Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar ben bugüne kadar açtığım hiçbir cihazda böyle IP sınırı, mesaj sınırı gibi şeyler görmedim. Eğer daha ayrıntılı olarak hangi adımda ne yaparken bu hataları aldığınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

termotronikk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Termo
Cihazım
Mi6 128 GB
Konular
0
Arkadaşlar ben bugüne kadar açtığım hiçbir cihazda böyle IP sınırı, mesaj sınırı gibi şeyler görmedim. Eğer daha ayrıntılı olarak hangi adımda ne yaparken bu hataları aldığınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

Miui global formunu da yazdım kronik bi sorun sanırım bu

Hocam yen cihaz aldım Çinden miui 8.2.5 yüklü geldi. unblock işlemi için mi hesabıyla giriş yaptım telefonuma kod gönderdi ama kodu kabül etmedi Bi kaç tekrara ve farklı kod gönderimi denememe rağmen farklı mi hesabı denedim, ip sınırı aştı uyarı aldım, msj tekrr isteyince msj aşıldı uyarısı ama vpn değişikliği ile sorunçözüldü.

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Unlock edilmiş bir cihaz sonra yeniden lock edilebilir mi? Lock edilince iPhone jailbreak de olduğu gibi unlock iken yapılanlar çalışmayı durdurur mu? Bir de unlock ettik lock ettik tekrar unlock edilebilir mi?

Neden soruyorum çünkü android i disiplin altında tutmaya çalışmak yoruyor. Bir kaç nedenle unlock yapmam gerekecek ama sonra root yetkileri, yüklenebilir uygulamalar, doğrular, yanlışlar ile ekstra yorulmak istemiyorum. Yapacaklarımı yapıp lock edeyim tıpkı bilinmeyen kaynaktan yapılan app yüklemesi gibi yükle sonra kapatayım istiyorum. Olur mu acaba?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Unlock edilmiş bir cihaz sonra yeniden lock edilebilir mi? Lock edilince iPhone jailbreak de olduğu gibi unlock iken yapılanlar çalışmayı durdurur mu? Bir de unlock ettik lock ettik tekrar unlock edilebilir mi?

Neden soruyorum çünkü android i disiplin altında tutmaya çalışmak yoruyor. Bir kaç nedenle unlock yapmam gerekecek ama sonra root yetkileri, yüklenebilir uygulamalar, doğrular, yanlışlar ile ekstra yorulmak istemiyorum. Yapacaklarımı yapıp lock edeyim tıpkı bilinmeyen kaynaktan yapılan app yüklemesi gibi yükle sonra kapatayım istiyorum. Olur mu acaba?
Yeniden Lock edilebilir. "Fastboot oem Lock" (aklımda yanlış kalmadıysa) komutu yeterli. Açmak için tekrar Unlock işlemini yapmanız gerekir.

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Yeniden Lock edilebilir. "Fastboot oem Lock" (aklımda yanlış kalmadıysa) komutu yeterli. Açmak için tekrar Unlock işlemini yapmanız gerekir.

Bu arada yüklediğim her şey aynı kalır mı? Örnek reklam engelleyici yükledim, xiaomi programlarını kaldırdım arkada çalışan v.b küçük düzenlemeler yaptıktan sonra fastboot oem lock işlemini yaptım, iPhone'lardaki jailbreak kaldırılınca olanlar gibi işler karışmaz değil mi?

Sorumu bir örnekle daha da spesifik sorayım. Kilidi açtım. Farklı bir ROM yüklemedim. Miui 9 Global 7.8.24 Beta da bahsettiğim şeyleri yaptım, kilidi kapadım. Bir sonraki güncelleme bana geldiğinde alabilir miyim ve güncelleme sonrasında bu işlemleri yeniden mi yapmak zorunda kalırım?

Unutmadan hazırladıklarınıza göre tüm işlemleri yaptım. Linkini verdiğiniz Xiaomi usb driver ile tanıdı ADB'yi Windows, PDA'ya gerek kalmadı. Kalan her şeyi de gösterilen şekilde hazırladım. MiFlash da Mi5'i görüyor. Başvuru hariç her şey hazır sanırım hatta galiba Çin ROM'da gerekmiyor artık, Miui 9 Global Beta ile yapabileceğim sanırım unlock işlemini. Teşekkürler...

termotronikk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Termo
Cihazım
Mi6 128 GB
Konular
0
Merhaba Hocam; kilitin açılması için zamanı bekliyorum telefon bağlantısında sorun olmuyor ama bu arada diğer uygulamaları indirdim hazırlık yapmak için fastboot modunda miflashta telefon görülmüyor??? adb ve fastboot flash yüklemeleri sorunsuz oldu fastbootsuz sıkıntı yok ama fastboota alınca görülmüyor cihaz nasıl çözebilirim acaba bu sorunu?

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Merhaba Hocam; kilitin açılması için zamanı bekliyorum telefon bağlantısında sorun olmuyor ama bu arada diğer uygulamaları indirdim hazırlık yapmak için fastboot modunda miflashta telefon görülmüyor??? adb ve fastboot flash yüklemeleri sorunsuz oldu fastbootsuz sıkıntı yok ama fastboota alınca görülmüyor cihaz nasıl çözebilirim acaba bu sorunu?

ADB ve Fastboot Driverları! Videoyu izleyin! Mutlaka çözeceksiniz. İkisini de tanıtmalısınız. Önce ADB sonra Fastboot sırayla...

Üst Alt