Çözüldü Mi6 Seramik JDİ panel ekrandaki beyaz lekeler (Delta Servis)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Paylasirim hocam suan servise cikmak icin asansore biniyorum yeni :)
Hocam servise geldim cihazi aldim. Alir almaz ekranin sag alt kosesinin 2 cm kadar ustunde 2 tane kahve rengi nokta vardi cok belirgin. Tekrar servisten Fatih Bey ile gorustuk. Tekrar parca siparisi verilecek panel orta kasa ile degisecek 1-2 gun daha islemler devam edecek bugune yetismedi malesef hayirlisi. cantara Delta Servis Delta Servis 1 Delta Servis 2 gec olsun guc olmasin sikinti olmasin.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam servise geldim cihazi aldim. Alir almaz ekranin sag alt kosesinin 2 cm kadar ustunde 2 tane kahve rengi nokta vardi cok belirgin. Tekrar servisten Fatih Bey ile gorustuk. Tekrar parca siparisi verilecek panel orta kasa ile degisecek 1-2 gun daha islemler devam edecek bugune yetismedi malesef hayirlisi. cantara Delta Servis Delta Servis 1 Delta Servis 2 gec olsun guc olmasin sikinti olmasin.

Kusura bakmayın hocam. Siz asansördeyim yazınca telefonu aldınız ve sıkıntı tamamen giderildi zannetmiştim ve konuyu kapattım... Gelişmeler hakkında yine bilgilendirirsiniz Delta Servis 2

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Kusura bakmayın hocam. Siz asansördeyim yazınca telefonu aldınız ve sıkıntı tamamen giderildi zannetmiştim ve konuyu kapattım... Gelişmeler hakkında yine bilgilendirirsiniz Delta Servis 2
cantara Bilgilendiririm Emre hocam tesekkur ederim sizede. Delta Servis 2 Cihaz Fatih Beyin bilgisinde kendisi de yarin ogleye kadar arayip bilgilendirecegini soyledi yasanan durumdan dolayi kendisi de cok mahcupdu, olur boyle seyler dedik ciktik bakalim hayirlisi beklemedeyiz. Umarim guzel sonuclar aliriz.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Still takip cozumden memnun kalirsaniz telefonumu incelemeye gonderecegim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ustura42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Delta serviste 2 ayrı cihazda (mi4) 5 kere ekran değişimi gerçekleşti. Hepside yan sanayi kalitesiz üzerinde MI logosu bile bulunmayan ekranlardı. Her iki cihazda da şuan sensör arızası da baş gösterdi . Çünkü ekranlar çakma olduğu için sensörlerin üzerine geliyor . Telefonsuz kalmaktan ve servis yolu beklemekten bıktım artık . Kargocu bile alıştı, abi yine mi telefon diye dalga geçmeye başladı benimle.

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Delta serviste 2 ayrı cihazda (mi4) 5 kere ekran değişimi gerçekleşti. Hepside yan sanayi kalitesiz üzerinde MI logosu bile bulunmayan ekranlardı. Her iki cihazda da şuan sensör arızası da baş gösterdi . Çünkü ekranlar çakma olduğu için sensörlerin üzerine geliyor . Telefonsuz kalmaktan ve servis yolu beklemekten bıktım artık . Kargocu bile alıştı, abi yine mi telefon diye dalga geçmeye başladı benimle.
Hocam merhaba,
Orjinal ekran diye bir sey yok zaten piyasada ben inanmam. Ekranin orjinal olmasi ancak su sekilde olur;
1) 0 cihazdan bir ekran sokulur ve takilir
2) Bu xiaomi ye veya diger markalara ekran ureten firmalardan direkt ithal etmekle olur.
3) resmi distributor stoklarinda varsa ekran o malzemeye orjinal diyebilirim.
Bunun haricinde orjinal diyen kimseye ben inanmam. Orjinal olduguna dair fatura ibrazi istesen %99 u saticilarin ibraz edemez. Daha once bu forumda orjinal ekran diye satis yapanlar bu fatura ibrazini ispatlayamadigi icin forum yoneticileri tarafindan hesaplari kapatildi. Aliexpress vs tahtakale den alinan hic bir panelin orjinalligine guvenmeyin :) bende orjinal ekran takilmayacagindan emin oldugum icin servise vermek istememistim cihazimi. Orjinal dedikleri 1.kalite en iyisi deniyor kisacasi. Onarim sonrasi Ekrandaki jelatini ilk olarak ben cikarttim icime pek sinmemisti malzeme kalitesi tahtakale den temin edildigi cok net belliydi o ekranda da ariza cikti 2 tane 1-2 mm capinda cok koyu kahve veya siyah leke. Ekran kirildiginda veya panel degisecegi durumlarda benim tavsiyem bir sekilde kasali telefondan cikma orjinal ekran bulmaniz bile cok iyi olur. Ya da ekrani saglam hurda telefon alip islem yaptirmak bile cok mantikli olabiliyor. Mesela anakarti yanik bir tel bulursaniz panelinde hata yoksa calisir durumdaysa yedek parca yerine alinabilir :) biraz arastirilirsa bir cok alternatif bulunabilir bazi onarimlar icin.

