mi5 kamera odaklama sorunu

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
video çekerken dalgalanma sadece bende var sanırım yada o normal bişey de benim mi dikkatimi çekiyor. İade sonucunu buraya yaz mutlaka..Bu arada bundan daha iyi özellikli bir cihaz yok varsa zaten samsung s7 edge veya iphone 7.. onlarında fiyatları ortada.. Testlerde de görebilirisin.

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Teleofnumun iadesi kabul edilmedi arkadaşlar. Telefonu garnatiye yollamam ve garnatidens ervis raporu almam gerekliymiş. Bne bunu arştırdım aynı işlemi yapan birisi telefonu iade istediğini tamir edilmesini istemediğini belirtmiş ve garantiye yollamış. 40 Günlük bir bekleyişin ardından telefonu almış telefon için servis iade raporu alamamış ve teleofnu tamir edilmedne hatat üstüne zarar verilip geri yollanmış. Bunu garanti servisine sölediklerinde ise geri göndeirn diolarmış. yANİ Ortada Delta Servis ve Hepsiburada birlikte yürüttükleri bir dolandırıclık varıdr. kesinlikle teleofnu hepsiburada.comdna almayın. Bu konud birçok mağdur gördüm.

SerdarOzkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar ÖZKAN
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
0
Teleofnumun iadesi kabul edilmedi arkadaşlar. Telefonu garnatiye yollamam ve garnatidens ervis raporu almam gerekliymiş. Bne bunu arştırdım aynı işlemi yapan birisi telefonu iade istediğini tamir edilmesini istemediğini belirtmiş ve garantiye yollamış. 40 Günlük bir bekleyişin ardından telefonu almış telefon için servis iade raporu alamamış ve teleofnu tamir edilmedne hatat üstüne zarar verilip geri yollanmış. Bunu garanti servisine sölediklerinde ise geri göndeirn diolarmış. yANİ Ortada Delta Servis ve Hepsiburada birlikte yürüttükleri bir dolandırıclık varıdr. kesinlikle teleofnu hepsiburada.comdna almayın. Bu konud birçok mağdur gördüm.
Geçmiş olsun hocam

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Geçmiş olsun hocam

saolun hocam hepimize. Bu sorunun yazılımsla olduğunuda düşünmeye başladım sizin attığpınız mesajda rom değiştirince düzeldiğini söylemiştiniz. Rom dğeişirmeyi deneyebiliriz.

SerdarOzkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar ÖZKAN
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
0
saolun hocam hepimize. Bu sorunun yazılımsla olduğunuda düşünmeye başladım sizin attığpınız mesajda rom değiştirince düzeldiğini söylemiştiniz. Rom dğeişirmeyi deneyebiliriz.
Daha sonra tekrar bozuldu sanırım, şu an böyle;

Ekli dosyalar

• IMG_20170408_165508.jpg
    IMG_20170408_165508.jpg
    7,8 MB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20170408_165459.jpg
    IMG_20170408_165459.jpg
    6,6 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20170408_162800.jpg
    IMG_20170408_162800.jpg
    7,7 MB · Görüntüleme: 43

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Daha sonra tekrar bozuldu sanırım, şu an böyle;
hocam gayet normal çekmiş.odakladığınız yer neresi ise orayı netler çevreyide bozar.insan gözüde öyle değil mi zaten baktığın yeri netliyor diğer taraflar net değil

SerdarOzkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar ÖZKAN
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
0

mert.kpck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Dijital fotoğraf makinelerindeki lensler bu şekilde çekim yaptırırlar. Bir yeri odaklarsınız ve geri kalan kısımlar bulanıklaşır. Bu odakladığınız noktanın piksel yoğunluğunu arttırmaya yönelik bir çalışmadır. Yani bir nevi odak noktasının kalitesi artsın diye geri kalan kısımlar flu olur. Artık çıkan amiral gemisi telefonların neredeyse hepsinde buna benzer çalışmalar yapılmakta. Gözlemlediğim kadarıyla Mi5 te de bunun bazı çalışmaları yapılmakta. Henüz tam anlamıyla başarıya ulaşmış sayılmazlar. Gelecek olan üst modeller ve yeni güncellemeler de bu tür sorunların yaşanacağını sanmıyorum.

Kısacası konuyu açan abime şunu söyleyebiliyorum; Abi yazılarınızı okuyup anladığım kadarıyla cihazınızda kronik bir arıza yok gibi. Daha çok sorunun çözümü kamera ayarlarında yatıyor gibime geliyor. Eğer o şekilde çözüme gidilemiyorsa o halde yazılım ile alakalıdır. Çünkü daha önce farklı markada olsa benzer sorunların yazılım ile çözüldüğünü görmüştüm.

Yazılım sorunlarında ise korkmanıza gerek yok. Memlekette bu işten anlayan çok adam var. Forumda da yazılım işinden anlayan Orkun (Archelot) ve SEFA abilerim var.

Üst Alt