mi5 kamera odaklama sorunu

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
aynı sorunu bende yaşıyorum acaba iade etmelimiyiz. Hepsiburada dan aldım fakat simakrt takıdlığı ve kurulum yapıldığı için iade alınamayacğaını söylüyorlar.

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
Arkadaşlar Gsm sektöründe çalışmış biri olarak malesef simkart giren cihazlar iade edilemiyolar..
Sadece tüketici hakem heyeti kesin ve net çözüm. Kesin olmasının dışında 1 yıl gibi süre beklemek gerek bu arada. Ben telefondan çok memnunum hatta bu telefona boşuna iphone killer dememişler. iphone 7si olan arkadaşlar Xiaomi mi5 64 gb yi görünce ( Benim telefon ) fiyatta 1200 olunca kazıklandıklarını bile düşünüyolar o derece iyi bir telefon. ama gel gör ki bu odaklama çok can sıkıcı.. Bu arada teli aldığım firma yetkilsii adını ve firmayı yazmıyorum etik olmaz diye çok anlayışlılar. Onlarla paylaşsam yardımcı olucaklarını biliyorum fakat onlarda kanımca servise yönlendirecekler. bende servisteki işlemleri bilen biri olarak göndermekte istemiyorum. Kararsızım..

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Arkadaşlar Gsm sektöründe çalışmış biri olarak malesef simkart giren cihazlar iade edilemiyolar..
Sadece tüketici hakem heyeti kesin ve net çözüm. Kesin olmasının dışında 1 yıl gibi süre beklemek gerek bu arada. Ben telefondan çok memnunum hatta bu telefona boşuna iphone killer dememişler. iphone 7si olan arkadaşlar Xiaomi mi5 64 gb yi görünce ( Benim telefon ) fiyatta 1200 olunca kazıklandıklarını bile düşünüyolar o derece iyi bir telefon. ama gel gör ki bu odaklama çok can sıkıcı.. Bu arada teli aldığım firma yetkilsii adını ve firmayı yazmıyorum etik olmaz diye çok anlayışlılar. Onlarla paylaşsam yardımcı olucaklarını biliyorum fakat onlarda kanımca servise yönlendirecekler. bende servisteki işlemleri bilen biri olarak göndermekte istemiyorum. Kararsızım..

bende aynı durumu yaşıyorum ama yinee fabrka ayarlarına döndürüp yollayamayı deneyeceğim belki iade edebilriler.

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
bende aynı durumu yaşıyorum ama yinee fabrka ayarlarına döndürüp yollayamayı deneyeceğim belki iade edebilriler.

Senin durumuna göre bende hareket edeyim bari..Buraya tekrar yazarmısın sonucu..

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Senin durumuna göre bende hareket edeyim bari..Buraya tekrar yazarmısın sonucu..

tamamdır hocma bakalım yarın yollayacaüım telefonu kurulum halinde bırakacağım 14 günlük iade hakkı var bakalım şikayette açdım itibarlarını önemsiyor hepsiburada sorun çıkarmaz inşallah

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Yazılım dışında çok düzelecek bir sorun gibi görünmüyor. Ayrıca ben orijinal kamera yerine "Camera FV-5" uygulamasını kullanıyorum.. AF modda harika resimler çekiyor..

d_a_yavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş Ali
Cihazım
Mi5
Konular
1
Kendisi bu işlerde uzman biriydi. Telefonu merak etmişti. Ve ilk foto çekiminde bu telefonda odaklama sorunu var dedi. bende bu konuda pek bilgili olmadığım için. kendi samsung s7 egde çekim yaparak gösterdi ..daha sonra mi 5 te "" bi kaç kareyle bana bunu gösterdi"" anlatmak istediğim buydu.. Şimdi suan 2 kişi daha odaklama problemi demiş ya kimse farkında değil yada türkiyedeki mi 5 lerin çogun da bu var.
Merhaba daha önce burada bu konudan hiç bahseden olmamıştı. Sizin açtığınız konuyla şimdi bendede problem var bendede problem var diye paylaşımlar artmaya başladı. Önceden kimse bilmiyormuydu yada farketmedimi acaba ama farkedilirdi diye düşünüyorum. Yada yazılımsal bir problemmi var acaba. Sorunun kaynağı belli olsada problem yaşayan arkadaşlar izleyeceği yolu bilse. Bende mi5 alacam böyle bir problem olursa ne yaparım diye düşünmeye başladım şimdi.

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Merhaba daha önce burada bu konudan hiç bahseden olmamıştı. Sizin açtığınız konuyla şimdi bendede problem var bendede problem var diye paylaşımlar artmaya başladı. Önceden kimse bilmiyormuydu yada farketmedimi acaba ama farkedilirdi diye düşünüyorum. Yada yazılımsal bir problemmi var acaba. Sorunun kaynağı belli olsada problem yaşayan arkadaşlar izleyeceği yolu bilse. Bende mi5 alacam böyle bir problem olursa ne yaparım diye düşünmeye başladım şimdi.

ben açıkcası fark etmemişdim taki kağıttaki bir notu çekmeye çalışana kadar. Notu çekmeye çalışırken anladım.

sorun bende tam oalrka şöyle

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
ben açıkcası fark etmemişdim taki kağıttaki bir notu çekmeye çalışana kadar. Notu çekmeye çalışırken anladım.

sorun bende tam oalrka şöyle

Ewet sorunlar bunu gibi.Bence kimse farkında değil. Global forumda resim örnekleri var.. Adamlar Mi 5 serileriyle çekmişler cam gibi görüntü ve mikro çekimde müthiş ama gel gör ki bende yok..
Birde mesala sizde video çekerken dalgalanmalar oluyormu..
Sadece bende mi var.. Bunuda ailece deneme çekim yapıp Tv de izleyelim dedik.. malesef onda da sorun var cihaz odaklanamadığı için heralde dalgalanıyor görüntü.. Ama yine söylüyorum her zamanda söylücem müthiş bir telefon sadece şu olaya bir çözüm olsa.. Akşama bende foto ve video yuklemeye çalışayım birlikte karar verelim ben bu forum işlerinde acemiyim kusura bakmayın..

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Ewet sorunlar bunu gibi.Bence kimse farkında değil. Global forumda resim örnekleri var.. Adamlar Mi 5 serileriyle çekmişler cam gibi görüntü ve mikro çekimde müthiş ama gel gör ki bende yok..
Birde mesala sizde video çekerken dalgalanmalar oluyormu..
Sadece bende mi var.. Bunuda ailece deneme çekim yapıp Tv de izleyelim dedik.. malesef onda da sorun var cihaz odaklanamadığı için heralde dalgalanıyor görüntü.. Ama yine söylüyorum her zamanda söylücem müthiş bir telefon sadece şu olaya bir çözüm olsa.. Akşama bende foto ve video yuklemeye çalışayım birlikte karar verelim ben bu forum işlerinde acemiyim kusura bakmayın..
Kamera ayarlarından otomatik pozlama ayarlarını matris yaparak bi deneme yapar mısınız. Ben matriste kullanıyorum ve muazzam fotoğraflar cekiyorum. Hiç bi sorun yok

Üst Alt