mi5 kamera odaklama sorunu

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
Arkadaşlar merhaba 3 Mart 2017 tarihinde internet üzerinden Xiaomi mi5 telefon aldım. Kamerasını bir kaç defa kullandım fakat daha sonra hiç fırsatım olmadı taaki bugüne kadar. Arkadaşım teli çok beğendi kamerayı denerken bu telefonun odaklama sorunu var dedi ve birkaç çekimle bana bunu gösterdi şoktayım. Her şeyi güzel olan bu telefonun kamerası mı böyle yoksa bende mi bir sorun var. servise mi göndermeliyim. Ama cihazımın sökülmesini de istemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Nasıl bir odaklanma problemi??

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
oğlumun fotoğrafınuı çekicem ışık uygun fakat bı turlu oglumu netleştirmiyor kamera fulu oluyor netliyor sonra tekrar fulu oluyoır
video cekimi ise çok dalgalanmalar var

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Yazılımsal olabilir.. donanım olarak bu tarz bir sıkıntı yaşamadım..

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
peki napmalıyım.. Sizce..

polis48

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
xioami mi 5
Konular
3

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
Fabrika ayarlarını denedik.. sonuç malesef yine aynı. Sitede de benzer yazıları okudum sanırım mi 5 ve serilerinde böyle bir problem. var. fakat Global forum sitesinde böyle bir sorundan bahsedilmiyor. Türkiye ye gelen modellerde mi sıkıntı var acaba.. Daha önce samsung da böyle bir sıkıntı olmuştu note serilerinde.. Hemen yenisiyle değiştirdiler.. Biz napıcaz internet ten de ilk defa tel aldım. Telefonu çok sevdim ama bu sorun can sıkıcı gerçekten.

Son düzenleme:

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Arkadaşlar merhaba 3 Mart 2017 tarihinde internet üzerinden Xiaomi mi5 telefon aldım. Kamerasını bir kaç defa kullandım fakat daha sonra hiç fırsatım olmadı taaki bugüne kadar. Arkadaşım teli çok beğendi kamerayı denerken bu telefonun odaklama sorunu var dedi ve birkaç çekimle bana bunu gösterdi şoktayım. Her şeyi güzel olan bu telefonun kamerası mı böyle yoksa bende mi bir sorun var. servise mi göndermeliyim. Ama cihazımın sökülmesini de istemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

"birkaç çekimle bana bunu gösterdi" ibaresini anlayamadım hala.. odaklanma sorunu varsa birkaç çekim yapmaya gerek yok ki..

T. A. Z

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
"birkaç çekimle bana bunu gösterdi" ibaresini anlayamadım hala.. odaklanma sorunu varsa birkaç çekim yapmaya gerek yok ki..

Kendisi bu işlerde uzman biriydi. Telefonu merak etmişti. Ve ilk foto çekiminde bu telefonda odaklama sorunu var dedi. bende bu konuda pek bilgili olmadığım için. kendi samsung s7 egde çekim yaparak gösterdi ..daha sonra mi 5 te "" bi kaç kareyle bana bunu gösterdi"" anlatmak istediğim buydu.. Şimdi suan 2 kişi daha odaklama problemi demiş ya kimse farkında değil yada türkiyedeki mi 5 lerin çogun da bu var.

HowHigh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfi
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Merhabalar. Aynı sorun benim kullandığım mi5'in ön kamerasında da var. Ön kamera sadece yakına odaklanıyor. Biraz geride kalan diğer nesneler flu çıkıyor. Forumları araştırdım ancak bir çözüm bulamadım. Buradan takipte olayım ben de :/

Üst Alt