Soru Mi5'lerin ömrü ne kadar?(Kapanma Sorunu?)

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
4 yıl bitmek üzere. İlk çıktığında 1100 tl ye aldım.
2 kere batarya, 1 kere LG hayalet ekran sebebiyle delta garantiden değişti. miuiTR son sürüm kurdum. Sorunsuz devam ediyoruz çok şükür.
Bozulmasın diye dua ediyorum. Çünkü bu fiyata küçük ekranlı telefon kalmadı. Fiyatı geçtim, artık mi9 se haricinde kibar, küçük telefon yok. Bozulsa ne alırım diye düşünüyorum ama bulamadım henüz.

Oyla:

firatc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 5
Konular
4
Ben 3 yıl kullandım kardeşime verdim o kullanıyor şimdi. Geçen düşürmüş ekran gitmiş kırık yok ama ekranda görüntü yoktu. Dokunmatik vs çalışıyordu ama seslerden titreşimden. Ekran aldım taktım canavar gibi hala. Ama batarya da değişmeli sanırım orijinal bataryayı alıp takıcam bir de. Daha kullanılır sd820 fena işlemci değil ben çok severim.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
sd820 fena işlemci değil ben çok severim.
Isınma fazla, her oyunda iş yapıyor. Performans'ı hala çok iyi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

4 yıl bitmek üzere. İlk çıktığında 1100 tl ye aldım.
2 kere batarya, 1 kere LG hayalet ekran sebebiyle delta garantiden değişti. miuiTR son sürüm kurdum. Sorunsuz devam ediyoruz çok şükür.
Bozulmasın diye dua ediyorum. Çünkü bu fiyata küçük ekranlı telefon kalmadı. Fiyatı geçtim, artık mi9 se haricinde kibar, küçük telefon yok. Bozulsa ne alırım diye düşünüyorum ama bulamadım henüz.
Tebrikler hocam. Bakalım ben de görebilecek miyim?

Oyla:

firatc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 5
Konular
4
Isınma fazla, her oyunda iş yapıyor. Performans'ı hala çok iyi.

Tebrikler hocam. Bakalım ben de görebilecek miyim?
Valla isinma fazla hocam dogru ama o konuda xiaominin eksi de cok fazla. Adamlar ekrana termal bantla aktarmislar islemcinin isisini. Ben biraz termal macun ekledim. Termal kapasiteden dolayi isiniyor ekran tabii yine ama islemci isiyi daha cok dagitabiliyor

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Kasaya ısının çok yansıdığının farkındayım. Rn 8 kullanan arkadaşım performansımı kıskanıyor. :) :) 4 yılı doldurmak istiyorum. (amacım telefonu bozulana kadar kullanmak) bundan sonra geçeceğim telefonun beni mi 5 kadar memnun edememe ihtimalinden korkuyorum.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Kasaya ısının çok yansıdığının farkındayım. Rn 8 kullanan arkadaşım performansımı kıskanıyor. :) :) 4 yılı doldurmak istiyorum. (amacım telefonu bozulana kadar kullanmak) bundan sonra geçeceğim telefonun beni mi 5 kadar memnun edememe ihtimalinden korkuyorum.
Dostum maalesef mi5 ten sonra bir çok farklı telefon kullandım güncel modellerden hiçbirisi mi5 in yerini dolduramıyor, boyut olarak, işlevsellik olarak, özellikleri olarak zamanının çok ötesinde bir telefondu mi5, hatta epey sitesine girip mi 5 teki özellikleri yazın hepsinin bir arada bulunduğu başka telefon olmadığını görürsünüz.. benim telefonda uykuya geçince uyanmama sorunu oluştu şimdi aliexpressten anakart siparişi verip kullanmaya devam edeceğim telefonu...

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Dostum maalesef mi5 ten sonra bir çok farklı telefon kullandım güncel modellerden hiçbirisi mi5 in yerini dolduramıyor, boyut olarak, işlevsellik olarak, özellikleri olarak zamanının çok ötesinde bir telefondu mi5, hatta epey sitesine girip mi 5 teki özellikleri yazın hepsinin bir arada bulunduğu başka telefon olmadığını görürsünüz.. benim telefonda uykuya geçince uyanmama sorunu oluştu şimdi aliexpressten anakart siparişi verip kullanmaya devam edeceğim telefonu...
Biliyorum altın değerinde. Zamanında çok araştırmıştım. Zamana yenik düşmedi ve kolay kolay düşmeyecek.

Bozulana kadar dediğim telefon kurtarılamaz olana kadar. Onu bunu değiştirirsin yine kullanırsın.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
mi 5 kadar ayarsız bir telefon yok gerçekten ama seviyorum be :) . 4 yıla yaklaştı benim. bir buçuk yılın sonunda bu kapanma sorunu çıktı. Deltaya yolladım bir ay bekledi, geldi 3 gün sonra tekrar kapandı tekrar gitti bir ay daha bekledim. neyse sonra güzel kullanırken bir gün yataktan doğrulurken elimin altındaymış yatak esneyince gofret gibi yarıldı telefon. kasa yamuldu arka kapak kırıldı. kasayı düzelttirmeyi sordum telefoncuya o da tavsiye etmedi gidene kadar kullan bence dedi. neyse artık ömrü bitti derken o haliyle bir buçuk yılı devirdim. bu yıl başında deji batarya ile şarj problemini de hallettim. bunun yanında beni delirten sık sık telefonun kapanmasıydı. garanti gittikten sonra bataryanın pimini takıp çıkarınca telefon kendine geliyordu. hatta bir gün baya işimin olduğu bir gün çat kapandı. gittim bir telefoncuya tornavida rica ettim, iki dakikada söktüm taktım kendine geldi :D. Neyse şimdi tekrar kapandı ve pimi çıkarıp takmanın hiçbir etkisi olmuyor. Galiba artık telefon gerçekten öldü :D. Neyse inşallah kurtarırım kurtaramasam da canı sağ olsun beni 4 yıldır verdiğim paraya göre -zaman zaman canımı sıksa da- güzel götürdü.

Oyla:

Mesut6410

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi9 se
Konular
2
Hocam bu açılıp kapanma sorununu cözdünmü ?

Oyla:
Üst Alt