Satış Mi6 MIUI Türkiye Markette!

Progressive

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
3
Kısaca +64 gb hafıza kartı 450 tl :D Fiyatlandırmalar çok güzel

Canqiri

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Honor 7
Konular
2
Arkadaşlar biraz önce de belirttiğim üzere maliyet için tam olarak net bir rakam alamıyoruz. Her ithalatçı firma nakliye için farklı firmalar ve yollar tercih ediyor ve kendi anlaşmaları gizli. Dolayısıyla bunları açıklayamıyorlar. Bunların dışında pek çok ek maliyetler mevcut ve bunların da açıklanması pek uygun olmayacaktır. (Örneğin bu ek maliyetlerden hepimizin bildiği garanti firmalarına verilen miktar) Ancak biraz araştırma ile hemen hepimizin bulabileceği ve Cepport yetkililerinden de doğrulatma fırsatı elde ettiğim yaklaşık bir maliyet hesabı yapılır ise;

Örneğin 1000 liralık bir telefon ithal edilecek (Hesap kolay olsun diye 1000 yazdım siz miktarı kendiniz belirleyip hesabı yeniden yapabilirsiniz)

Cihaz : 1000 TL
ÖTV : %25 = 250 TL (Bu %25'lik miktar 160 TL altında olamıyor. Yani 100 liralık telefon için de 160 lira, 500 liralık telefon için de 160 alınıyor)
KDV : %18 =225 (KDV cihazın ham fiyatı üzerinden değil ÖTV eklenmiş hali üzerinden alındığı için gerçek fiyata %18 değil %22,5 olarak yansıyor)

olmak üzere cihazın sadece vergi maliyet 1,475 TL oluyor. Bunun üzerine nakliye, garanti vb. ek maliyetleri ve işletme giderlerini de eklememiz lazım. Satışlar internet üzerinden olduğu için alışveriş sitelerinin aldıkları komisyon oranlarını da ekleyelim...

Her ne kadar Mi6 konusunda olsak da Mi6 özelinde bu işlemi yapmıyorum çünkü bu hesaplama her cihaz için geçerli. Dileyen arkadaşlarımız diledikleri telefonun yurtdışı mağazalardaki fiyatını alıp üzerine bu maliyetleri ekleyerek cihazın ne kadar maliyeti olduğunu bulabilir zannediyorum.

Bir not da TRT Bandrolü için ekleyeyim. Bu eklenmiş fiyatlar üzerinden (örneğimizdeki 1475 TL) üzerinden bir de %6'lık TRT Bandrolü alınıyor. Ancak takip eden arkadaşlarımız bilirler bu bandrol kalktı. Dolayısıyla ben de hesaba dahil etmedim.

Mümkün olduğu kadar hesaba kişisel yorumlarımı katmamaya çalıştım fakat benim görebildiğim kadarıyla verginin vergisini alan sistemimiz içerisinde maalesef ne maliyet bizlerin hayallerinde olduğu gibi oluyor ne de ithalatçılar telefon başına yüzlerce lira kazanabiliyorlar...
Cantara hocam çinde 1000 liralık mi5s sizin dediğinize göre 1475 lira olmalı... Ama 1215 liraya satılıyor. Herhalde 1100 liraya gelmiştir bu satanlara. Bunu belirtmek istedim.

Canqiri

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Honor 7
Konular
2
Arkadaşlar biraz önce de belirttiğim üzere maliyet için tam olarak net bir rakam alamıyoruz. Her ithalatçı firma nakliye için farklı firmalar ve yollar tercih ediyor ve kendi anlaşmaları gizli. Dolayısıyla bunları açıklayamıyorlar. Bunların dışında pek çok ek maliyetler mevcut ve bunların da açıklanması pek uygun olmayacaktır. (Örneğin bu ek maliyetlerden hepimizin bildiği garanti firmalarına verilen miktar) Ancak biraz araştırma ile hemen hepimizin bulabileceği ve Cepport yetkililerinden de doğrulatma fırsatı elde ettiğim yaklaşık bir maliyet hesabı yapılır ise;

Örneğin 1000 liralık bir telefon ithal edilecek (Hesap kolay olsun diye 1000 yazdım siz miktarı kendiniz belirleyip hesabı yeniden yapabilirsiniz)

Cihaz : 1000 TL
ÖTV : %25 = 250 TL (Bu %25'lik miktar 160 TL altında olamıyor. Yani 100 liralık telefon için de 160 lira, 500 liralık telefon için de 160 alınıyor)
KDV : %18 =225 (KDV cihazın ham fiyatı üzerinden değil ÖTV eklenmiş hali üzerinden alındığı için gerçek fiyata %18 değil %22,5 olarak yansıyor)

olmak üzere cihazın sadece vergi maliyet 1,475 TL oluyor. Bunun üzerine nakliye, garanti vb. ek maliyetleri ve işletme giderlerini de eklememiz lazım. Satışlar internet üzerinden olduğu için alışveriş sitelerinin aldıkları komisyon oranlarını da ekleyelim...

