İnceleme Mi9 SE Genel bilgiler & Teknik özellikler

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Merhabalar bende mi 9 se düşünüyorum ancak root atmadan gcam kurulurmu. Root işlerinden anlamam. Sirf bu yüzden rootsuz yüklenirse alacağım. Yuklenmezse redmi note 7 alacağım.

mi 9 se i rootlayan şuan çok az. ama genel olarak konuşursak root gerekiyor :) yeterli olmuştur umarım.

colins

Sch
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Colins
Cihazım
Mi 9se
Konular
4
Çok şık ve kibar bir telefon, cebe rahat sigiyor.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Merhabalar bende mi 9 se düşünüyorum ancak root atmadan gcam kurulurmu. Root işlerinden anlamam. Sirf bu yüzden rootsuz yüklenirse alacağım. Yuklenmezse redmi note 7 alacağım.

şu mesajda denemiş.

Thief.

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 9 Se
Meslek
Art Direktör
Konular
11
Deneyen benim. Alttaki linkede editleyip ekledim. Sorunuz var ise kıt bilgilemle cevaplamaya çalışabilirim.

Rom - Global beta rom

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi 9 SE özellikleri
Ekran: 5,97 inç Full HD+ çözünürlük (1080x2340p)
Boyut ve ağırlık: 147,5 x 70,5 x 7.5 mm ve 155 gram
Kasa Yapısı ve ek özellikler: Menekşe, Mavi, Gri renkler, alüminyum kasa
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 712
Grafik Birimi: Adreno 616
RAM: 6 GB RAM
Depolama: 64/128 GB
Arka Kamera: 48 MP (f/1.8) + 13 MP (f/2.4) ultra geniş açı + 8 MP (f/2.4) telefoto
Ön Kamera: 20 Megapiksel (f/2.0)
Pil: 3070 mAh
İşletim Sistemi: Android 9 Pie
Bağlantı: USB Type-C (v1.0) – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NFC, Infrared

Xiaomi Mi 9 SE neler sunuyor?
Xiaomi’nin yeni uygun fiyatlı modeli Mi 9 SE, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Mi 8 SE modelinin yolundan gidiyor. Yenilenen ve daha şık gözüken bir bir tasarıma sahip olan akıllı telefon bakalım ne gibi yenilikler sunuyor?

Tasarım
Markanın uygun fiyatlı modeli olarak duyurulan Mi 9 SE her ne kadar göreceli olsa da oldukça şık bir tasarıma sahip.

Mi 9 modeli ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olan akıllı telefon, üçlü bir arka kamera dizilimine ve su damlası şeklindeki ön kamera çentiğine sahip. Ekran kasa oranı ise yüzde 90.47 seviyesinde. Bu sayede Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre 5.1 inç ekran boyutundaki standart bir modelle aşağı yukarı aynı boyutta demek.

Donanım
Xiaomi Mi 9 SE, Qualcomm’un yeni işlemcilerinden 10 nm Snapdragon 712 ile çalışıyor. 6 GB RAM ve 64 ve 128 GB dahili depolamanın yer verildiği modelde, 18W hızlı şarj destekli 3070 mAh kapasiteli bir batarya konumlandırılmış.

Ekran
Akıllı telefonlar arasındaki en büyük yarışın yaşandığı ekran tarafında Mi 9 SE, yüzde 90’ın üzerindeki ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor.

Full HD+ AMOLED ekranla gelen akıllı telefon, 5,97 inç büyüklüğündeki ekranında 103. 8 NTSC süper geniş renk gamına ve 600 nit parlaklık sunuyor.

Gorilla Glass 5 ile korunan bu ekran ayrıca HDR teknolojisini destekliyor. Oyunmodu ve gece modu gibi yenilikleri de beraberinde getiren bu ekran, ayrıca parmak izinizi de okuyabiliyor.

Kamera
Çoklu kameraların yaygınlaştığı günümüzde markanın yeni modeli de 3 arka kamera ile geliyor. 48 Megapiksellik (f/1.8) ana kameranın yer aldığı modelde 8 Megapiksellik (f/2.4) telefoto ve 13 Megapiksellik (f/2.4) ultra geniş açılı kameralar mevcut. Ön yüzde ise 20 Megapiksel çözünürlüklü (f/2.0) selfie kamerası yer alıyor.

Kaynak : Sdn & Gsm arena
Pubg ısınma sorunu yasayan varmi acaba bendeki fazla ısınıyor gibi bundan evvel mi8 se kullandim pek yoktu

Fortulu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fethullah
Cihazım
Discovery 4g
Konular
3

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
pendroz xda daki pendroz siz misiniz

Mkabak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Gr5
Konular
0
Merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacak bu cihazın 4.5 g yükleme ve indirme hızları nedir?

Üst Alt