Son düzenleme:

ustura42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Hocam merhaba,
Orjinal ekran diye bir sey yok zaten piyasada ben inanmam. Ekranin orjinal olmasi ancak su sekilde olur;
1) 0 cihazdan bir ekran sokulur ve takilir
2) Bu xiaomi ye veya diger markalara ekran ureten firmalardan direkt ithal etmekle olur.
3) resmi distributor stoklarinda varsa ekran o malzemeye orjinal diyebilirim.
Bunun haricinde orjinal diyen kimseye ben inanmam. Orjinal olduguna dair fatura ibrazi istesen %99 u saticilarin ibraz edemez. Daha once bu forumda orjinal ekran diye satis yapanlar bu fatura ibrazini ispatlayamadigi icin forum yoneticileri tarafindan hesaplari kapatildi. Aliexpress vs tahtakale den alinan hic bir panelin orjinalligine guvenmeyin :) bende orjinal ekran takilmayacagindan emin oldugum icin servise vermek istememistim cihazimi. Orjinal dedikleri 1.kalite en iyisi deniyor kisacasi. Onarim sonrasi Ekrandaki jelatini ilk olarak ben cikarttim icime pek sinmemisti malzeme kalitesi tahtakale den temin edildigi cok net belliydi o ekranda da ariza cikti 2 tane 1-2 mm capinda cok koyu kahve veya siyah leke. Ekran kirildiginda veya panel degisecegi durumlarda benim tavsiyem bir sekilde kasali telefondan cikma orjinal ekran bulmaniz bile cok iyi olur. Ya da ekrani saglam hurda telefon alip islem yaptirmak bile cok mantikli olabiliyor. Mesela anakarti yanik bir tel bulursaniz panelinde hata yoksa calisir durumdaysa yedek parca yerine alinabilir :) biraz arastirilirsa bir cok alternatif bulunabilir bazi onarimlar icin.
Sıkıntı da burda hocam. Kendisini servis olarak tanıtan , 2 yıl garanti sunan bir şirket nasıl oluyorda 3. sınıf ekran kullanabiliyor. Tamam orijinal bulamadın pahalı oldu vs. Bari 1. Kalite ekran tak. Dedim ya taktiği ekranın logosu bile yok. Ben daha önce LG telefonumu ekran hatası sebebi ile Antalya LG yetkili servise gönderdim ve emin olun faturası ile birlikte onarım kağıdı yanında çerçevesi ile birlikte değişimi yapıp gönderdiler . Yetkili servis yan sanayi 3. Sınıf parça takamaz. Nasıl telefonu üreticiden ithal ediyorsa orjinal yedek parçasını da ithal etmek zorunda.

