Yardım Mi5 telefonun ekran kilidi fazla şifre girmekten dolayı kilitledi açılmıyor

memolika

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhaba
Telefonumun ekran kilidi fazla şifre denemekten dolayı kilitlendi açılmıyor parmak izide çalışmıyor nedenini bilmiyorum ekranı açamıyorum yardım etmeniz rica
telefonum mi5

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
Sanırım başka kimse bu sorunuma çözüm olamayacak :( Benim için çok önemliydi bu ikinci alana ulaşmak. Telefonu açıp kullanabilirken kendi oluşturduğumuz bir alana sadece basit bir unutma ile yeniden ulaşılamayacak olması telefonla alakalı fikirlerimi olumsuza dönüştürmeye başladı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Sanırım başka kimse bu sorunuma çözüm olamayacak :( Benim için çok önemliydi bu ikinci alana ulaşmak. Telefonu açıp kullanabilirken kendi oluşturduğumuz bir alana sadece basit bir unutma ile yeniden ulaşılamayacak olması telefonla alakalı fikirlerimi olumsuza dönüştürmeye başladı.

Hocam telefon alanı sizin oluşturduğunuz ve sizin kullandığınızı şifreniz ile anlayabiliyor. Eğer ki şifre yoksa o zaman siz değilsinizdir :)

İkinci alana geçişte alt tarafta şifremi unuttum butonu mevcut olmalı. Mi hesabı bilgilerinizi kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
cantara mesajın çok mantıklı ve evet şifreyi unuttuysam tabi ki erişimi engellemeli ama girmenin ve benim ben olduğumu anlamasının bir yolu daha olmalı. Bahsettiğin şifremi unuttum butonu mevcut olsa her şey çözülecek ama ne yazık ki o buton mevcut değil. Verdiğin fotoğraftaki ekranda aşağıda hiçbir buton yok bende :( Bunun orada olmamasının bir nedeni var mıdır veya oraya çıkartmanın bir yolu var mıdır?

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
Özür dilerim yanlış bilgi vermişim. O ekranda aşağıda "emergency" (telefonu ingilizce kullandığım için) yani acil yazan bir buton var ve ona bastığımda telefon açmak için olan acil arama ekranı geliyor.

Oyla:

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
cantara mesajın çok mantıklı ve evet şifreyi unuttuysam tabi ki erişimi engellemeli ama girmenin ve benim ben olduğumu anlamasının bir yolu daha olmalı. Bahsettiğin şifremi unuttum butonu mevcut olsa her şey çözülecek ama ne yazık ki o buton mevcut değil. Verdiğin fotoğraftaki ekranda aşağıda hiçbir buton yok bende :( Bunun orada olmamasının bir nedeni var mıdır veya oraya çıkartmanın bir yolu var mıdır?
unutunca erişimin engellenmesi de sizin güvenliğiniz için hocam
şifre unutulduğu anda tek çözüm nerdeyse tüm cihazlarda sıfırlamadır.
siz de sıfırlama yapamam diyorsunuz , datayı kurtaralım dedim , yetmez dediniz . şimdi de bütün suç sistemdeymiş gibi yazıyorsunuz.
cantara hocamdaki sürüm yada rom farklı olabilir. data yı silmeden ondaki sürümü cihazınıza kurarak şifreyi unuttum bölümüne girebilirsiniz diye düşünüyorum

ayrıca cihaza box ile bakılıp ekran deseni kaldırılabilir. 1. alan kesin çalışıyor yöntem , ikinci alan da da denenebilir

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
Ekranın üstünde de telefonu açtığımda ikinci alana ilk ulaşımımda şifreyi girmem gerektiğini ve şifreyi girdikten sonra o alandaki parmak izimin geçerli olacağını söyleyen bir mesaj var. Parmak izim hala bende ama şifrem yok ne yazık ki:(

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
Sefa arkadaşım yardımın için daha önce de teşekkür etmiştim ki böyle sitelerde bilgisini konuşturan kişilere saygım sonsuzdur. Evet dediğin gibi datayı kurtarmanın bana yetmeyeceğini sana söylemiştim çünkü o dataların çoğu zaten bende hard diskimde kayıtlı. Cantara da sağolsun yardım etmeye çalıştı ve aslında çözüm olabilecek bir menüyü gösterdi ama bende olmaması ve telefonu bana ulaştığı gibi üzerine bir rom yüklemeden kullanmak sanırım benim suçum değil. Sistem eğer ROM yüklemesinin elzem olduğunu düşünse idi ROM değişikliği geldiğinde bana indirip kurmam için bir link göndermesi gerekmez miydi? Evet sistemi suçlu buluyorum çünkü şifre unutmak en sık rastlanılan problemdir ve bu kadar geniş yelpazede üretim yapan bir sistemin benim ben olduğumu anlayabilmesi için ikinci bir alternatifi sisteme yüklemiş olması gerekmez mi (ki yüklemiş ama dediğiniz üzere benim rom'da görünmüyormuş)?

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
ilk alanımın şifresini hatırlıyorum, telefonu ikinci alan dışında sorunsuz kullanıyorum, Mi hesabımın bilgilerini biliyorum, parmaklarım hala aynı ize sahip ama kendi oluşturduğum bir alana imkansız giremiyorsam bu benim hatırlamamaktan dolayı salaklığımla beraber sistemin salaklıklar adına bir çözüm üretmemesinden kaynaklanmaz mı?

Oyla:

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
data yedeği ile uygulamaları çekip
Twrp de kilit ekranının dosyasını bulup silerek şifreyi kaldırabilirsiniz (sizin cihazda yerini bilmiyorum )
Son çare olarak twrp de data bölümden user_se ( ikinci alan) datasını 1. Alana yazarsak uygulama verilerinin 1. Alana geleceğini düşünüyorum.
Tabi benim bu konuda bilgim sınırlı. Birde konunun uzmanlarının gelip yorum yapmasını bekleyelim
aslında ben burada çözümü sunmuştum. aynı işlemi root yaparak es dosya yöneticisi ile de uygulayabilirsiniz. ama çözüm içeren mesajı başka fikir gelir diyerek geçtiniz maalesef

Oyla:

actorrr2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Xiomi 5
Meslek
Turizm
Konular
0
data yedeği ile uygulamaları çekip

aslında ben burada çözümü sunmuştum. aynı işlemi root yaparak es dosya yöneticisi ile de uygulayabilirsiniz. ama çözüm içeren mesajı başka fikir gelir diyerek geçtiniz maalesef

Haklısın, orta derecede uygulama bilgisi ile gerçekten de bahsettiğin yöntem ile çözüm oluşturulabilirdi belki de ama ben o uygulama bilgime güvenmediğimden söylediğin şeyleri yaparken başka bir şeyleri bozabileceğimi korkmamdan pek sıcak yaklaşamadım. Bu arada MIUI'nin Hindistan forumuna üye olup oradaki bir arkadaştan ikinci alan girişinde gösterilen "şifreyi unuttum" butonunun BETA Rom'da var olduğunu ve kararlı sürüme de yakında entegre edileceğini öğrendim. O zamana kadar telefonumun ilk alanını da riske sokmamak için şimdilik beklemeye karar verdim.

Yardımın için tekrar teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt