Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

yusufel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
mi5
Konular
1
Aynı sorun bugün başıma geldi %60 civarı şarjı varken alet kapandı bir daha da açıl mıyor.reset denedim PC ye bağlamayı denedim sonuç yok ne yapmam lazım acaba servise göndermek istemiyorum çok şikayet olduğu için.
Telefon mi5

Oyla:

emr61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emr
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
Aynı sorun bugün başıma geldi %60 civarı şarjı varken alet kapandı bir daha da açıl mıyor.reset denedim PC ye bağlamayı denedim sonuç yok ne yapmam lazım acaba servise göndermek istemiyorum çok şikayet olduğu için.
Telefon mi5
Merhabalar. Cihazinizi araç sarjiyla yada kutudan cikan amerikan tipi sarjlami sarj ediyordunuz.
Cihazi sarja takinca led te tepkime yoksa. Anakart arizasi oluyor. cihazi pc ye bagladiginizda baglanti sesi hiç gelmiyorsa ve ledde tepkime yoksa Yuksek ihtimal anakart

Oyla:

msgnrn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sacit
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Bu gün benim de başıma geldi. Telefon kendi kendine kapanmış ben farketmeden(şarjı olduğunu düşünüyordum.) Açmaya çalıştım ama açılmadı. Şarjda beklettim vs hiçbir türlü telefon tepki vermedi (şarja takıldığını bile belli etmedi).Birkaç saattir olayın ne olduğunu çözmeye çalışıyordum ama başaramadım. En son garantisini vs düşünmeden türk mantığı iyidir bi aç-kapa yapmak lazım deyip pilin cihaza bağlantısını çıkarıp taktım(internette pil değişim videoları var) ve telefon açıldı.

Yani arkadaşlar eğer çözümü bulamadıysanız bi kapayıp açın belki kendine gelir :)

Oyla:

yusufel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
mi5
Konular
1
Bu gün benim de başıma geldi. Telefon kendi kendine kapanmış ben farketmeden(şarjı olduğunu düşünüyordum.) Açmaya çalıştım ama açılmadı. Şarjda beklettim vs hiçbir türlü telefon tepki vermedi (şarja takıldığını bile belli etmedi).Birkaç saattir olayın ne olduğunu çözmeye çalışıyordum ama başaramadım. En son garantisini vs düşünmeden türk mantığı iyidir bi aç-kapa yapmak lazım deyip pilin cihaza bağlantısını çıkarıp taktım(internette pil değişim videoları var) ve telefon açıldı.

Yani arkadaşlar eğer çözümü bulamadıysanız bi kapayıp açın belki kendine gelir :)

Dediğiniz gibi yaptım hocam garanti falan düşünmeden söktüm ,işe yaradı bakalım ne kadar götürecek.Teşekkür ederim bilgi ve paylaşım için.

Oyla:

50atakan50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
xiaomi m1 a1
Konular
2
İYİ GÜNLER,yardımcı olabilecek varmı ? Benim cihazda durup dururken gitti. sadece şarza taktığımda kırmızı ışık yanıp söyüyor FASTBOOT mode felan açılmıyor. Telefonu COM olarak gördürmeyi başardım . CANNOT RECEİVE HELLO PACKET hatası alıyorum arkadaşlar mi flash ile . Başka bir programla denedim QIL ondada şöyle bir hata alıyorum ->
Start Download
Program Path:C:\Users\xp\Downloads\mido_global_images_V10.1.1.0.NCFMIFI_20181029.0000.00_7.0_global_ecb441093a\mido_global_images_V10.1.1.0.NCFMIFI_20181029.0000.00_7.0_global\images\prog_emmc_firehose_8953_ddr.mbn
COM Port number:4
Sahara Connecting ...
Sahara Version:2
Start Sending Programmer
Sending Programmer Finished
Switch To FireHose
Wait for 3 seconds...
Max Payload Size to Target:49152 Bytes
Device Type:eMMC
Platform:8x26
Disable Ack Raw Data Every N Packets
Skip Write:False
Always Validate:False
Use Verbose:False
Sending NOP
ReadFile last error: 0
Response is NULL
NOP: Fail Code: 14
Unable to send FireHose NOP, Device is not in Firehose mode !
Download Fail:FireHose Fail Failed to send Firehose NOP to the phone.
Finish Download
Yardım edebilecekmisiniz_?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

50atakan50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
xiaomi m1 a1
Konular
2
İYİ GÜNLER,yardımcı olabilecek varmı ? Benim cihazda durup dururken gitti. sadece şarza taktığımda kırmızı ışık yanıp söyüyor FASTBOOT mode felan açılmıyor. Telefonu COM olarak gördürmeyi başardım . CANNOT RECEİVE HELLO PACKET hatası alıyorum arkadaşlar mi flash ile . Başka bir programla denedim QIL ondada şöyle bir hata alıyorum ->
Start Download
Program Path:C:\Users\xp\Downloads\mido_global_images_V10.1.1.0.NCFMIFI_20181029.0000.00_7.0_global_ecb441093a\mido_global_images_V10.1.1.0.NCFMIFI_20181029.0000.00_7.0_global\images\prog_emmc_firehose_8953_ddr.mbn
Sahara Connecting ...
Sahara Version:2
Start Sending Programmer
Sending Programmer Finished
Switch To FireHose
Wait for 3 seconds...
Max Payload Size to Target:49152 Bytes
Device Type:eMMC
Platform:8x26
Disable Ack Raw Data Every N Packets
Skip Write:False
Always Validate:False
Use Verbose:False
Sending NOP
ReadFile last error: 0
Response is NULL
NOP: Fail Code: 14
Unable to send FireHose NOP, Device is not in Firehose mode !
Download Fail:FireHose Fail Failed to send Firehose NOP to the phone.
Finish Download
Yardım edebilecekmisiniz_?
Buna ek olarak hello packet kısmını geçebildim görür görmez takınca biraz yükleme yapıyor ama sonrada şöyle birşey çıkıyor resimdeki gibi :(

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Buna ek olarak hello packet kısmını geçebildim görür görmez takınca biraz yükleme yapıyor ama sonrada şöyle birşey çıkıyor resimdeki gibi :(
Cihazınız EDL modda. 64 bit bir ilgisayarda 64 bit mi flash ile yükleme yapın. Rom dosyası "YAZILIIIIIIIMMMMM" vb. bir klasörde değil direk c sürücüsü içerisinde bulunsun ve flash all seçeneğini seçmeyi unutmayın. Rehber - 64 Bit MiFlash

Oyla:

Ceyhun_YILMAZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
6
Benimde cihaz kapandi resmen oldu3hic tepki vermedi ne yaptıysam. Pili söktüm açıldı ama birseyler ters sanki. Şimdi hızlı şarj olmuyor. Q3 şarj aletleri ile şarj olmuyor eski tip şarj cihazı ile işimi görüyorum. İnşallah başka hata vermez.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

rastegamer

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi5
Konular
18
Valla bir tuhaflık var bende de aynı sorun. 2 senelik cihaz kullanmıyorum artık.

Oyla:

_CeKoCu_

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aptal Adam
Cihazım
Mİ 5 , Mİ9 SE
Meslek
Danışman