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Sıkıntı da burda hocam. Kendisini servis olarak tanıtan , 2 yıl garanti sunan bir şirket nasıl oluyorda 3. sınıf ekran kullanabiliyor. Tamam orijinal bulamadın pahalı oldu vs. Bari 1. Kalite ekran tak. Dedim ya taktiği ekranın logosu bile yok. Ben daha önce LG telefonumu ekran hatası sebebi ile Antalya LG yetkili servise gönderdim ve emin olun faturası ile birlikte onarım kağıdı yanında çerçevesi ile birlikte değişimi yapıp gönderdiler . Yetkili servis yan sanayi 3. Sınıf parça takamaz. Nasıl telefonu üreticiden ithal ediyorsa orjinal yedek parçasını da ithal etmek zorunda.
Haklisiniz hocam. Bende cihazi servise verirken onarim istemiyorum cihaz degisimi istiyorum dedim ama durum bu. Mesela soyle bir soru sorsam size ne cevap verirsiniz? ulkemizde rastgele insanlara sorsak 100 kisiden kac tanesi orjinal ekranla yan sanayi ekrani ayirabilirki orjinal telefon ve onarim yapilan telefonu yan yana koymadan? 3 mu 5 mi :). Bizim insanimiza orjinal diyip fiyati 500-1.000 diyin inanirlar malesef bu tarz islemler daha iyi denetlense belki daha guzel sonuclar cikacak. Sitelerden kontrol ediyorum ara ara ekran fiyatlari 250, 300, 400, 500 tl fiyat ama hepsi orjinal yazmis cok garip degil mi sizce de :) . Onarim sonrasinda bende Delta Servis 1 Delta Servis 2 delta servisten orjinal ekran ile degistirilmistir yazisi isteyecegim bakalim sonuc ne olacak :) Normal sartlarda orjinal olmayan parcaya orjinal muamalesi yapilmasi hukuki acidan cok ciddi yaptirimlari olan bir durum. Mesela yan sanayi parcayi orjinal diye satip faturalandirmanin cezasi isletme sahibine hapis cezasina kadar gidebiliyor.
Ornek:

Son düzenleme:

ustura42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Haklisiniz hocam. Bende cihazi servise verirken onarim istemiyorum cihaz degisimi istiyorum dedim ama durum bu. Mesela soyle bir soru sorsam size ne cevap verirsiniz? ulkemizde rastgele insanlara sorsak 100 kisiden kac tanesi orjinal ekranla yan sanayi ekrani ayirabilirki orjinal telefon ve onarim yapilan telefonu yan yana koymadan? 3 mu 5 mi :). Bizim insanimiza orjinal diyip fiyati 500-1.000 diyin inanirlar malesef bu tarz islemler daha iyi denetlense belki daha guzel sonuclar cikacak. Sitelerden kontrol ediyorum ara ara ekran fiyatlari 250, 300, 400, 500 tl fiyat ama hepsi orjinal yazmis cok garip degil mi sizce de :) . Onarim sonrasinda bende Delta Servis 1 Delta Servis 2 delta servisten orjinal ekran ile degistirilmistir yazisi isteyecegim bakalim sonuc ne olacak :)
"Delta Servis Yine Yaptı Yapacağını" başlığı ile bu konu altında başımdan geçenleri yazdım uzun uzun . Ama bana cevap bile vermediler. Bi incele istersen. Yardım - Delta Servis Yine Yaptı Yapacağını

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
"Delta Servis Yine Yaptı Yapacağını" başlığı ile bu konu altında başımdan geçenleri yazdım uzun uzun . Ama bana cevap bile vermediler. Bi incele istersen. Yardım - Delta Servis Yine Yaptı Yapacağını
Hocam sizin konuyu detaylica okudum basinizdan cok talihsiz olaylar gecmis Allah yardimciniz olsun. Bugun basima gelen olayla birlikte bende galiba sizinle ayni olaylari yasayacagim gibi. Ekran degisti ama kalitesi tartisilir tahtakale urunu gibi 2.3. Sinifa benziyordu neyseki panelde lekeler vardi teslim almadim iade ettim, 2. Kez Ekran degisimi yapildiktan sonra bende bir orjinallik testi yaptirmak icin hal care bakayim, orjinal ekran ile degisim yapilmistir yazisi da isteyecegim ek olarak degisen parcanin seri numarasi formda belirtilmiyor bu talebimde olacak degisen parcanin faturasi da verilmeli. 1 ay once ikea garantiden yemek masami degistirdi yeni urun icin fatura teslim etti. Bakalim hayirlisi artik. cantara Emre hocam forumdaki hemen her konuya yardimci olmaya calisiyor, umarim sizin durumunuza da bir katkisi olur olumlu yonde ustura42 hocam. :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt