Satış Mi6 MIUI Türkiye Markette!

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
( Kurallara uymak ve saygıyı bozmamak kaydı ile ) Kimsenin yaşını ve bilgi seviyesini bilemeyiz oyüzden kimseye böyle yorum yapıyorsun diye kızamayız.Forumlar tartışmak dogruyu bulmak yanlışları haykırmak bu yanlışları birilerinin duymasını saglamak içindir. (İster al ister alma fiyatlar bu demenin bir anlamı yok kiminin cebinde peşin parası var alacak kimiside taksitle alacak birine bakıyorsun taksit var komısyon alıyor bırıne bakıyorsun taksit var fiyat uçmuş ) konuşurken herkezin faydası için yapıcı olalım

Ha ne diyecegim

Burda Resmi satış yapan var Resmi satış yapmayan var susmak veya kaçamak cevaplar yerine bak arkadaş ben bu cihazı şu fiyattan çinden alıyorum şu fiyattan ülkeye sokuyorum ülkedede üstüne şu fiyatlar geliyor ( Resmi satış yapmayan farklı tabi) bende üstüne şunu koyuyorum ve satıştaki sonuçta bu dese son noktayı koysa bizde kazıklanıp kazıklanmadıgımızı anlasak sussak...Varmı kızmadan (insanımızın huyudur bu) cevap verecek babayigit
- Hocam öncelikle sarf ettiğiniz sözleri bana kinayen dile getirdiğinizi ve söylediğim her kelimenin ardında olduğumu bilmenizi isterim.
- Ayriyeten, şahsımın kişilerin bilgi seviyesini bilip bilmediğim konusundaki yorumunuza hitaben, şahsınızında bahsettiğim kişilerin (forum yetkilileri) bilgi ve yetki seviyelerini bilip bilmediğim konusunda bir bilgi sahibi olmadığınızı dile getirmek isterim.
- Doğrudur, forum sayfaları birer tartışma platformudur, fakat huzursuzluk ve yersizlik yapma mekanı değil. Bilenler bu işi yapıyor bilmeyenler konuşuyor.. İşte asıl problem bundan kaynaklanıyor..
- Buyursun o yorumları telafus eden kişiler yapsınlar bu işi ve cuzzi fiyatlara getirsinler ki konuşmaları bardağı dolduracak kıvamda yer bulsun. Bizlerde hakkıyla (dürüst !!!) yapılan bu ticaretten yararlanma memnuniyetini tadalım. Fakat az laf çok iş ile..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Wandeta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış Aslan
Cihazım
Samsung S2
Konular
22
- Hocam öncelikle sarf ettiğiniz sözleri bana kinayen dile getirdiğinizi ve söylediğim her kelimenin ardında olduğumu bilmenizi isterim.
- Ayriyeten, şahsımın kişilerin bilgi seviyesini bilip bilmediğim konusundaki yorumunuza hitaben, şahsınızında bahsettiğim kişilerin (forum yetkilileri) bilgi ve yetki seviyelerini bilip bilmediğim konusunda bir bilgi sahibi olmadığınızı dile getirmek isterim.
- Doğrudur, forum sayfaları birer tartışma platformudur, fakat huzursuzluk ve yersizlik yapma mekanı değil. Bilenler bu işi yapıyor bilmeyenler konuşuyor.. İşte asıl problem bundan kaynaklanıyor..
- Buyursun o yorumları telafus eden kişiler yapsınlar bu işi ve cuzzi fiyatlara getirsinler ki konuşmaları bardağı dolduracak kıvamda yer bulsun. Bizlerde hakkıyla (dürüst !!!) yapılan bu ticaretten yararlanma memnuniyetini tadalım. Fakat az laf çok iş ile..

Size yazmadım size yazsam belirtirim çoğu forumda aynı isimle üyeyim beni tanıyan bilir belirtirim.

Ortaya yazdım yazdığımı sizde tam anlamamışsınız aslında cevap verende siz olmamanız lazımdı.

Yanlışları belirttim ve fikrimi yazdım

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Size yazmadım size yazsam belirtirim çoğu forumda aynı isimle üyeyim beni tanıyan bilir belirtirim.

Ortaya yazdım yazdığımı sizde tam anlamamışsınız aslında cevap verende siz olmamanız lazımdı.

Yanlışları belirttim ve fikrimi yazdım

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam birincisi; Sarf ettiğiniz kelimeler bana ait olduğu için cevap verme gereği duydum.
İkincisi ise; Herşey kişinin genel konu hakkında (telefon vs teknoloji) bilgi sahip olup olmadığı değildir bazen ise sadece özet hakkında bilgi sahibi olunmalarıdır. Kişiler bir kitabı baştan sona okuyor olabilir fakat kitabın adını sorduğunuz vakit afallıyor ise o kitabında bir anlam ve kaidesi kalmıyor.. Bazı arkadaşlar foruma girer girmez karşısına çıkan ilk konuya bodoslama dalıp yorum ve görüş bildiriyorlar. Halbuki bilgi sahibi olsalar, tatmin edecek cevapların (telefon fiyatlarının bu denli pahalı olması) bir çok konu altında tartışılıp açıklığa kavuşturulduğunu bilerek yorum yaparlardı.
İyi forumlar..

