mi5 kamera odaklama sorunu

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Dijital fotoğraf makinelerindeki lensler bu şekilde çekim yaptırırlar. Bir yeri odaklarsınız ve geri kalan kısımlar bulanıklaşır. Bu odakladığınız noktanın piksel yoğunluğunu arttırmaya yönelik bir çalışmadır. Yani bir nevi odak noktasının kalitesi artsın diye geri kalan kısımlar flu olur. Artık çıkan amiral gemisi telefonların neredeyse hepsinde buna benzer çalışmalar yapılmakta. Gözlemlediğim kadarıyla Mi5 te de bunun bazı çalışmaları yapılmakta. Henüz tam anlamıyla başarıya ulaşmış sayılmazlar. Gelecek olan üst modeller ve yeni güncellemeler de bu tür sorunların yaşanacağını sanmıyorum.

Kısacası konuyu açan abime şunu söyleyebiliyorum; Abi yazılarınızı okuyup anladığım kadarıyla cihazınızda kronik bir arıza yok gibi. Daha çok sorunun çözümü kamera ayarlarında yatıyor gibime geliyor. Eğer o şekilde çözüme gidilemiyorsa o halde yazılım ile alakalıdır. Çünkü daha önce farklı markada olsa benzer sorunların yazılım ile çözüldüğünü görmüştüm.

Yazılım sorunlarında ise korkmanıza gerek yok. Memlekette bu işten anlayan çok adam var. Forumda da yazılım işinden anlayan Orkun (Archelot) ve SEFA abilerim var.

bende son zamanalrda ayzılım ile alakalı odluğunu düşünmeye başladım. Telefon bugün iadeye göndermişdim red edildi geri gelecek. geri geldiğinde rom dğeiştirmeyi deneyecğeim.

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Dijital fotoğraf makinelerindeki lensler bu şekilde çekim yaptırırlar. Bir yeri odaklarsınız ve geri kalan kısımlar bulanıklaşır. Bu odakladığınız noktanın piksel yoğunluğunu arttırmaya yönelik bir çalışmadır. Yani bir nevi odak noktasının kalitesi artsın diye geri kalan kısımlar flu olur. Artık çıkan amiral gemisi telefonların neredeyse hepsinde buna benzer çalışmalar yapılmakta. Gözlemlediğim kadarıyla Mi5 te de bunun bazı çalışmaları yapılmakta. Henüz tam anlamıyla başarıya ulaşmış sayılmazlar. Gelecek olan üst modeller ve yeni güncellemeler de bu tür sorunların yaşanacağını sanmıyorum.

Kısacası konuyu açan abime şunu söyleyebiliyorum; Abi yazılarınızı okuyup anladığım kadarıyla cihazınızda kronik bir arıza yok gibi. Daha çok sorunun çözümü kamera ayarlarında yatıyor gibime geliyor. Eğer o şekilde çözüme gidilemiyorsa o halde yazılım ile alakalıdır. Çünkü daha önce farklı markada olsa benzer sorunların yazılım ile çözüldüğünü görmüştüm.

Yazılım sorunlarında ise korkmanıza gerek yok. Memlekette bu işten anlayan çok adam var. Forumda da yazılım işinden anlayan Orkun (Archelot) ve SEFA abilerim var.

bende son zamanalrda ayzılım ile alakalı odluğunu düşünmeye başladım. Telefon bugün iadeye göndermişdim red edildi geri gelecek. geri geldiğinde rom dğeiştirmeyi deneyecğeim.

mert.kpck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
5

Cuma günü mi5 prime sipariş vermiştim. Bugün sabah elime ulaştı ve ilk aklıma gelen sizin mevzunuzdu. Hemen kamerayı açıp deneme çekimleri yaptım. Sizin şikayetçi olduğunuz durum aslında arıza değil. Tam olarak dediğim gibi odak noktasının kalitesini arttırmak için geri kalan kısımlar flulaşır. Gelecek olan güncellemelerde bu odaklamayı seçenek olarak kamera ayarlarına koyabilirler. Eğer cihazınızın diğer sistemlerinde bir sorun yoksa hiç moralinizi bozmaya gerek yok. Cihazınız elinize tekrar ulaştığında denemelik fotoğraflar çekip buraya atın lütfen. Kontrol edip yorumlamasını yaparız hep birlikte gerçekten sorun var mı yok mu daha iyi anlaşılır.

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Front-End Developer & Web Design Expert
Konular
7
Ben htc camera ile denedim, biraz daha iyi çekti. Size tavsiyem htc camera'nın son versiyonunu indirip deneyin.

Squddy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
1
peki napmalıyım.. Sizce..
Merhaba. Aynı sorun bende de var ve global olarak bu sorun var. Sorun telefonun kasası nın Merceği sıkıştırması yani kronik bir hardware sorunu. Çözüm olarak abartmadan kamera tarafına vurarak serbestlik sağlamak yada içini açarak Mercek kısmını açtırmak. 1. Çözüm bende işe yarıyor bulanıklaşınca tıklatıyorum düzeliyor 2. Çözümü profesyonel değilseniz hiç girmeyin zaten

Üst Alt