Soru Mi5'lerin ömrü ne kadar?(Kapanma Sorunu?)

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Yaklaşık 3.5 yıllık Mi5 Prime telefonum birkaç kapanma sonrasında şimdi tamamen gitti. Bataryayı sök tak veya tiner ile temizleme hepsini yaptım. Şuan hiçbir şekilde açılmıyor. Powerbank ile şarj etmeye çalıştığımda powerbank şarj ediyor gözüküyor ama telefon açılmıyor. Ekran gitmiş desek telefon açıldığında led lambası veya tuş ışık titreşimlerinin çalışması gerekirdi. Anakart tamiri denmiş ama nerede yapılacak diye bilgi göremedim. Gerçi satın alıp kendim de değişebilirim. Eğer ekran kırık, atıl durumda telefon satacak varsa irtibata geçebilir

Oyla:

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
An itibariyle 3. Senesini devirdi telefon 6 ay daha ömür biçtim inşallah bir o kadar dayanır.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bu aralar mi5 de kendiliginde kapanıp 10 15 dk kendini sürekli yeniden başlatıyor. İki kez fabrika ayarlarına döndüm aynı son çare rom atmak kaldı.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MIUI 9 son betaya geçin arkadaşlar sorunsuz kullanin

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Hocam mi5in sonu mu geliyor demişsiniz ben ilk çıktığı zamanlar 3gb ramli mi4 almıştım yurtdışından. Uzun bir süre kullandim sonra Huawei mate 10a geçtim ordan sonra rn8 e geçtim ve benim mi4ümü şuan annem kullanıyor arada bakıyorum hâlâ kasma donma yok içine mi9 global beta yüklemiştim hâlâ o duruyor. Sadece bir kere bataryasını değiştirdim şişmişti.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Yaklaşık 3.5 yıllık Mi5 Prime telefonum birkaç kapanma sonrasında şimdi tamamen gitti. Bataryayı sök tak veya tiner ile temizleme hepsini yaptım. Şuan hiçbir şekilde açılmıyor. Powerbank ile şarj etmeye çalıştığımda powerbank şarj ediyor gözüküyor ama telefon açılmıyor. Ekran gitmiş desek telefon açıldığında led lambası veya tuş ışık titreşimlerinin çalışması gerekirdi. Anakart tamiri denmiş ama nerede yapılacak diye bilgi göremedim. Gerçi satın alıp kendim de değişebilirim. Eğer ekran kırık, atıl durumda telefon satacak varsa irtibata geçebilir
Telefonun batarya takılı halde arka kapağını aç ve derin dondurucuya koy, 5 dakika sonra ekranın açıldığını göreceksin, muhtemelen kronik sorun olmuş

Oyla:

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Hocam mi5in sonu mu geliyor demişsiniz ben ilk çıktığı zamanlar 3gb ramli mi4 almıştım yurtdışından. Uzun bir süre kullandim sonra Huawei mate 10a geçtim ordan sonra rn8 e geçtim ve benim mi4ümü şuan annem kullanıyor arada bakıyorum hâlâ kasma donma yok içine mi9 global beta yüklemiştim hâlâ o duruyor. Sadece bir kere bataryasını değiştirdim şişmişti.
Benim mi4 ümü babam kullanıyor hala taş gibi telefon ama bu mi5 de kronik kapanma sorunu var onda yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı ilana koydum elden cıkartabilirsem 700 800 lira gibi bir fiyata tertemiz ilk günkü gibi.redmi note 8 almayı düşünüyorum 1800 TL kayıtlı olarak satıyorlar sıfır.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Benim mi4 ümü babam kullanıyor hala taş gibi telefon ama bu mi5 de kronik kapanma sorunu var onda yok

Cihazı ilana koydum elden cıkartabilirsem 700 800 lira gibi bir fiyata tertemiz ilk günkü gibi.redmi note 8 almayı düşünüyorum 1800 TL kayıtlı olarak satıyorlar sıfır.
Ben 1100e almıştım hocam 1800 çok geldi bana.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80

700-800 biraz fazla değil mi hocam ? Hayırlı satışlar ama biraz tok olmuş sanki fiyat.

Oyla:
Üst Alt