Yardım Mi5 telefonun ekran kilidi fazla şifre girmekten dolayı kilitledi açılmıyor

memolika

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhaba
Telefonumun ekran kilidi fazla şifre denemekten dolayı kilitlendi açılmıyor parmak izide çalışmıyor nedenini bilmiyorum ekranı açamıyorum yardım etmeniz rica
telefonum mi5

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Yanlış bilmiyorsam eğer, Mi Account ile şifreni resetleyebilirsin. Bunun için:
1- Telefonuza 5 kez yanlış ekran kilidi girin. (Şekil şifre ise her seferinde en az 5 noktayı birleştirin).
2- Bunu yaptığınızda bir bildirim çıkacak: Acil Aramalar / Şifremi Unuttum
3- Şifremi Unuttum seçeneğini tıkayın ve Xiaomi hesabınızla giriş yapın. Böylece ekran kilidini açmış olacaksınız.
4- Eğer telefonunuzda internetin kapalı olduğunu düşünüyorsanız, ekrandaki İnternet Bağlantısını Aç, seçeneğini tıklayın.

Ben Xiaomi hesabımın bilgilerini (Mi Account) unuttum diyorsanız, o zaman şifrenizi yenilemek için aşağıdaki adımları izleyin:
1- Sim kartınızı çıkartıp başka bir telefona takın.
2- Herhangi bir bilgisayardan, adresine gidip "Oturum Aç" seçeneğini tıklayın.
3- Altta "Şifremi Unuttum" seçeneğini tıklayın.
4- Açılan alana telefonunuzu ya da e-mail adresinizi girip sonraki adımları takip edin. Böylece Mi Account hesabınızın şifresini yenilersiniz.

Oyla:

emiine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emine
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Mi unlock tool ile kilidi açacaksınız öncelikle. Başvuru yapıp onay aldığınız hesap cihaza daha önceden girilmiş olmalı. Kilidi açtıktan sonra mi flash ile rom atıp kilitten kurtulabilirsiniz. Daha kolay yolu cihazda mi hesabı varsa i.mi.com dan cihazı sıfırlayın. Aynı işlemi gmail hesabı cihazda giriliyse de yapabilirsiniz. Bunların hiçbiri olmuyor derseniz cihaz elime gelirse yardımcı olabilirim.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

flashı yükledim laptopa , kurdum. mi unlock çıktı."turn off the phone, hold volume down and power buttons to enter bootloader, and connect the phone again." yazısı çıktı. yazılanı yaptım. "fastboot" diye bir şey çıktı ekranda. sonrası yok, bir şey çıkmıyor. telefonu açıyorum yine kilitli.
ben daha ne yapayım? bir de ben google hesabımda ya da mi hesabımda cihaz sıfırlamaya nasıl geleceğim, sadece cihaz kaldır diye bir şey vardı.
ayrıca telefonumda sadece acil arama seçeneği var, mi şifre unuttum diye bir şey yok

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
flashı yükledim laptopa , kurdum. mi unlock çıktı."turn off the phone, hold volume down and power buttons to enter bootloader, and connect the phone again." yazısı çıktı. yazılanı yaptım. "fastboot" diye bir şey çıktı ekranda. sonrası yok, bir şey çıkmıyor. telefonu açıyorum yine kilitli.
ben daha ne yapayım? bir de ben google hesabımda ya da mi hesabımda cihaz sıfırlamaya nasıl geleceğim, sadece cihaz kaldır diye bir şey vardı.
ayrıca telefonumda sadece acil arama seçeneği var, mi şifre unuttum diye bir şey yok
Orkun emiine yukarıda yazdığım yöntemi bir deneyin isterseniz.

Oyla:

emiine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emine
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Yanlış bilmiyorsam eğer, Mi Account ile şifreni resetleyebilirsin. Bunun için:
1- Telefonuza 5 kez yanlış ekran kilidi girin. (Şekil şifre ise her seferinde en az 5 noktayı birleştirin).
2- Bunu yaptığınızda bir bildirim çıkacak: Acil Aramalar / Şifremi Unuttum
3- Şifremi Unuttum seçeneğini tıkayın ve Xiaomi hesabınızla giriş yapın. Böylece ekran kilidini açmış olacaksınız.
4- Eğer telefonunuzda internetin kapalı olduğunu düşünüyorsanız, ekrandaki İnternet Bağlantısını Aç, seçeneğini tıklayın.

Ben Xiaomi hesabımın bilgilerini (Mi Account) unuttum diyorsanız, o zaman şifrenizi yenilemek için aşağıdaki adımları izleyin:
1- Sim kartınızı çıkartıp başka bir telefona takın.
2- Herhangi bir bilgisayardan, adresine gidip "Oturum Aç" seçeneğini tıklayın.
3- Altta "Şifremi Unuttum" seçeneğini tıklayın.
4- Açılan alana telefonunuzu ya da e-mail adresinizi girip sonraki adımları takip edin. Böylece Mi Account hesabınızın şifresini yenilersiniz.
benimkisi parmak iziydi. parmak izimi okumayınca birkaçgün önce değiştiğim şifreyi gireyim dedim, tabi unuttuğum için yanlış girdim defalarca. şu an yine bir şifre girsem ancak 119 dk sonra tekrar deneyiniz yazısı çıkıyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
benimkisi parmak iziydi. parmak izimi okumayınca birkaçgün önce değiştiğim şifreyi gireyim dedim, tabi unuttuğum için yanlış girdim defalarca. şu an yine bir şifre girsem ancak 119 dk sonra tekrar deneyiniz yazısı çıkıyor.
Fastboot ekranında cihazı bağlayıp unlock now a basacaksınız. Büyük ihtimal 3 gün beklemenizi isteyecek. 3 tün sonra kilidi açınca işlemleri yapabileceksiniz hocam

İsterseniz cihaz elime gelirse ücreti mukabilinde işlemleri halledebilirim.

