Soru Mi5'lerin ömrü ne kadar?(Kapanma Sorunu?)

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

sonergul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
11
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

Neden öyle düşünüyorsun ki hala telefonu çok iyi kullanan arkadaşım var. Sıkıntısı yok. Bende Mi6 var ve hala çok iyi...
Tavsiyem Deji veya Nohon batarya al. Custom bi' rom kur. Mesela EU Rom. Tamamdır.

Oyla:

Tevfik_Akman

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tevfik
Cihazım
xiaomi mi5
Meslek
işçi
Konular
131
Forumda archelot hocam dan almıştım 4. yılı hala sıkıntısız kullanıyorum batarya filan değiştirmedim pes 2020 oynarken biraz kasıyor onun dışında sorunsuz maşallah artık değiştirmeyi düşünüyorum ama fiyatlar çok yüksek ve benim için performans önemli Asus Rog phone veya Black Shark bakıyorum dün antutu testi yapmıştım daha çok fazla performans kaybı yok 64gb 11gb filan boş o sebepten biraz düşük aldığını düşünüyorum ekran yanığı filanda yok aynı dönemde çocuğuma Samsung Galaxy a8 2015 almıştım batarya bitti değiştirildi mi5 her zaman orijinal şarj aleti ile kullandım
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

korkmazay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi5
Konular
2
2016 Nisan ayından bu yana Mİ5 china room olarak kullanıyorum maşallah sıkıntı yok. Tabi pil değişimi oldu bu arada. Ama performans hala gayet iyi.clap~~

Oyla:

byl82

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
samsung s 3
Konular
24
2016 temmuz dan beri kullanıyorum bir kere batarya değiştirdim aosp romlarla idare ediyorum

Oyla:

alpefe

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alp Efe
Cihazım
Mi5
Konular
0
Selam, dün şarjı biten mi5 3 GB ram 32 GB lik telefonum kapandı açılmadı, şarjda olmadı. Hiçbir sebep yokken oldu bütün bu olanlar. Telefonda hareket olmayınca fastboot da mümkün olmadı tabi. Yakında bir yetkili ve yetkin bir servis olmayınca da zaten eski model deyip elektronik tamir takimini çıkardım. Bir yığın youtube videosu ve forum okumalarindan sonra aklımda binbir deli fikirle telefonu söktüm. Çip degistiremezdim, anakartta tamir edenezdim ama en azından içini sileyim dedim. Pilini çıkardım, içini güzelce sildim alkollü kağıt bezle, kuruttum. Pilini tekrar monte ettim ve telefonum eskisi gibi çalıştı. Özetle imkanınız varsa çalışmayan ve açılmayan mi5 inizi servise vermeden önce pilini söküp içini temizleyin ve tekrar montajını yapın, çalışmıyorsa servise gidin. Her servis iyi niyetli yaklasmiyor. Ayrıca mi5 gayet takılmadan çalışmaya devam ediyor, böyle giderse sadece pil değişimi yapacağım. İyi günler.

Oyla:

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Bataryası şu an idare ediyor yazın değişim yapacağım.Uzun süredir kullananları görmek güzel:)Bu arada ben de Los16 sürümünü kullanıyorum.pil ve performans olarak tatmin edici.aynı özellikleri olan cihazlar 2 bin liranın üzerinde.

Oyla:

erenqwerty

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 5 64 gb
Konular
1
ben de 2016 ekimde almıştım . maşallahı var en uzun kullandığım telefonum oldu. bataryayı 2. kere değiştirdim ilki nohondu şimdi deji takılı memnumum. 4-5 saat ekran süresi veriyor clap~~

Oyla:

SlmKbr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Ben de 2016 Ağustos'ta almıştım. Hâlâ kullanıyorum. Bataryayı da değiştirmedim hiç. Bataryası ilk günkü gibi değil tabi ama yine de günü çıkartıyor. Xiaomi.Eu Miui 11 Stabil romunu kullanıyorum birkaç aydır. Bundan önce de Global Kararlı romunu kullanmıştım hep.

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
2016 Eylül ama benimki 5s günü çıkarıyor çok rahat global pro eu miroom denemediğim kalmadı,şuan miroom dayım kernel kurulu bugün yarın banada bir batarya farz olucak ama
Selametle

Oyla:
Üst Alt