Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

MexeS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
MexeS
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Bu sorunu çözebilen var mı ? Aynı sorunu yaşıyorum. Dün dragon slim rom kurdum çalışıyordu. Şarj % 50 seviyesindeydi. Telefonu kapattım bir daha açılmadı. Tepki bile vermiyor. Ancak sadece pc ye bağlayınca 9008 portunda bağlı görünüyor. Mi flash com 5 olarak cihazı görüyor ancak romu flashlamak isteyince dosya adı falan diye hata veriyor. Yükleme yapmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Garantiye göndermek istemiyorum.

Oyla:

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Bu sorunu çözebilen var mı ? Aynı sorunu yaşıyorum. Dün dragon slim rom kurdum çalışıyordu. Şarj % 50 seviyesindeydi. Telefonu kapattım bir daha açılmadı. Tepki bile vermiyor. Ancak sadece pc ye bağlayınca 9008 portunda bağlı görünüyor. Mi flash com 5 olarak cihazı görüyor ancak romu flashlamak isteyince dosya adı falan diye hata veriyor. Yükleme yapmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Garantiye göndermek istemiyorum.
teamviewer özelden gönderin bakalım

Oyla:

MexeS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
MexeS
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
teamviewer özelden gönderin bakalım

Hocam cihaz açılmadığı için telefonu onaylayamadım ve özel mesaj atamıyorum. Burdan vericem mecburen. Bu arada kafe işletiyorum arada işlerim için mouse kontrolünü alabilirim. Bu konuda da affınıza sığınıyorum.

ıd: 274 408 264 şifre: 9287

Oyla:

ridvanoz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
0
Merhabalar, Xiami Mi 5s cihazımda da aynısı oldu, 8.2 global rom yüklü cihaz. %30 civarında şarjı varken kapattım, sonra tekrar açılmadı. Hiçbir tepki yok, sadece bilgisayara bağlayınca Qualcomm 9008 olarak görünüyor o kadar. Çözümü ile ilgili bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhabalar, Xiami Mi 5s cihazımda da aynısı oldu, 8.2 global rom yüklü cihaz. %30 civarında şarjı varken kapattım, sonra tekrar açılmadı. Hiçbir tepki yok, sadece bilgisayara bağlayınca Qualcomm 9008 olarak görünüyor o kadar. Çözümü ile ilgili bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.
Mi flash 64 bit ile fastboot romu flashlayınız.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hızlı yanıt için teşekkürler. Fastboot moduna girmiyor maalesef. cihaz listesinde de görünmüyor.
Hocam fastboot modunda rom flashlayın demedim, fastboot romunu 64 bit mi flash ile flashlayın dedim. Cihaz şuan 9008 yani edl dediğimiz modda. Rom flashlayabilirsiniz

Oyla:

ridvanoz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
0
Hocam fastboot modunda rom flashlayın demedim, fastboot romunu 64 bit mi flash ile flashlayın dedim. Cihaz şuan 9008 yani edl dediğimiz modda. Rom flashlayabilirsiniz

Flashlanmıyor, cannot receive hello packet diyor sonra da write timeout hatası veriyor. EDL kablosuyla mı denemek gerekli?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Flashlanmıyor, cannot receive hello packet diyor sonra da write timeout hatası veriyor. EDL kablosuyla mı denemek gerekli?
Güç tuşuna 30sn basılı tutun ardından tekrar deneyin.

Oyla:

ridvanoz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
0
Güç tuşuna 30sn basılı tutun ardından tekrar deneyin.

Denedim en azından ilerleme başlıyor, flash işlemi başlıyor biraz ilerliyor sonra takılı kalıyor, "writefile position 000xxxx size xxxx" gibi bir mesajda takılı kalıyor. Uzun süre beklediğim halde ilerlemiyor.
USB bağlantı noktalarını değiştirdim, windows 7 64 bit, sürücü imzalarını devre dışı bıraktım ve miflash uygulamasını yönetici modunda çalıştırıyorum. Yine de olmadı. Başka ne yapabilirim?

Oyla:
Üst Alt