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Çok pahalı xiaomi yıl xiaomi yapan ucuz fiyata yüksek özellik ve kalite idi. O da kalmamış artık. 1000 daha verir Türkiye distr garantili s8 alırım daha iyi

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Wandeta hocam genellikle ticari işletmeler bu tarz maliyet hesaplarını "ticari sır" olarak değerlendiriyor ve açıklamaya pek yanaşmıyorlar ancak bu talebinizi ilgililere ileteceğim. Eğer uygun görürlerse bir açıklama yazacaklardır. :)

Dreamer isimli kullanıcı ise bir başka forum üyesi arkadaşımıza hakaret etmesi nedeniyle forumumuzdan uzaklaştırılmıştır. Uzaklaştırma nedeni olan mesaja ait ekran görüntüsünü de ekleyeyim ki yanlış anlaşılmasın...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
Anladığım kadarıyla ithalarlar hep çinde aracı firmadan yapılıyor .

Dolayısıyla
Yurtdışı alıs fiyatı + nakliye + gümrük + (ithalatta her zaman çıkababilecek beklenmedik extra evrak maliyetleri) + garanti + Kur kaynaklı fark + satış karı tüm bunlar zaten 2000 tl yi bulduruyordur.

Ülkemizde ithalat ver parayı al malı olmuyor.Genellikle hep bir sorun cıkar bu evrak olur bu gümrük olur olur da olur. Hep bunlar bir extra maliyet.
İtahaltcı firmada 100 lira kar etmek icinde yapmaz bu işi. Ofis giderleri + stopaj+ kdv + personel gibi gibi cogu kımsenın dusunmedıgı maliyetleride goz onunde bulundurmak lasım.

Bu bir ticaret , kimse kimseye zorla mal satmıyor. Bazı arkadaslar ithalatcı firmaları cok fazla elestiriyorlar.
Tabiki abartısız bir fiyat dengesi olması lasım. Bende isterim 1600-1700 liraya Mi6 almak kim istemezki.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar biraz önce de belirttiğim üzere maliyet için tam olarak net bir rakam alamıyoruz. Her ithalatçı firma nakliye için farklı firmalar ve yollar tercih ediyor ve kendi anlaşmaları gizli. Dolayısıyla bunları açıklayamıyorlar. Bunların dışında pek çok ek maliyetler mevcut ve bunların da açıklanması pek uygun olmayacaktır. (Örneğin bu ek maliyetlerden hepimizin bildiği garanti firmalarına verilen miktar) Ancak biraz araştırma ile hemen hepimizin bulabileceği ve Cepport yetkililerinden de doğrulatma fırsatı elde ettiğim yaklaşık bir maliyet hesabı yapılır ise;

Örneğin 1000 liralık bir telefon ithal edilecek (Hesap kolay olsun diye 1000 yazdım siz miktarı kendiniz belirleyip hesabı yeniden yapabilirsiniz)

Cihaz : 1000 TL
ÖTV : %25 = 250 TL (Bu %25'lik miktar 160 TL altında olamıyor. Yani 100 liralık telefon için de 160 lira, 500 liralık telefon için de 160 alınıyor)
KDV : %18 =225 (KDV cihazın ham fiyatı üzerinden değil ÖTV eklenmiş hali üzerinden alındığı için gerçek fiyata %18 değil %22,5 olarak yansıyor)

olmak üzere cihazın sadece vergi maliyet 1,475 TL oluyor. Bunun üzerine nakliye, garanti vb. ek maliyetleri ve işletme giderlerini de eklememiz lazım. Satışlar internet üzerinden olduğu için alışveriş sitelerinin aldıkları komisyon oranlarını da ekleyelim...

Her ne kadar Mi6 konusunda olsak da Mi6 özelinde bu işlemi yapmıyorum çünkü bu hesaplama her cihaz için geçerli. Dileyen arkadaşlarımız diledikleri telefonun yurtdışı mağazalardaki fiyatını alıp üzerine bu maliyetleri ekleyerek cihazın ne kadar maliyeti olduğunu bulabilir zannediyorum.

Bir not da TRT Bandrolü için ekleyeyim. Bu eklenmiş fiyatlar üzerinden (örneğimizdeki 1475 TL) üzerinden bir de %6'lık TRT Bandrolü alınıyor. Ancak takip eden arkadaşlarımız bilirler bu bandrol kalktı. Dolayısıyla ben de hesaba dahil etmedim.

