuyor.

2- Biri sizi arayıp telefonu açtığınızda
Oyundayken birisi sizi arar ve açarsanız görüşme bittikten sonra hassasiyet yine bozuluyor

Tek yapmanız gereken oyundan hiç çıkmamak

Eğer hassasiyet yine bozulursa tek yapmanız gereken oyunu tamamen kapatmak ve Game Turbodan oyuna girip bahsettiğim bu menü çıkar çıkmaz menüyü açıp kapatmak

Umarım MIUI13 gelir de bu eziyetten kurtuluruz
İyi forumlar hocam sorun düzelmezse tekrar dönüş yapın ekran kaydıyla detaylı anlatırım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-26-20-23-25-974_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-06-26-20-23-25-974_com.miui.securitycenter.jpg
    222,6 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20210626_202530.jpg
    IMG_20210626_202530.jpg
    221,2 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

_enesnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi10 t
Konular
9
Bahsettiğim methodu YouTube yükledim reis link bu
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
İyi forumlar

Oyla:

ekorkulu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
1
Mi10 t de ve çoğu modelde var bu sorun ve çözümünü tesadüfen buldum ama anlatması biraz zor elimden geldiği kadar denicem.

Anlattığım herşeyin ekran görüntülerini de eklicem.

1- Oyun ayarı yapıyoruz.
Game Turboya giriş yaptıktan sonra ayarlara giriyoruz. En aşağı inip ek ayarlar dedikten sonra sorunu yaşadığınız oyunu seçiyorsunuz. Karşınıza çıkan menüde dokunma tepkisi ve aşşağıdaki seçeneği full yapıyosunuz. (ss ekledim)

2. Yapmanız gereken game turboyu yatay moda almak.
Bunun için Game Turbo>Ana Ekran Düzeni>Yatay
(ss ekledim)

3. Ve son adım en anlatılması zor kısım
Tek tek anlatıcam
Game Turboya girip oyununuzun üstüne geliyorsunuz.
Oynamaya başla dedikten hemen sonra game turbo menüsünü hızlı bir şekilde açıp kapatıyorsunuz. Biliyorsunuz game turboyu sol üstteki bir çizgiyi tutup sağa sürükleyerek açıyoruz.
Oyunu açtığınız an o çizgi çıkar çıkmaz o menüyü açıp menü içindeki oklarla alt menüleri açıp kapatıyorsunuz bunu çok hızlı bir şekilde yapmanız gerekiyor ama.

Tüm bunları yaptıktan sonra sorun çözülmüş oluyor ama. Bu ekran dokunma hızı problemini bozan bazı şeyler var.

1-Oyundan çıkmanız
Oyunu arkada kapatmasanız bile oyundan herhangi bir şekilde çıkmanız hassasiyeti bozuyor.

2- Biri sizi arayıp telefonu açtığınızda
Oyundayken birisi sizi arar ve açarsanız görüşme bittikten sonra hassasiyet yine bozuluyor

Tek yapmanız gereken oyundan hiç çıkmamak

Eğer hassasiyet yine bozulursa tek yapmanız gereken oyunu tamamen kapatmak ve Game Turbodan oyuna girip bahsettiğim bu menü çıkar çıkmaz menüyü açıp kapatmak

Umarım MIUI13 gelir de bu eziyetten kurtuluruz
İyi forumlar hocam sorun düzelmezse tekrar dönüş yapın ekran kaydıyla detaylı anlatırım
yok hocam etkisi olmadı. ilgin için teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt