Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0
hata budur

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    289,1 KB · Görüntüleme: 64
Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Ok dedikten sonra kurulum gerçekleşiyormu c dizinine girip kurulmuşmu bir bakn kurulum gerçekleşmediyse önceki mi flash kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın kurmayı deneyin olmazsa farklı bir atarım müsait olunca.

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Arkadaşlar telefon bilgisayar görmüyor ve hiç bir tepki vermiyorsa brick olmuş olabilir, benim de daha önce başıma gelmişti, aşağıdaki videodaki yöntemi deneyerek sorunu cözmüştüm. Testpoint noktalarından kisadevre yaptırarak. İzleyin belki bir çözüm olabilir.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

xelle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi 5 s plus
Konular
1
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni konu açmamak için buraya yazmak istedim sanırım benim cihazımda brick oldu mi5 lerin kronik problemlerinden bu sanırım.
Öncelikle normal kullanırken şarj %70 civarında kamera problemi oldu açılmadı kamera hatası verdi. Kapatıp açayım dedim telefon bir daha açılmadı mi ekranında kaldı. Maalesef daha önce telefonu ne usb moduna almıştım ne de geliştirici ayarlarını açmıştım. Sorun da tam olarak burada başladı.

Öncelikle unlock işlemlerini tamamladım xiaomi hızlı geri dönüş yaptı. i mi hesabında tüm yedeklerim var fakat orada find device bölümü hiç konum bulmuyor ilginçtir. Telefon sadece fastboot moduna geçiş yapmakta 64 bit bilgisayarımda gerekli drvierler kurduktan sonra unlock ettikten sonra %100 bölümünü geçtim ilkten %50 de kalıyordu pdanet ile bağladığımda com portları %100 olarak unlock ettiğini söyledi miunlock programı fakat adb konsoldan device info çektiğimde status locked olarak gözüküyor unlock true demiyor false olarak geliyor :(
Bu yüzdendir ki sanırım fastboot rom flash atarken 1 saate yakın bekletiyor ilerleme olmuyor 6000s kadar beklemiştim. China rom stable rom ve developer rom son versiyonları denedim olmadı.

Acaba Anakart problemim mi var yoksa gerçek manada unlock edemediğimden mi kurtaramıyorum brickten telefonu?
EDL mod diye bişi gördüm okudum ama teknik becerim yok sanırım o kabloyu edinmem lazım ya da yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Biraz uzun yazdım kusura bakmayın arkadaşlar hayırlı günler.

Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0
Ok dedikten sonra kurulum gerçekleşiyormu c dizinine girip kurulmuşmu bir bakn kurulum gerçekleşmediyse önceki mi flash kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın kurmayı deneyin olmazsa farklı bir atarım müsait olunca.

hocam verdiğiniz programla yüklemeyi yaptım. başarılı yükledi. fotosunu paylaşıyorum. lakin telefon yine açılmıyor ne yapmam gerekli.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    77,3 KB · Görüntüleme: 56
Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0

hocam başarılı yüklemeden sonra hala 9008 olarak görüyor pc ve hala cihaz açılmıyor

Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0

lopus hocam yardımcı olabilir misin ?

Oyla:
Üst Alt