İnceleme Mi9 SE Genel bilgiler & Teknik özellikler

Mrtcn1608

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi9 se
Konular
1
yok karıştırmadım :D o arkadaşa sorduğumu söyledim :)

türkiyeye gelse bile internet üzerinde olur daha çok o model. görme fırsatım olmaz ama 1 aya inceleme videoaları artarsa ordan fikir sahibi oluruz artık :) gece performansı hakkında verdiğiniz bilgi yeterli zaten sağolun. bi arada şarj bitmeye yakınken ekran süresi ss i atabilirseniz çok iyi olur. batarya performansını görmüş oluruz.
Tabi, göndereceğim.

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Artık xiaomi ve huawei samsungla applein önünde olduğu için 7plusla karşılaştırmak doğru değil haklısınız. Umarım almadan önce deneme şansınız olur çünkü videoyu yüklemede boyut sorununa takılıyorum.
Bahsedilen markalari kullandim yeterince sure. Aslinda ozet olarak fikrim su sekilde. En iyi telefonlar yazilim bakimindan apple da. Ekran ve kasa kalitesi samsung. Kamera olarak huawei. Ve f/p canavari herseyden ortaya karisik yapan xioami var. Bu tabi benim kendi fikirlerim.
Mesela samsung s10 modelini mi9 bandina cekse kimse xiaominin ne yazilim sorunlarini ceker ne de huawei nin optimizasyon sorununu. Bana gore bu piyasada parasini hakeden xiaomi var. Son 3 telefonum bu markadandi.
Ama sunuda eklemek istiyorum mi8 se aldim hepsi burada da 2900 iken ben garantisiz 0 olanini sirkeciden 1700 liraya aldim. 4 milyar civarinda gider samsung alirim o ayri simdi :D

Mrtcn1608

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi9 se
Konular
1
yok karıştırmadım :D o arkadaşa sorduğumu söyledim :)

türkiyeye gelse bile internet üzerinde olur daha çok o model. görme fırsatım olmaz ama 1 aya inceleme videoaları artarsa ordan fikir sahibi oluruz artık :) gece performansı hakkında verdiğiniz bilgi yeterli zaten sağolun. bi arada şarj bitmeye yakınken ekran süresi ss i atabilirseniz çok iyi olur. batarya performansını görmüş oluruz.
Arka kamera 30fps 4k çekim yapabiliyormuş. Gece çekimi harika ama size nasıl göstereceğimi bilemedim:)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Arka kamera 30fps 4k çekim yapabiliyormuş. Gece çekimi harika ama size nasıl göstereceğimi bilemedim:)
yok yok istemem onu :D 4k çok büyük boyutlar ki benim ztn 4k dan hiç bir beklentim yok :) 1080p de eis gece yürürkenki performansını merak ettim. buda kamera için en zor test olduğu için. gece ve yürüyüş esnasında ois olmadan çekilen videolar genelde çamurlı çöp gibi olur. o yüzden merak ediyorum gece sorun çıkarmıyorsa videoda fotoğraftada çıkarmaz :D

4k gece çekiminden birşey beklemek bu telefon için biraz saçma olur. ois yok eis var ama işlemcisi çok güçlü değil. o yüzden ona gerek yok. zaten bi 5 10 sene daha 4k tv monitor kullanmayız :) 1080p videolarda 20 senede geçse anı olarak yeterli olur bize :D

Bahsedilen markalari kullandim yeterince sure. Aslinda ozet olarak fikrim su sekilde. En iyi telefonlar yazilim bakimindan apple da. Ekran ve kasa kalitesi samsung. Kamera olarak huawei. Ve f/p canavari herseyden ortaya karisik yapan xioami var. Bu tabi benim kendi fikirlerim.
Mesela samsung s10 modelini mi9 bandina cekse kimse xiaominin ne yazilim sorunlarini ceker ne de huawei nin optimizasyon sorununu. Bana gore bu piyasada parasini hakeden xiaomi var. Son 3 telefonum bu markadandi.
Ama sunuda eklemek istiyorum mi8 se aldim hepsi burada da 2900 iken ben garantisiz 0 olanini sirkeciden 1700 liraya aldim. 4 milyar civarinda gider samsung alirim o ayri simdi :D

samsung kalitesini son modellerinde düzeltmiştir belki ama eskileri ben beğenmiyordum pek :) önceden androidin apple ı sony idi optimizasyon bakımından. ilk 3 androidimde sony idi fiyatlarıda güzeldi sağlamlığı felanda iyiydi bi kamerası sensör üretmesine rağmen kötüydü onunda :D

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
şu video her yönüyle incelemiş kamerayı 4k fhd gece gündüz..

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Mrtcn1608 telefonun ekranın genişliği kaç mm ölçebilir misin 64 mm galiba yanlış hesaplamadıysam :)

hknsngl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Şengül
Cihazım
Xiaomi Mİ4i
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.
Bu telefonun Çin versiyonu ile global versiyonunun versiyon numaralarını bulabilir miyiz? Mesela redmi note 5'te mee7, meg7 vs gibi versiyon isimleri vardı. Mi 9 se'de durum nasıl?
Yurtdışından almayı düşündüğüm için yanlış tercih yapmak istemiyorum.

M.shn333

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Ben de şu an mi 8 var boyut olarak pek memnun değilim. Kiçük olsun istiyorum oyun falan oynamıyorum zaten. Ama fotoğdaf video kalitesi güzel olsun istiyorum eminönden mi 9 se yi 2200 tl ye satıyorlar ilerde ikinci el almak istiyorum mi 8 se gibi fiyatı düşer mi acaba 1700 lere falan ayrıca ekran camı meselesi nasıl olacak acaba asıl okuyacak ekrandan

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Ben de şu an mi 8 var boyut olarak pek memnun değilim. Kiçük olsun istiyorum oyun falan oynamıyorum zaten. Ama fotoğdaf video kalitesi güzel olsun istiyorum eminönden mi 9 se yi 2200 tl ye satıyorlar ilerde ikinci el almak istiyorum mi 8 se gibi fiyatı düşer mi acaba 1700 lere falan ayrıca ekran camı meselesi nasıl olacak acaba asıl okuyacak ekrandan
1600lere düşmez bence mi 10 se çıkana kadar. Ekran koruyucu sıkıntı çıkarmaz ama bence mi 8de kalmanız daha mantıklı

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Snapdragon 712 işlemci ve amoled ekranın, 3000mah pil ile nasıl bir sonuç vereceğini merak ediyorum.
3000mah günümüzde az algımı bakalım bu telefon yıkacakmı?

Üst Alt