Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

Xilence

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi5-32GB
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Merhaba, herkese iyi günler. Bir kaç sefer araştırma yapmıştım, benimde elimde mi5-32gb versiyon cihaz var.

Telefonun kapanma hikayesi ise şöyle oldu: Gün içerisinde telefonum sağlam bir biçimde kullanırken işte, cebimden çıkarıp birini arayacağım derken bi anda kapanmış, hiç bir tuşa tepki yok, bilgisayara tepki yok, şarja tepki yok, arka kapağıda kırılmıştı bir kere düşürdüğüm için silikon kılıfla muhafaza ediyordum, o yüzden anakarta ulaşmam zor olmamıştı, bataryayı sök tak yaptım kaç sefer, şarja bıraktım derken artık umrumda değil diyerek yedek telefonuma geçmiştim ve bunu kenara köşeye kaldırmıştım.

Bugün boş vaktimde bir kez daha araştırayım dedim ve testpoint yöntemini yaptım. Hiç tepki vermeyen cihazıma artık ne oldu ise, testpoint ile bi cızırdatınca bilgisayar görmeye başladı fakat, port olarak değil, taşınabilir aygıt olarak mi5 diyiyor ve öyle kalıyor, açma kapamaya basınca gidiyor sonra tekrar geliyor kendiliğinden hatta bootloop olmuş gibi tekrar tekrar da yapıyor bazen.

Şimdilik resimde gördüğünüz gibi durum, acaba bir umut ışığı var mı, çünkü ekrana felan hiç birşeye görüntü gelmiyor, titremiyor ses çıkarmıyor.

Yeni konu açıp kirlilik yaratmak istemedim bu konuda güncel diye buradan yazdım.
Telefonumda en son sürüm miui 10 yüklüydü bu arada.

10 dakika sonrası editi: USB Kablodan çıkardım cihazımı bi açma kapama tuşuna basılı tuttum, denemesi herşeyi bedava zaten, yeşil led ışığı şöyle bi sönük biçimde göründü sonra söndü.

Bir edit daha; Bootloop gibi böyle zırt pırt sök tak sesi yapmaya başlayınca aygıt, bataryayı söktüm, testpointi bir daha uyguladım, bir değişiklik olmadı, aygıt yöneticisinde resimde olduğu gibi oluyor sabit kalıyor bootloop gibi sök tak olmuyor. Yeşil led de sönük biçimde yanmaya devam ediyor.

Ekli dosyalar

• 23.jpg
    23.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Oyla:

nkutuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
neslihan
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
Hocam aynı sorun anlattığınız gibi bende de oldu.Yolculuk sırasında telefon cebimdeydi fazla ısınmıştı cebimden çıkardım baktım kapalı açılmıyor da bir süre sonra soğudu.Eve geldiğimde şarja taktım ilk 1 dk içinde çok fazla ısındı hemen çıkardım.Ertesi gün şarj a bir daha taktık baktım şarj da olmuyor Evo firmasını arayıp garantiye yolladım.Acaba sorun bizden mi kaynaklı yoksa cihazda olabilen durumlar arasında mı ?
aynısı bende de oldu telefonum açılmıyor ben de garantiye göndermeyi düşündüm ama evo hakkında iyi yorum yok o yüzden vazgeçmiştim sizin son durum ne oldu telefonunuz onarılmış bir şekilde elinize ulaştı mı

Oyla:

58daging

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 5
Konular
2
aynısı bende de oldu telefonum açılmıyor ben de garantiye göndermeyi düşündüm ama evo hakkında iyi yorum yok o yüzden vazgeçmiştim sizin son durum ne oldu telefonunuz onarılmış bir şekilde elinize ulaştı mı
Hocam evo hakkındaki duyduğunuz kötü yorumlar malesef ki doğru. Tüketici heyetine başvurdum 6 ay sürdü bu süreç ürünün değişimini istedim heyet beni haklı buldu (20 gün içinde cihazı onarmadıkları için) ancak mi5 in üretimi olmadığı için bana cihaz vermediler. Şu an firmayı hacze verdim bekliyorum.
Sağlam olan cihazı bile bozup gönderiyorlar 20 günde çözüm bulamayınca kalibrasyon yapıldı şeklinde bir açıklama ekleyip cihazı geri gönderiyorlar.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
az önce başıma tekrar gelen sorun oldu kendisi ve gece gece uykularımı kaçırdı burada paylaşmak istedim. öğrenciyim yarın bütüm var ve memlekete döneceğim. yaklaşık bir saat önce yatıp alarm kurmak için telefonu elime aldım ki o da ne telefon yine kapanmış:@. bilgisayarın hoparlörü sıkıntılı, evde kimse yok ve ben alarmsız asla uyanamayan biriyim. çıldırmak üzereydim artık duvarları yumruklama faslı vs derken bu batarya sökme işi aklıma geldi. zaten garantisi bittiği için( telefonu yamulttum, arka kapak kırıldı plastik bir kapak taktım) telefonu sökmeye çalıştım. elde tornavida yok. gittim mutfaktan bir bıçak aldım ve onu bileyleyerek vidaları güç bela açtım. sonra videodan izleyerek(youtubeda bolca mevcut) bataryayı sök tak yaptım. başta hiçbir tepki alamadım sonra dur şunu pcye bağlayım dedim ve tataaaaam açıldı. açıldı beeeee. clap~~

