Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Telefonun şarjı bitmiş olabilir ki hocam telefonu şarja takıp dener misiniz eğer açılmaz ise
hocam 3 dk kadar güç tuşuna basmama rağmen telde herhangi bir şey olmuyor
Hocam rom atarken alt taraftaki flash all seçeneğini seçip attınız değil mi? Eğer öyle değilse tekrar o seçeneği seçip romu flashayın.

Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0
Telefonun şarjı bitmiş olabilir ki hocam telefonu şarja takıp dener misiniz eğer açılmaz ise

Hocam rom atarken alt taraftaki flash all seçeneğini seçip attınız değil mi? Eğer öyle değilse tekrar o seçeneği seçip romu flashayın.

hayır hocam ortadakini seçmiştim. yani flash all except storage. şimdi dediğinizi yapıp sonucu söyliycem

Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0

hocam dediğinizi yaptım. yükleme başarılı tamamlandı ama telefonun power tuşuna uzun basmama rağmen açılmadı. deliricem en sonunda parçalıycam telefonu

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
hocam dediğinizi yaptım. yükleme başarılı tamamlandı ama telefonun power tuşuna uzun basmama rağmen açılmadı. deliricem en sonunda parçalıycam telefonu
Hocam telefonu bu halde bilgisayara takılı bırakın sabaha kadar şarjı bitsin. Sabah şarja takıp bir deneyin açılması lazım. Şarja ilk taktığımızda batarya tam boş olacağı için tepki vermeyebilir biraz bekleyin ve kırmızı Led sürekli yanmaya başladıktan sonra güç tuşuna basıp açın telefonu.

Oyla:

buhur_serdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 2
Konular
0
Hocam telefonu bu halde bilgisayara takılı bırakın sabaha kadar şarjı bitsin. Sabah şarja takıp bir deneyin açılması lazım. Şarja ilk taktığımızda batarya tam boş olacağı için tepki vermeyebilir biraz bekleyin ve kırmızı Led sürekli yanmaya başladıktan sonra güç tuşuna basıp açın telefonu.

peki hocam. sabaha kadar pc ye bağlı bırakıyorum teli. sonra dediğinizi yapıyorum. inşallah olur. sonucu yazarım burdan. hayırlı geceler

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Oyla:

bkamber

Oneplus + xiaomi brands pro owner :)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
Arkadaşlar telefon bilgisayar görmüyor ve hiç bir tepki vermiyorsa brick olmuş olabilir, benim de daha önce başıma gelmişti, aşağıdaki videodaki yöntemi deneyerek sorunu cözmüştüm. Testpoint noktalarından kisadevre yaptırarak. İzleyin belki bir çözüm olabilir.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
garanti olmasaydı bu yöntemi düşünüyordum bende bu video yu izlemiştim. Kapağa zarar vermeden çıkartmak da önemli tabi vakum aparatı da yok pena gibi plastiklerle çıkardı .(replacement tool şart :D) Kargo bugün delta servise ulaşmış umarım pişman olmam :/

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Bende servise gönderecektim telefonu ancak daha önce mi5 ile sorun yaşadığım için cesaret edemedim ve vakum bende olduğun için kapağı çok kolay açtım. Gerisi zaten geldi beni de baya bir ugrastırmıştı bu olay. İnşallah sorunsuz hallederler telefonu.

Oyla:

bkamber

Oneplus + xiaomi brands pro owner :)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
Kardeşim lg g3 kullanıyordu, geçen sene onda servis sıkıntısı yaşayınca Mi 5 aldım sorun çıkmaz diye ama elektronik ürün şans işi. Donanımsal sorun olunca elden fazla bişey gelmiyor. İnşallah sorun çıkmaz. Yıldım bir senedir tüketici hakem heyeti icraya git gel tebligat göndermekten. Aynı sorunu yaşamaktan korkuyorum :(

Oyla:
Üst Alt