Her ne kadar Mi6 konusunda olsak da Mi6 özelinde bu işlemi yapmıyorum çünkü bu hesaplama her cihaz için geçerli. Dileyen arkadaşlarımız diledikleri telefonun yurtdışı mağazalardaki fiyatını alıp üzerine bu maliyetleri ekleyerek cihazın ne kadar maliyeti olduğunu bulabilir zannediyorum.

Bir not da TRT Bandrolü için ekleyeyim. Bu eklenmiş fiyatlar üzerinden (örneğimizdeki 1475 TL) üzerinden bir de %6'lık TRT Bandrolü alınıyor. Ancak takip eden arkadaşlarımız bilirler bu bandrol kalktı. Dolayısıyla ben de hesaba dahil etmedim.

Mümkün olduğu kadar hesaba kişisel yorumlarımı katmamaya çalıştım fakat benim görebildiğim kadarıyla verginin vergisini alan sistemimiz içerisinde maalesef ne maliyet bizlerin hayallerinde olduğu gibi oluyor ne de ithalatçılar telefon başına yüzlerce lira kazanabiliyorlar...
Cantara hocam çinde 1000 liralık mi5s maliyeti sizin dediğinize göre 1600 lira olmalı... Ama 1215 liraya satılıyor. Herhalde 1100 liraya gelmiştir bu satanlara. Bunu belirtmek istedim.

Wandeta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış Aslan
Cihazım
Samsung S2
Konular
22
cantara

1.Araştırmalarım ve youtube vıdeolarından gördügüm kadarı ile mi6 kutusundan kılıf ve ekran koruyucu çıkıyor (yada orjinal kuyudan kılıf çıkmıyormu ) ama neden cepport' da kılıflı kılıfsız fiyatlar var alırsak kutudan çıkanlar hariç kılıfmı gönderiyor
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

2.Servis saglayıcı delta almayı düşünüyorum ama bu delta güven vermiyor bu konuda ne diyorsunuz

3.Gittigidiyor veya cepport yapı kredi kartına kampanya yapıyormu

Son düzenleme:

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
Hayırlı satışlar. Yorum yaparken fikirlerimizi kanitlanabilir veriler ile desteklersek daha isabetli olacaktır. Yoksa "kimse almaz, fiyatlar çok pahalı" diyen üyelere sorarlar: Kime göre ve neye göre ???

mudur1998

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note3 pro
Konular
4
Hayırlı satışlar. Yorum yaparken fikirlerimizi kanitlanabilir veriler ile desteklersek daha isabetli olacaktır. Yoksa "kimse almaz, fiyatlar çok pahalı" diyen üyelere sorarlar: Kime göre ve neye göre ???

sanırım burda kimse MI 6 fiyatlarını samsung S8 göre yada İphone 7 göre kıyaslamıyor,zaten burada genel olarak çin malı teller hakkında konuşuluyor

hani hem 2K,hem android 7.1.1,hem garantili ,yani kime göre neye göre sorunuza belki bir nebze cevap olur diye yazdım amacım kimseyi kırmak degil

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bence ZTE'nin Ekran/Kasa oranı daha İyi....bazıları bunu da önemsiyor olabilir...
Ben Mate7 alırken mesela bu önemliydi benim için... Ekran büyüklüğü ile birlikte8=)wasntme~~

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Umutcan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut can
Cihazım
Smg900f
Konular
18
bu ithalatçı garanti mi

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
cantara

1.Araştırmalarım ve youtube vıdeolarından gördügüm kadarı ile mi6 kutusundan kılıf ve ekran koruyucu çıkıyor (yada orjinal kuyudan kılıf çıkmıyormu ) ama neden cepport' da kılıflı kılıfsız fiyatlar var alırsak kutudan çıkanlar hariç kılıfmı gönderiyor
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ürünün kutusundan yalnızca bir adet silikon kılıf çıkıyor efendim, hangi ilandan alırsanız alın o kılıf kutuda geliyor yani, ekstra olarak kılıflı ilandan alırsanız size kutudakine ek bir adet daha gelecek.

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
Şahsen benim düşüncem, miui türkiye kurucuları diğer satıcılardan biraz daha uygun getirmesi yönünde. Neticede xiaomi agresif düşük fiyat politikası işlerken resmi fan sitesi çok kâr gütmemeli.

Bu arada bir yandan da hak vermek lazım. Türkiyedeki vergiler azımsanacak kadar değil. Yüklendikçe yükleniyorlar. Biraz da kâr hizmetin devamlılığı için gereklidir. Kimse babanınızın hayrına çin'e gitmiyor.

Tek istedğim 128 gb'nin 2250 civarı olması 64 gb hafıza için 500 lira çok fazla geliyor açıkçası.

Üst Alt