olayları böyle anlattığım için beni mazur görün. Yarınki sınava kalkabileceğimi bilmek mükemmel bir his. angel~~ demek isterim ki garantisi olmayan telefonlar için bence aklınızın ucunda bulunsun. daha önce bu sebeple iki kere delta servise göndermek durumunda kalmıştım. halloldu ama bu lanet sorun hiç bitmeyecek sanıyorum.

Oyla:

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Ben de bu sorundan muzdaribim. Telefon elimde Snapchatteyken birden kapandı tekrar açılmadı ve hiçbir tepki alamıyorum. Büyük ihtimalle ana kartın yandığını düşünüyorum. Daha önce bu sorunla servise gönderenler herhangi bir ücret ödedi mi yoksa garanti dahilinde mi işlem yapıldı? Maddi durumlar sıkıntılı malum öğrenciyim. Eğer garantiye gönderip 1 ay bekledikten sonra 850tl fatura çıkarılacaksa bu işe hiç bulaşmamak istiyorum. Bilen birisi cevap verirse sevinirim.

Oyla:

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Ben de bu sorundan muzdaribim. Telefon elimde Snapchatteyken birden kapandı tekrar açılmadı ve hiçbir tepki alamıyorum. Büyük ihtimalle ana kartın yandığını düşünüyorum. Daha önce bu sorunla servise gönderenler herhangi bir ücret ödedi mi yoksa garanti dahilinde mi işlem yapıldı? Maddi durumlar sıkıntılı malum öğrenciyim. Eğer garantiye gönderip 1 ay bekledikten sonra 850tl fatura çıkarılacaksa bu işe hiç bulaşmamak istiyorum. Bilen birisi cevap verirse sevinirim.
Benim telefonun da kapanıp tepki vermeme sorunu vardı ücretsiz delta servis anakart değiştirdi. 20 iş günü ellerinde kalıyor tek sorun o.

Oyla:

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Benim telefonun da kapanıp tepki vermeme sorunu vardı ücretsiz delta servis anakart değiştirdi. 20 iş günü ellerinde kalıyor tek sorun o.
Çok teşekkürler hocam. O zaman şansımı denemekte fayda var. Olay dün gece başıma gelmişti şimdi yeniden sarja takmayı denedim kırmızı ışık yanıp sönüyor. Hayırlısı bakalım.

Oyla:

cagatays_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cagatay
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
Benim tel de 2 saat önce kapandı kendi kendine açılmıyor sarj görmüyor fast mod başlamıyor. pc ye bağlayınca taşınabilir aygıtlarda mi5 olarak görüyor gidiyor sürekli. 9008 görürse edl moda girmiş die yazılmış benim durumum nedir peki? ne yapmalıyım?

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Ne kadar ilginç ki; herkese bi anda gelmiş bu problem. Durup dururken gelen uygulama açılışlarındaki AliExpress reklamları, durup dururken herkese bir anda gelen temalar çalışıyor bildirimi, durup dururken şarj performansı yükselişi/düşüşü vs vs. Bu marka bana artık güven vermiyor. Planlı eskitmenin Allah'ını yaptıklarını düşünüyorum.

Oyla:

nkutuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
neslihan
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
Ben garantiye gönderdim darbeden dolayı anakart yanmış dediler kullanıcı hatasından dolayı 950 TL fiyat biçtiler ki o sıralarda telefonumu hiç yere düşürmemiştim herhangi bir darbe yoktu yani.Bu arada garanti firması Evo'ydu genelde kullanıcı hatası diyorlarmış zaten

Oyla:
Üst Alt