Soru Mi5'lerin ömrü ne kadar?(Kapanma Sorunu?)

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Mi5 ilk çıktığında almıştım başına gelmeyen kalmadı , 2 kez batarya değiştirdim . Performans olarak ilk günkü gibi eşime verdim hala kullanıyor. ;)

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
2016 Eylül ama benimki 5s günü çıkarıyor çok rahat global pro eu miroom denemediğim kalmadı,şuan miroom dayım kernel kurulu bugün yarın banada bir batarya farz olucak ama
Selametle
Merhabalar, Hangi kernel kurulu hocam, 1 günü rahat çıkarıyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de 3 Ekim 2016'dan beri Mi5 kullanıyorum, sürekli rom değiştiriyorum ama batarya dayanmıyor 1 günü çıkarmıyor hiç batarya değişikliği de yapmadım henüz, ama memnun sayılırım telefondan.

Oyla:
S

sinan345

Guest
5 yıl oldu halen bir sıkıntısı yok ama artık miui den sıkıldım hayırlısı ile samsung galaxy a51 alacam.

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Merhabalar, Hangi kernel kurulu hocam, 1 günü rahat çıkarıyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de 3 Ekim 2016'dan beri Mi5 kullanıyorum, sürekli rom değiştiriyorum ama batarya dayanmıyor 1 günü çıkarmıyor hiç batarya değişikliği de yapmadım henüz, ama memnun sayılırım telefondan.
Exkernel hocam kullanıyorum
bitexx hocamdan aldığım bilgi şu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Selametle

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bu sürümü kurun arkadaşlar , eu yada global beta dahada güncellemeyin sorunsuz kullanırsınız , miui 9 son sürümü ,

mi5_V8.5.24_8.0_BETA

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Temmuz 2016 da almıştım, yaklaşık 4 yıl oldu ve maalesef geçen ay kapanma sorunu başladı. Batarya son bir yıldır bir günü çıkartamıyordu ama yine de değiştirmedim. Kamerası olsun, kullanımı olsun, efsane telefondur benim için. Kapanma sorunu olmasa (şuan halen çözümü bulunmadı) en az 2 yıl daha çok rahat kullanabilirdim. Telefonla oyun oynamayan birisiyim.

Oyla:

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
2017 Şubatta aldım , yüklemediğim rom kalmadı hala da çalışıyor şu anlık maşallah. bu gün yeni tele geçtim redmi note9 s aldım. sebebi şimdiye kadar hiç kapanma sorunu yaşamamıştım geçtiğimiz hafta 3 kere peş peşe her gün kapandı. Sorunun kronik olduğunu söyledi xiaomi teknik servisi.tamiri mümkün anakart değişiyor ,6 ay kadar garanti veriyorlar 350-400 civarı yapıyorlar, İstanbul tahtakaledeki servis bilginiz olsun. Yukarıdada bir kaç arkadaş yazmış , telefon susar ve hiç bir şekilde açılmaz ise direkt telefoncuya götürmeyin. çıkarın arka kapağını , üst taraftaki gördüğünüz vidaları nazikçe sökün , bataryanın bağlantısını sökün ve tinerle (kulak temizleme pamuğuna ıslatarak) telinizi silin . 5 dk kurumasını bekleyin.tiner uçar zaten. batarya bağlantısını takıp teli şarza takın muhtemelen açılır. geçici çözümdür. ben 3 kere aynı şekilde geri döndürdüm. ama ne zaman kapanacağı malum . tornavida ile gezmeye başlamıştım 8=) . umarım birilerinin işine yarar. artık ne kadar giderse yeni aldığım telefonda canavar gibi ama mi5 e işlemcisi yaklaşamıyor bile . telinizin kıymetini bilin hala çok telefondan çok daha iyi.

Oyla:

Serhan25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhan
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
0
13 gün sonra 3 yıl olacak. Son 8-9 aydir baska telefonlar kullansam bile mi 5'e geri dönmek zorunda kaldim. Rom attim hiz konusunda sıkıntımız yok. Kamera olarak da memnunum.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Oyun oynayanlar ve sorunsuz (hdr+ işleniyor dediği zaman fotoğrafa gireseniz google fotoğraflara atıyor ya da sadece bende böyle) gcam için pixel experience önerebilirim. Batarya bakımından lineage os gözüme çarptı ama performansı global miui 10 dan kötüydü ben de ilk fırsatta değiştirdim.

Oyla:

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Bu aralar mi5 de kendiliginde kapanıp 10 15 dk kendini sürekli yeniden başlatıyor. İki kez fabrika ayarlarına döndüm aynı son çare rom atmak kaldı.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt