Mİ4C BOOTLOADER Kilidi Sorunu

zozing

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
orçun
Cihazım
mi 4c
Konular
2
Adamlar oradan bir düğmeye dokunarak kilidi açmayacaklar. Size bir kod gönderecekler. Siz de o kodu girip kilidi açacaksınız.
Atom çekirdeğini parçalamak gibi değil yani. ☺

Ayrıca telefondan mi hesabınızı aktif etmeden kilidi açamazsınız. İşlem sırasında telefondaki mi hesabınız ile gireceğiniz kod karşılaştırılacak. Yani size gelecek kod ile mi hesabınız ilişkili olacak. Farklı bir hesapla o kod çalışmayacak.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

bu kısım mantıklı. teşekkür ederim, telefon internete bağlanma kısmında biraz sıkıntı yaşıyor ama bir çözüm bulunur elbet

78erhan78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
4
İşin basiti aslında şöyle adamlar telefon tanımlaması yapmayacak senin mi hesabına kilit açma onayı verecekler.Sende unlock programını hesabınla açtığında telefonun kilidini kaldıracaksın olay bu.Telefona mi hesap ile giriş yapınca zaten hangi telefon kullandığın anlaşılacak.
Birde kod felan gelmeyecekmiş sadece kiliti açabileceğine dair mesaj yoolluyorlarmış.
Diğer bir mantık telefon brick diyelim hiç mi hesap girmedim ama kilit açılması lazım.Bu durumda mantığa göre hesaba kilit açma yetkisi verecekler gibi ama bazıalrı developer rom kurun mi hesaba giriş yapın demiş burda bu konuda önem arzediyor.

marketi yüklemek için aşağıdaki linkten inen google installer i yükle daha sonra ordan market vs yüklersin.Wifi bağlana mama olayını benim iphone bazen yapıyordu herkes wifiyi görüyordu benim tel görmüyor meğer sorun modemde imiş.Ben marketi kurdum ingilizce olarak kullanıyorum şimdilik problem yok.

Ekli dosyalar

• Google installer谷歌应用下载器.apk
    1.009,4 KB · Görüntüleme: 17

zozing

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
orçun
Cihazım
mi 4c
Konular
2
Erhan, internet sorunu hala cozulemedi. Mi account uygulamasina giriyorum. Mi uyeligimi giriyorum fakat server a baglanilamadi diye bir hata aliyorum. Bunu nasil cozerim ?? Olur da acma yetkisi alirsam hala acamicam.

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
mi4C kullananan kesimden birisi olarak yeni aldığımız güncellemeden sonra bu bootloader sorununu bizde yaşayacakmıyız? merak etmeye başladım.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Xiaomi.eu isen yasamayacaksın hocam

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Benimde telefonu bootloadere sokmaya pek niyetim yok açıkçası

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

78erhan78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
4
Bootloader girince orjinal reco bile acilmiyor sarj isareti geliyor.Hocam developer mi stabil rom mu yuklu sende.
Zozing update dag ust kosedeki 3 noktadan yeni rom kur hocam eu.miui.com dan indirde

birde bu cihazda wipe yapma yolu yok mu rom siliniyor mu wipe da reco acamiyorum gerci ama eger yeni romda recoyu acarsam wipe yapabilirsem romu siler mi ByKatre hocam

Son düzenleme:

zozing

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
orçun
Cihazım
mi 4c
Konular
2
Yeni rom da yuklenmiyor. Ayni internete baglanamama hatasini ordan da veriyor. Online guncellemeden bahsetmiyorum icine attigim rarli dosyadan yaparken oluyor

mlermi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musti
Cihazım
mi 4c
Meslek
Öğrenci
Konular
0
İstekte bulundum adresinden. Reddedilirse bootloader kilidi için herhangi bir başka çözüm çıktı mı? Yeni sürüm çıktığında xiaomi.eu romlarından yükleyebilir miyim? Türkçe rom başka nasıl kurabilirim?

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Ben bir iki ay önce aldım Mi4C cihazımı. Şu an Türkçe Rom var üzerinde 6.1.14... Şimdi bunda BootLoader kilidi var mı yok mu ? Bunu nasıl anlarım ?

Üst Alt