Mümkün olduğu kadar hesaba kişisel yorumlarımı katmamaya çalıştım fakat benim görebildiğim kadarıyla verginin vergisini alan sistemimiz içerisinde maalesef ne maliyet bizlerin hayallerinde olduğu gibi oluyor ne de ithalatçılar telefon başına yüzlerce lira kazanabiliyorlar...

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38
Şu an bu fiyatlara mi6 alacağıma htc10 alırım, bu fiyata mi6 alınmaz. Sitenin durumunu iyi görmüyorum. Satıcılar istila etmiş tüketicilere atar yapıyor. Kardeşim kusura bakma ancak bu fiyata satabiliyoruz demek yerine alıyorsan al, bu fiyat uygun, bilmişlik yapma deniyor. Bu yorum yayınlanmıyor ise haklılığım daha fazla ortaya çıkıyor demektir.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
bir kaç hafta önce ben MI6 bu fiyatlara alınırmı(2000-2500) diye başlık atmış ve telin bu fiyatlara gelecegini yabancı forumlardan alıntılarla belirtmiştim,benim konuyu çöpe attılar da ne oldu halen MI 6 bu fiyatlara alınırmı tartışması var,diger çinli üreticiler gibi xaiomi nin de kıçı kalktı bundan sonrada zor iner,huawei gibi olur.
ha bu fiyatlara bana görede alınmaz leeco le pro 3 bunun yarı fiyatına bende gittim onu aldım

Hocam son olmak üzere bir defa daha yazıyorum ve sizi kırmadan konunuzun hatasını nasıl anlatabilirim bilemiyorum... Açtığınız konuyu hatırlıyorum. mi6xiaomi5 adındaki çakma bir siteden aldığınız bilgiyi resmi bilgi olarak yayınlamaya çalıştığınız için o konunuz çöpe taşındı. Referans aldığınız site Mi6 tanıtılmadan yaklaşık 1 yıl önce öylesine sahte bir haber yapmış. Mi6 teknik özellikleri hakkında vermiş olduğu teknik bilgilerin hemen hemen hiç biri doğru değil. Oysa siz o yazıya haber diyerek inanmış ve forumumuzda paylaşmışsınız. Verdiğiniz kaynak ve konunuz 2400 yuanlık Mi6 fiyatını 3500 yuan olarak yazıyor. Bu tarz hatlı bilgilerin forumumuzda yayınlanmasına izin veremeyiz.

Şu an bu fiyatlara mi6 alacağıma htc10 alırım, bu fiyata mi6 alınmaz. Sitenin durumunu iyi görmüyorum. Satıcılar istila etmiş tüketicilere atar yapıyor. Kardeşim kusura bakma ancak bu fiyata satabiliyoruz demek yerine alıyorsan al, bu fiyat uygun, bilmişlik yapma deniyor. Bu yorum yayınlanmıyor ise haklılığım daha fazla ortaya çıkıyor demektir.

Hocam sitenin durumunu iyi görmüyorum demişsiniz ancak ayrıntılandırmamışsınız. Hatalı olarak gördüğünüz noktaları bizlerle paylaşabilirseniz her beraber düzeltmeye çalışalım?

mudur1998

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note3 pro
Konular
4
Hocam son olmak üzere bir defa daha yazıyorum ve sizi kırmadan konunuzun hatasını nasıl anlatabilirim bilemiyorum... Açtığınız konuyu hatırlıyorum. mi6xiaomi5 adındaki çakma bir siteden aldığınız bilgiyi resmi bilgi olarak yayınlamaya çalıştığınız için o konunuz çöpe taşındı. Referans aldığınız site Mi6 tanıtılmadan yaklaşık 1 yıl önce öylesine sahte bir haber yapmış. Mi6 teknik özellikleri hakkında vermiş olduğu teknik bilgilerin hemen hemen hiç biri doğru değil. Oysa siz o yazıya haber diyerek inanmış ve forumumuzda paylaşmışsınız. Verdiğiniz kaynak ve konunuz 2400 yuanlık Mi6 fiyatını 3500 yuan olarak yazıyor. Bu tarz hatlı bilgilerin forumumuzda yayınlanmasına izin veremeyiz.

hocam çocuk degilimki kırılıp küseyim darılayım,zaten öyle olsa siteye ugramazdım
benim referanslar yanlışda olsa, sonuçta tel 2000-2500 aralıgına oturdu ,benim kızdıgım site yada siz degilsiniz ben xiaomi ye söyleniyorum huawei gibi olsun istemiyordum ama oldu,yine kızdıgım konu MI 6 nın bu fiyata "bana göre"alınmayacagı idi.
halen redmi note 3 pro ve MI 5S plus telimiz var bende ve hanımda ,ha ben leeco le pro 3 aldım çünkü redmi note 3 pro bana MI 5S plus tan sonra çok yavaş geldi ve fiyatıda uygundu ayrıca miui rom ile kullanıyorum

Üst Alt