Oyla:

emiine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emine
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Fastboot ekranında cihazı bağlayıp unlock now a basacaksınız. Büyük ihtimal 3 gün beklemenizi isteyecek. 3 tün sonra kilidi açınca işlemleri yapabileceksiniz hocam

İsterseniz cihaz elime gelirse ücreti mukabilinde işlemleri halledebilirim.

bağlamak derken cihazı bilgisayara bağlamayı mı kastediyorsunuz? şarj kablosuyla bağladım ama mi unlock ekranında "unlock now" diye bir şey aktive olmadı. ya da telefonda öyle bir şey çıkmadı.
google hesabıma ya da mi hesabıma girerek cihazı nasıl sıfırlayacağımı da anlamadım. cihazı kaldır/sil gibi seçenekler var onu yaparsam zaten hepten bağlantım kopar cihazla.

kilit ekranında sadece "acil" yazısı var. yani ne google ne de mi hesabından "şifremi unuttum" gibi bir yazı yok. buna rağmen google hesabımdan cihazı nasıl sıfırlayabilirim? sonuçta google hesabımda görünüyor cihazım.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
bağlamak derken cihazı bilgisayara bağlamayı mı kastediyorsunuz? şarj kablosuyla bağladım ama mi unlock ekranında "unlock now" diye bir şey aktive olmadı. ya da telefonda öyle bir şey çıkmadı.
google hesabıma ya da mi hesabıma girerek cihazı nasıl sıfırlayacağımı da anlamadım. cihazı kaldır/sil gibi seçenekler var onu yaparsam zaten hepten bağlantım kopar cihazla.

kilit ekranında sadece "acil" yazısı var. yani ne google ne de mi hesabından "şifremi unuttum" gibi bir yazı yok. buna rağmen google hesabımdan cihazı nasıl sıfırlayabilirim? sonuçta google hesabımda görünüyor cihazım.
İ.mi.com a girin, cihazınızı bulun ve verileri temizle ye tıklayın hocam. Google hesabıyla sıfırlamak isterseniz google cihaz yöneticisinden cihaz verilerini silin.

Oyla:

emiine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emine
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
İ.mi.com a girin, cihazınızı bulun ve verileri temizle ye tıklayın hocam. Google hesabıyla sıfırlamak isterseniz google cihaz yöneticisinden cihaz verilerini silin.

hocam, güzel hocam...
ben o dediğini yapmaya çalışıyorum ama sanırım körüm galiba, google hesabımda "cihaz verilerini sil/temizle" gibi bir şey yok.
cihazınızı bulun seçeneğinde , *mesela telefonunuzu kilitleyin, *kendi numaranıza telefon etmeyi deneyin ,*cihazınızı silin gibi seçenekler var ama cihaz verilerini sıfırlayın silin gibi bir şey yok. ben, "cihazı silin" seçeneğine tıklasam, o cihaz sadece google hesabımdan silinmez mi? kilidi açmaya yarar mı ki bu.

ben bu dediğin şeyi nasıl yapıcam adım adım yazsanız çok sevineceğim.

ekleme: "cihazımı bul" sayfasında "sesi çal, kilitle , sil" seçenekleri var. sil seçeneğinde "cihazınızdaki tüm içerik silinecek, bundan sonra cihazınızın yerini belirleyemiceksiniz" yazıyor. ben buna tıklarsam , verilerin silinmesi ile birlikte kilit açılacak mı?

Son düzenleme:
Oyla:

emiine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emine
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0

neyse google'dan açtım telefonu, sağol hocam.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam, güzel hocam...
ben o dediğini yapmaya çalışıyorum ama sanırım körüm galiba, google hesabımda "cihaz verilerini sil/temizle" gibi bir şey yok.
cihazınızı bulun seçeneğinde , *mesela telefonunuzu kilitleyin, *kendi numaranıza telefon etmeyi deneyin ,*cihazınızı silin gibi seçenekler var ama cihaz verilerini sıfırlayın silin gibi bir şey yok. ben, "cihazı silin" seçeneğine tıklasam, o cihaz sadece google hesabımdan silinmez mi? kilidi açmaya yarar mı ki bu.

ben bu dediğin şeyi nasıl yapıcam adım adım yazsanız çok sevineceğim.

ekleme: "cihazımı bul" sayfasında "sesi çal, kilitle , sil" seçenekleri var. sil seçeneğinde "cihazınızdaki tüm içerik silinecek, bundan sonra cihazınızın yerini belirleyemiceksiniz" yazıyor. ben buna tıklarsam , verilerin silinmesi ile birlikte kilit açılacak mı?

Hocam sil tuşuna tıkladığınızda kilit ekranı şifreniz de dahil cihazınızı sıfırlamış olacaksınız. Açıldığında yeniden kurulum yapmanız istenecek.

EDIT: Ben masjı yazana kadar siz silmişsiniz zaten... Geçmiş olsun :)

Oyla:
Üst Alt