Soru Mi5'lerin ömrü ne kadar?(Kapanma Sorunu?)

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Selamlar.Mi5 i olupta hala kullanan var mı?Özellikle 3 seneden fazla kullanabilen? Benimki 3 seneye yaklaştı forumda da kapanıp açılmayan cihaz çok 2 sene sonra bende ha bügün ha yarın gider diye bekliyorum önemli şeylerimi telefonda tutmuyorum :(

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Ne kadar eder 500 de az olmaz mı ?
Hocam sizin elinizde kalmış tabi ki. Cihazın performans karşılığı tabiki eder ama Türkiye'de bizim gibi düşünen kaç kişi var ? Bundan ötürü sordum amacım sizin satışınızı baltalamak değil yanlış anlamayın lütfen. İnsanlar daha yeni tanıdığı için biraz uzaklar.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Hocam indirin letgoyu veya sahibindene falan bakın ona göre bir fiyat belirleyin kendinizce. Letgodaki mi 5 ilanlarına bakın mesela cevrenizdeki ilanlari göstereceği için daha rahat fikir yurutursunuz.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
denedim ama maalesef olmadı
Bende ilk başta tesadüf sandım ama inanki her seferinde açıldı, sonradan soğutucu padlerden kaynaklandığını öğrendim (heralde buradaki bir konuda bir arkadaş yazmıştı), anakartın koruyucusunu çıkarıp padlerin olduğu kısma baskı yapınca ekran anında geliyordu, her seferinde denedim çalışıyor bazen biraz sert bastırınca geliyor ama mutlaka ekran geliyor, sorunun padlerden kaynaklandığını anladım veya oradaki bir bileşenden, muhtemelen ya o değişecek ( kim yapar nerede yaptırabilirim bilmiyorum) ya da gözümü karartıp yeni anakart alacağım (aslında dolar ucuzlasa ve aliexpress vergisi olmasa hiç düşünmeden alınır),
Bu telefondaki özelliklere yakın 5 ile 5,3 inç arası telefon maalesef piyasa da yok, miui ye alıştıktan sonra başka telefon kullanamıyorum, şimdiki telefonların da ekran boyutları hep büyük..

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Bende ilk başta tesadüf sandım ama inanki her seferinde açıldı, sonradan soğutucu padlerden kaynaklandığını öğrendim (heralde buradaki bir konuda bir arkadaş yazmıştı), anakartın koruyucusunu çıkarıp padlerin olduğu kısma baskı yapınca ekran anında geliyordu, her seferinde denedim çalışıyor bazen biraz sert bastırınca geliyor ama mutlaka ekran geliyor, sorunun padlerden kaynaklandığını anladım veya oradaki bir bileşenden, muhtemelen ya o değişecek ( kim yapar nerede yaptırabilirim bilmiyorum) ya da gözümü karartıp yeni anakart alacağım (aslında dolar ucuzlasa ve aliexpress vergisi olmasa hiç düşünmeden alınır),
Bu telefondaki özelliklere yakın 5 ile 5,3 inç arası telefon maalesef piyasa da yok, miui ye alıştıktan sonra başka telefon kullanamıyorum, şimdiki telefonların da ekran boyutları hep büyük..
Dediğinizi deneyeceğim, inşallah olur içinde bilgilerim kaldı maalesef, en azından kurtarıp yeni anakart alırım. Haklısınız maalesef benzer şekilde hiçbir telefon yok neredeyse mi6 ve tekniksel özellikleri çok benzer Moto Z var. Büyük ve tuşsuz ekran pek sevemiyorum. Mi5 tam istediğim, Mi6da keşke kulaklık girişi olsaydı direkt onu alırdım

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Hocam dediğinizi yaptım oldu. Kapanma sorunu olduğunda tekrar açtığım zaman ısındığını fark ediyordum ama bu hiç aklıma gelmedi çok sağolun. PC için olan pedlerden falan arayıp yapıştırmayı düşünüyorum. Çok mutlu ettiniz beni valla.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Hocam dediğinizi yaptım oldu. Kapanma sorunu olduğunda tekrar açtığım zaman ısındığını fark ediyordum ama bu hiç aklıma gelmedi çok sağolun. PC için olan pedlerden falan arayıp yapıştırmayı düşünüyorum. Çok mutlu ettiniz beni valla.
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana, ped ben bulamadım bulunduğum ilde zaten küçük bir anadolu şehri, ama siz ped değiştirme konusunu yapıp dönüş yaparsanız sevinirim, çünkü benim çözüm yöntemimde arada sırada yine ekran kapanıyor..

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana, ped ben bulamadım bulunduğum ilde zaten küçük bir anadolu şehri, ama siz ped değiştirme konusunu yapıp dönüş yaparsanız sevinirim, çünkü benim çözüm yöntemimde arada sırada yine ekran kapanıyor..
İnternette satışları var. Termal ped diye yazarsanız çıkar. Ben de yakın zamanda alacağım, şu aralar biraz yoğunluk var maalesef vakit ayıramıyorum. Aldığımda sonucu mutlaka yazarım

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Genelde 5 sene deniyor ama şans işi tamamen. Mesela mi6 kutusunun üzerinde 5 yıl yazıyordu.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Bu gün telefonum oyunda 1 kere kapanıp açıldı.

Oyla:
Üst Alt